אין תמונה
"הייתי שם". טל טלמון

אם אתם מאלו שצפו בעונה האחרונה של "מחוברים פלוס" (באמת? זה סוג האנשים שאתם רוצים להיות?) בטוח התוודעתם לא אחת לסיפור של טל טלמון, שחקנית שואפת שסיפרה לא אחת על ילדותה כילדה בעלת עודף משקל שנאלצה להתמודד עם בריונות מהסביבה.

מאז עברו אי אילו שנים וטלמון בת ה-33 נראית לגמרי שונה מהילדה שמופיעה בתמונה אבל תקרית שנתקלה בה טלמון לאחרונה גרמה לחזור אל אותן שנות ילדות ולפתוח את הנושא מחדש כשהעלתה את התמונה מהעבר בתוספת פוסט ארוך בנושא.

"היום בעודי צועדת ברחוב עברה מולי חבורת נערים שכללה שלושה בנים ושתי בנות שאחת מהן מלאה (ואני מתכוונת למלאה בלבד!)", כתבה טלמון, "כולם חוץ ממנה נראו עליזים וצוהלים וככל שהתקרבו אלי הבנתי שסיבת ה'דאחקות' היא על היותה 'שמנה' ו'דבה'".


בהמשך טלמון סיפרה כי היא "מסתובבת כל היום עם האירוע הזה ורוצה להגיד לילדה (הלוואי ואת עוקבת אחריי) הזו או לכל ילדה עם בעיות משקל. mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם. ולעולם לא אשכח את האכזבה שאותם ילדים, נערים, בנים שצחקו עלי חיזרו אחריי, רצו בחברתי והשתרכו אחרי מיד אחרי שרזיתי".

היום בעודי צועדת ברחוב עברה מולי חבורת נערים שכללה שלושה בנים ושתי בנות שאחת מהן מלאה (ואני מתכוונת למלאה בלבד!) כולם חוץ ממנה נראו עליזים וצוהלים וככל שהתקרבו אלי הבנתי שסיבת ה״דחקות״ היא על היותה ״שמנה״ ו״דבה״. יכולתי לראות את אותה נערה מחייכת כאילו לא איכפת לה אבל העצב והעלבון בעיניה לא דרשו רמת אינטיליגנציה גבוהה. יכולתי להעליב את הילד שצחק עליה ולהגיד שבטוחה שיש לה לב ענק לעומת הז**ן הקטן שלו... אבל באופן כללי אני נגד העלבות והשפלות אז בחרתי להגיד לה שהיא יפיפיה. אני מסתובבת כל היום עם הארוע הזה ורוצה להגיד לילדה (הלוואי ואת עוקבת אחריי) הזו או לכל ילדה עם בעיות משקל גם א נ י הייתי שם. גם אני סבלתי מאכזריות של ילדים וגם אני הזלתי עליהם נהרות של דמעות. אני הצלחתי לרדת 30 קילו (שאגב טיפ להורים: זה לא חשוב עד כמה תלחצו או תכעסו אם זה לא יבוא מאיתנו ומהרצון לשנות זה לא יקרה..) ולעולם לא אשכח את האכזבה שאותם ילדים נערים בנים שצחקו עלי חיזרו אחריי רצו בחברתי והשתרכו אחרי מיד אחרי שרזיתי. התאכזבתי כי הייתי א ו ת ו בן אדם עם עודף המשקל ובלעדיו. אותו לב ואותו רצון שיאהבו אותי. פתאום הבנתי שאני נשארתי אותו בן אדם רק הזולת השתנתה ולכן המסר שלי הוא לזולת : אני מתחננת!!!!! תתעסקו בלהיות אנשים טובים, בלקבל, בלחשוב תמיד מה עובר על השני, בלהיות אוזן קשבת. בלזהות את פנים האדם כי מעבר לזה שאני חושבת שאת (הילדה של היום) יפהפייה, זיהיתי נפש יפהפייה שרוצה שיראו אותה כמו שהיא מבלי להסתיר כאב בחיוך. למרות שעשית עבודה טובה... גם אני היתי מעולה בזה.. תחשבו שמילה זדונית אחת שלכם גורמת לכאב אינסופי שאפשר לקחת איתנו לכל החיים. שריטה. כשתרגישי שאת רוצה לרדת במשקל אני מקווה שזה יבוא ממך ולא כי הז****ות האלה צחקו עלייך (טוב זרקתי קללה זה חזק ממני ) אבל בינתיים תאהבי את עצמך, תחבקי את עצמך ואל תתני לאף אחד לקחת ממך את האור שיש בך. אם אני הצלחתי, אז כל אחת יכולה. (או אחד) זה תהליך, וזה קשה, וזה מרדף אחרי מטרה קשה להשגה כבר ככה, אז בבקשה, נערים/נערות אלה שמרגישים טוב בלהוריד מישהו אחר, אל תעשו את זה כואב וקשה יותר ממה שזה. הלוואי ויכולתי לחבק אותך היום.... הלוואי שמישהו מהחבורה של היום קורא את זה.... #אחתשיודעת

A photo posted by Tal Talmon (@talmontal) on

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם