מי מסתתר מאחורי המסיכה - חתול, מפלצת או ילדה יפה? ובכן, במקרה של שי חי כל התשובות נכונות כי האיש שנכנס לבית "האח הגדול" על תקן הנבל, עושה לעצמו מיתוג מחדש כפילנתרופ וזה לגמרי עובד לו.

בזמן שהותו בבית "האח הגדול" ובמשך הרבה מאוד זמן אחרי, שי חי ספג ביקורת רבה על ההשפעה הרעה שיש לו לכאורה על הנוער בישראל, הרבה בזכות הפינה הבעייתית שהגיש, "כל האמת בפרצוף".

מאז כולם הספיקו להירגע ולזכור שבסך הכול מדובר בתכנית ריאליטי ואילו שי חי החליט לרתום את ההשפעה חסרת התקדים שיש לו ברשת החברתית ואת חיילי צבא האמת שלו לפרויקט המעשים הטובים שלו.


בעבר נעשה כבר תחקיר מעמיק על מה שכונה "תופעת שי חי" אבל מתברר שעד עכשיו, ארבעה חודשים אחרי שעזב את הבית, שי חי עדיין מצליח לייצר שינוי כמעט בלתי נתפס במונחים של רשתות חברתיות.

יום המעשים הטובים שנערך בשבוע שעבר הפך לפרויקט אישי של שי חי שהחליט לשים פוקוס נרחב על נושא תרומת האיברים בישראל. פוסט בודד שהעלה בפייסבוק שלו בנושא חתימה על כרטיס אדי (כרטיס המאשר את תרומת איבריו של החותם לאחר מותו) זכה לאלפי שיתופים ותגובות.

ולא רק זה: עלייה של 60% נרשמה בגלישה היומית לאתר של המרכז הלאומי להשתלות ובמקביל, עלייה של 40% במספר החתימות על כרטיס אדי. המרכז הלאומי להשתלות מציין כי מעולם לא נתקלו בתופעה שכזו. 

דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות, מסרה בתגובה:

"אנו עדים  לעליה דרמטית בכניסה לאתר של המרכז הלאומי להשתלות ובחתימות על כרטיס אדי .כאשר פניתי לשי חי בבקשה לחתום על כרטיס אדי מיד נעניתי  בתשובה חיובית ללא היסוס, אמר אני אחתום ואקרא לכולם לעשות כמוני ואכן כך היה".

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם