בשנה האחרונה עולם המוזיקה הישראלית הוצף בכוכבי פופ שהצליחו להפוך לסנסציות בכוחות עצמם דרך מיליוני צפיות ביוטיוב וברשתות החברתיות. בדיוק אותה גישה לקהל דרך הרשת, היא זו שגם גורמת למעשיהם לצאת החוצה כבר עכשיו ולא אחרי שתיקה בת שנים של המתלוננות, כמו במקרה משה איבגי.

אחד כזה הוא זמר פופ חדש בתחום שהחל לצבור פופולריות בשנה האחרונה ואמנם שמו אינו מוכר עדיין בכל בית, אך הרשתות החברתיות שלו עמוסות במעריצים, רובן ילדים ובני נוער. מעמדו בתחום אמנם טרי לגמרי אבל זה ממש לא מפריע לו לנצל אותו לרעה.

לאחרונה צצו מספר האשמות של בנות צעירות, רובן ככולן קטינות, שמספרות כי בנסיונן לפנות אל הזמר ולהציע את השתתפותן באחד מהקליפים שלו, זה מבקש במפורש טובות הנאה מיניות בתמורה. חלקן אף שיתפו התכתבויות שחלקו עם הזמר בהן הבהיר בצורה חד משמעית מה עליהן לעשות כדי להשתתף בקליפ.

צילומי מסך שיחת סקס, נובמבר 2016 (צילום: צילום מסך)
אנחנו נגיד לכם מי הפושע פה | צילום: צילום מסך

צילומי מסך שיחת סקס, נובמבר 2016 (צילום: צילום מסך)
מבהיר את הכוונות שלו | צילום: צילום מסך

כך סיפרה בת 15 כי לפני כעשרה חודשים הזמר הודיע למעריציו כי הוא פנוי בדיירקט (הודעות אישיות באינסטגרם) והוא מזמין את עוקביו לפנות אליו. זו פנתה ובתוך שניות השיחה קיבלה אופי מיני במהלכה כינה אותה "סקסית" וביקש ממנה לשלוח לו תמונה. כשסירבה, כינה אותה "פושעת" והבהיר שכדי לא להסגיר אותה, עליה לשחד אותו כפי שהוא רוצה וכשזו סירבה לעשות כן, הוא חסם אותה לדבריה.

סיפור נוסף מגיעה מצעירה בת 17 שהצטלמה לקליפ של הזמר וסיפרה כי זה הציע לה לקבל תפקיד מרכזי יותר בקליפ אם תסכים לבצע בו מין אוראלי. במידה שתסרב, יאפשר לה להית ניצבת בלבד.

בשיחה עם mako סלבס בת ה-15 סיפרה: "הערצתי אותו ועקבתי אחריו וכשהוא העלה תמונה וכתב שהוא התגעגע ושנשלח לו הודעות, חשבתי לעצמי איזה כיף יהיה להתכתב עם מפורסם ושלחתי לו הודעה. הוא לא ענה לי בהתחלה, אחר כך החלפתי את התמונה שלי לתמונה בבגד ים ואחרי זה, אולי בגלל זה, הוא ענה לי".

צילומי מסך שיחת סקס, נובמבר 2016 (צילום: צילום מסך)
מה הכיוון? | צילום: צילום מסך

צילומי מסך שיחת סקס, נובמבר 2016 (צילום: צילום מסך)
"נראה לי שאת יודעת" | צילום: צילום מסך

"התכתבנו והוא ביקש ממני לשלוח לו תמונות סקסיות", המשיכה, "אחרי שהבין שאני לא משתפת איתו פעולה, הוא חסם אותי. סיפרתי על זה לחברות שלי וכמה אמרו שהן מכירות עוד בנות שהוא עשה להן את זה. זה מעצבן. כמה אפשר לנצל את זה שאתה זמר? באמת הערצתי אותו אבל למה שינצל את הכוח שלו ויבקש כאלה דברים?".

נכון לעכשיו, אף אחת מהבנות לא הגישה תלונה במשטרה אולם אחת מהן שיתפה בימים האחרונים את הוריה במעשים ואלו החליטו לגשת עוד השבוע לתחנת המשטרה ולהגיש נגד הזמר תלונה על שידול קטינה. 

בסביבתו של הזמר לא מכחישים כי שמעו בעבר את הסיפורים וטוענים כי בנות כבר איימו בעבר על הזמר שיפנו למשטרה אך לא עשו זאת. הזמר ואנשיו שכרו את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום והתייעצו איתו כשהחלו לעלות ההאשמות אך מאז לא קרה דבר והבנות טרם עשו צעד ממשי בנושא.

צילומי מסך שיחת סקס, נובמבר 2016 (צילום: צילום מסך)
שולח לכל אחת הודעה כזאת? | צילום: צילום מסך

עוד טוענים בסביבתו כי אין דברים בגו וכי מדובר בהמצאות. לשיטתם, אם זה המצב, תמוה בעיניהם שהבנות לא התלוננו במשטרה עד היום, לאחר חודשים שבהם יצרו קשר עם כל הגורמים הקשורים לזמר.

מיחסי הציבור של הזמר נמסר: "אין תגובה".

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם