לפני מספר ימים סיפרנו שמגיש הטלוויזיה וזוכה "האח הגדול", אלירז שדה, נמצא בעיצומו של סכסוך עסקי בתוך רשת "החקלאי", רשת פירות וירקות אותה הקים עם עוד מספר שותפים. הבוקר הצדדים התבשרו על פסק הדין מבית המשפט המחוזי בתל אביב.

כזכור, הסניפים האחרים של הרשת נמצאים כיום בבעלות זכיינים אחרים שהחליטו להתנתק מהרשת שהקימו שדה ושותפיו ויצרו לא מעט דרמה בדרך. שדה ושותפיו טוענים שהזכיינים הפרו את החוזה בצורה ברורה כשהחליטו לפעול שלא כחלק מהרשת, על אף שהם ("החקלאי") הציעו להם מימון ולטענתם גם רצו להעבירם למיקום טוב יותר.


הבוקר, כאמור, הגיע פסק הדין מבית המשפט ובו נקבע כי שדה ושותפיו שיוצגו ע"י עורכי הדין גבי מיכאלי ואלי יניר, הם הצד המנצח כשבית המשפט ציין וכתב על הזכיינים בפסק הדין: "המשיבים לא יעשו שימוש בעסקיהם בסימני מסחר, שילוט, לוגו וביגוד של המבקשת. הם לא יפנו לעובדים קבועים של המבקשת בהצעה לעבור ולעבוד בשירות המשיבים".

עוד נקבע בפסק הדין, כי הזכיינים לא יקימו רשת זהה עד ספטמבר 2020 וישמרו על אבחנה ברורה בין העסקים שלהם לבין העסקים של בעלי הרשת. גם בנושא הכסף פסק בית המשפט ושלח את הצדדים להליך גישור כדי להגיע להסכם שמקובל עליהם בכל הנוגע לפיצוי כספי.

אין תמונה
אפשר לחזור לעסקים. שדה

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם