עוד לפני פרשת האבחון השגוי של אמיר פרישר גוטמן, הסתובבות שמועות על מתיחות בין חברי להקת "היי פייב" מרגע שאלו הודיעו על איחוד לאחר עשרים שנות הפסקת פעילות. זמן קצר לאחר מכן, פורסם בתקשורת כי פיי גוטמן אובחן כחולה סרטן. מצב שבתחילה גרם לדחיית האיחוד ולאחר מכן, כשמצבו הרפואי החמיר, לביטולו.

פיי גוטמן החל אז בטיפולי כימותרפיה והתרכז בעיקר בפרטיות שלו ושל בן זוגו ינאי ובנם המשותף רוי. למרות האבחנה של פיי גוטמן, מצבו הרפואי דאז לא גרם למתיחות בין חברי הלהקה להתפוגג. להיפך, בסביבתו של פיי גוטמן מספרים כי האכזבה מקרירותם של חברי הלהקה שלא משאירים את הכעסים מאחור גם ברגעים קשים אלו.

השמועות הופרכו פעם אחר פעם לאורך הדרך על ידי גורמים רשמיים שקשורים למופע האיחוד ולא אחת נטען כי הכול תקין בממלכת היי פייב המתחדשת. בהתאם לנסיבות, השמועות המשיכו לחרוש ואף התגברו לאחר שנודע כי המופע בוטל.


בהמשך פיי גוטמן זכה לבשורות טובות כשנוגע דבר האבחון השגוי של מצבו הרפואי ומאז חייו, שטולטלו ללא היכר בעקבות האבחון, קיבלו תפנית ובימים אלו הוא מככב בסרט דוקומנטרי שתיעד את התהליך משנה החיים שעבר.

אין תמונה
תיעד את התהליך בסרט דוקומנטרי. אמיר פיי גוטמן עם בנו רוי

בסמוך ליציאת הסרט, לא מעט קולגות וחברים מתוקשרים יצאו בקמפיין אינסטגרם במסגרתו הם מפגינים את תמיכתם בפיי גוטמן ומעודדים את הציבור לצפות בסרט שישודר הערב בערוץ 10. מסע הקידום של הסרט לווה גם באירוע השקה רשמי שנערך השבוע אליו הגיעו פיי גוטמן, בני משפחתו, חבריו ונחשו מי לא? נכון, יתר חברי הלהקה.

הקרע בין חברי הלהקה רק החריף כשעל פי סובבים אותם, חברי הלהקה התבשרו יחד עם יתר מדינת ישראל על בשורת מחלתו של פיי גוטמן מבלי שידעו על כך דבר. במקביל, פיי גוטמן התכנס מסיבות ברורות בביתו והקשר הלך והתמוסס עד שנותק לחלוטין. חברי הלהקה מצדם לא עשו דבר בכדי לחזק את הקשר או לדאוג לשלומו של פיי גוטמן המתאושש.

אמיר פיי גוטמן
התכנס בביתו. פיי גוטמן עם בן זוגו ינאי פרישר | צילום: אביב חופי

יוצא הדופן שבחבורה הוא עידן יסקין שבימים אלו מתגורר בניו יורק, אליה הגיע פיי גוטמן בזמנו בכדי לעבור את סדרת הבדיקות שתגלה כי הוא אינו חולה בסרטן. השניים בילו לא מעט זמן יחד בזמן שהותו הממושכת של פיי גוטמן שם והאחרון אף הודעה לחברו על הבמה בנאום שנשא בסיום אירוע ההקרנה של הסרט.

יש שיאמרו כי הקשר בין חברי הלהקה מבוסס אך ורק על ענייני הלהקה וכשאלו לא נמצאים על הפרק, בין החבורה אין קשר קרוב ויש שיגידו כי לכל אחד מהחברים יש הסבר מוצדק להיעדרותו מהאירוע אבל בפועל, מספרים המקורבים, חברי הלהקה הנותרים לא היו שם לצדו של גוטמן בשום שלב של הדרך. באשמת מי? זה הזמן יגיד.

אמיר פיי גוטמן מתוך ערב טוב עם גיא פינס
לא היו לצדו במהלך הדרך?

 אייל דסאו, מייקל הרפז ואייל שחר מסרו בתגובה: "הדבר היחידי שחשוב הוא שאמיר בריא, תודה לאל. הדינמיקה הפנימית ב'היי פייב' הייתה, עודנה ותמיד תישאר בתוך הקבוצה".

את תגובתו של אמיר פרישר גוטמן לא ניתן היה להשיג עד פרסום הידיעה.

היי פייב
ימים יגידו. חברי להקת "היי פייב" | צילום: אורטל דהן

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם