"אנחנו יודעים בוודאות שהוא הפיץ את התמונות וגנב את הטלפון. הגרסאות שהוא מסר לנו נבדקו ונמצאו כמופרכות", כך טען גורם בכיר במשטרה בעקבות כתב האישום החמור ובקשה למעצר עד סיום תום ההליכים שפרקליטות מחוז דרום צפויה להגיש היום בצהריים נגד סאבר אבו עסא, בן 26 מהעיירה שגב שלום, בעבירות של גניבת מכשיר הטלפון של מגישת הטלוויזיה והרדיו, שרון פרי, פריצה לכלי רכב, הפצת תמונות שלה, פגיעה בפרטיות, הטרדה מינית, חדירה לחומרי מחשב, וסיכון חיי אדם בנתיב תעבורה.

אבו עסא, נעצר בסוף השבוע שעבר לאחר שניסה להימלט מבלשי יחידת ההונאה זאת לאחר בחשד שפרץ למכונית של פרי, גנב מתיקה את הטלפון הסלולרי מסוג 'סמסונג 5' ומכר אותו לקטין בן 17 תמורת 900 שקלים.

בעקבות תלונתה של פרי בתחנת משטרת אשקלון, התיק הועבר ליחידות ההונאה והסייבר של משטרת המחוז הדרומי. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הורה למשטרה 'לתעדף' את החקירה בגלל חומרתה.


על פי החשד, אבו עסא היה מעורב בהפצת שלוש תמונות בערום של פרי באינסטגרם ובפייסבוק שהופצו גם בקבוצות וואטסאפ של אלפי אנשים בעלי סמארטפונים.

בראשית השבוע ערכו החוקרים עימות מצולם בחדר החקירות בין הקטין לבין אבו עסא. אבו עסא הודה שמכר לקטין את הטלפון אך לטענתו הוא רכש אותו יום קודם לכן מאדם אחר בעיר רהט שהוא זה שפרץ למכונית של פרי.

חוקרי יחידת ההונאה והסייבר ערכו איכונים לטלפון הסלולרי של אבו עסא והתברר שהוא היה בזירת האירוע בזמן שפרצו למכוניתה של פרי. למרות הכחשותיו של אבו עסא, לחוקרים יש עוד ראיות רבות הקושרות לגניבת המכשיר והפצת התמונות.

על ההחלטה שלו להימלט מהשוטרים ולסכן את חייהם הסביר אבו עסא: "לא ידעתי שהם שוטרים. הם לא התחזו. חשבתי שאלו אנשים מסוכנים שמנסים לפגוע בי". בנוסף, גם עדותה אשתו של אבו עסא סייעה לחוקרים להבין כיצד הגיע הטלפון לידיו.

אתמול הוארך מעצרו של אבו עסא בשלושה ימים. הפרקליטות גיבשה את חומר הראיות נגדו וביום חמישי תוגש הצהרת תובע או לסירוגין כתב אישום. "יש לנו די ראיות נגדו וכתב האישום נגדו יהיה חמור", גילה גורם במשטרה.

נודע כי החוקרים שעבדו מסביב לשעון בחקירת הפרשה ואיתור הטלפון של פרי נאלצו לדחות כמה חקירות חשובות של חשודים בתחום הטרדות מין בילדות כדי להשלים את החקירה ולהביא למעצרו של אבו עסא.

שרון פרי מדברת על הכל (צילום: מתוך חי בלילה, שידורי קשת)
"יש די ראיות וכתב האישום יהיה חמור". שרון פרי | צילום: מתוך חי בלילה, שידורי קשת
_OBJ

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם