למעלה מיממה שכלי התקשורת גועשים סביב פרשת החייל החשוד בשוחד, אולם כעת משתמה חקירתו במצ"ח, ניתן לומר כי זהותו (הברורה לכל, יש לציין) של החייל הוא און רפאלי, אחיה הקטן של בר רפאלי.

רפאלי ועוד ארבעה חיילים נוספים חשודים במתן טובות הנאה לנגד בבסיס תל השומר בתמורה לקבלת פטורים שונים, חופשות, היתרי כניסה עם רכב והקלות נוספות בתנאי השירות.

לפני מספר שבועות הגיע לידי חוקרי מצ"ח מידע (ככל הנראה מאחד מהחיילים בבסיס) לפי רפאלי והחיילים הנוספים מקבלים טובות הנאה מהנגד מדובר ובתמורה נותנים לו כספים, מתנות יקרות וקונים לו ארוחות צהריים.

על פי החשדות, החיילים הנחקרים לא רק זכו לפטור מתורנויות שונות אלא לעיתים זכו גם לפטור מהגעה כלל לבסיס במשך בתקופות קצרות, יציאות מוקדמות הביתה ולא פחות חמור מכך - כניסה לבסיס עם כלי רכב פרטיים.


"באופן טבעי כשחיילים רואים את און רפאלי מקבל יחס של וי.אי.פי, נכנס חופשי עם מכונית 'האאודי' הנוצצת לבסיס, לא עושה שמירות, הולך כמעט מתי שבא לו, זה הציק והטריד חיילים אחרים והם החליטו לא לשתוק ולהעביר את המידע למצ"ח", גילה גורם צבאי, "נכון שזו קומבינה לא חדשה וזה קורה כל הזמן, אבל הפעם החליטו לעשות לזה סוף".

בעקבות החשדות, נפתחה חקירה סמויה של מצ"ח במהלך השבועות הללו ובמסגרתה בוצעו האזנות סתר למעורבים בפרשה. אמש, רפאלי וארבעת החיילים נחקרו באזהרה במשך כארבע וחצי שעות, במהלכן הודו חלקית במעשים המיוחסים להם.

הנגד עצמו, המשמש כרס"ר הבסיס, חשוד בקבלת שוחד ובשימוש במסמכים צבאיים בניגוד לחוק, מרמה והפרת אמונים, התנהגות שאינה הולמת וחריגה מסמכות. 

עוד עידן פסח (צילום: עו"ד עידן פסח)
עו"ד עידן פסח המייצג חלק מהחשודים | צילום: עו"ד עידן פסח

בעקבות הכחשותיו של הנגד, החיילים יזומנו בימים הקרובים לחקירה נוספת, במהלכה יתכן שהם יתבקשו להשתתף בעימות עימו. כמו כן, החוקרים מתכוונים לגבות עדויות ולחקור חיילים נוספים, בעבר ובהווה, בחשד שנהגו לתת גם הם שוחד לאותו רס"ר בתמורה להקלות ופטורים.

לפי ההערכות התיק יועבר בקרוב לפרקליטות ויוגשו כתבי אישום לבית הדין הצבאי נגד מרבית המעורבים. עו"ד עידן פסח המייצג שניים מהחשודים מסר כי מרשיו מכחישים כל קשר לפרשה ומאמינים בחפותם.

אין תמונה
און ובר רפאלי
_OBJ

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם