רק לפני מספר חודשים אושיית הרשת עדן אברג'יל (20) פרצה לתודעה הציבורית כשהסרטונים הפרובוקטיביים שהייתה מעלה בחשבון הפייסבוק שלה יצאו מהרשת אל הסיקור התקשורתי.

טובעת הביטוי "ומי שלא טוב לו - יום טוב לו" זכתה לביקורות זועמות ונלעגות מצד גולשים שהתרעמו על העירום שהייתה חושפת בפייסבוק שלה ועל העובדה בעיקר שאברג'יל שלחה את כל הממורמרים לאכול תמרים.

מאז היא נעלמה מהתודעה הציבורית עקב התקפות שונות וקיצוניות שגרמו לה להתחרט ואף לפרסם התנצלות בפרשיית העירום עם דגל ישראל.


עכשיו היא שבה ואיך נאמר זאת בעדינות, מי זאת? בפוסט מפורט וארוך שהעלתה בפייסבוק, אברג'יל מציגה שינוי מהקצה אל הקצה כשהיא יוצאת במניפסט פמיניסטי, מנומק ולא מתנצל על ישראל של 2016.

"ישראל 2016. חברה שסועה, מפולגת, מוסתת ,לא מקבלת ובעיקר סכוכה תחת מעטה של עלטה כמעט מוחלטת.
אין מקום לשונה, אין מקום למי שחושב קצת אחרת", כתבה אברג'יל. "יוצאי עדות המזרח, אלה שאני נמנית עליהם. בעיקר מהם זכיתי לקיתונות של בוז, לעג, שנאה, מה לא בעצם? הם, שרציתי לשנות עבורם, לפתוח צוהר חדש, כזה המאפשר לאישה המזרחית לעשות ככל העולה על רוחה".

 לא משנה כמה קללות ועלבונות הטיחו בי, המשכתי לעמוד על שלי, המשכתי לזעוק את זעקתן של הנשים שעדיין, בחברה ה-so called ליברלית של 2016, צריכות להתבייש בגופן", כתבה בין השאר. "גם את הנשים שקיללו אותי הנני ממאנת לשנוא, מפאת שאני יודעת כמה קשה להן בעולם הזה, שרובו ככולו נשלט ע"י גברים.

הכעס הכי גדול שלי הוא על אותן בנות עדות המזרח, אחיותיי, אשר למענן זעקתי ונשכבתי על הגדר, בשבילן ולמענן. הן היו הכי רעות כלפיי, שפטו אותי, התחילו לפזר כל מיני קלישאות פטרי-שוביניסטיות לפיהן 'אישה צריכה להיות כך וכך, אחרת גברים לא יכבדו אותה'. לעגו לגופי, חבטו בי, כי זה קל. לא חשבו לרגע שאני בן אדם, בדיוק כמוהן, גם אני נבראתי בצלם אנוש".

מופתעים? גם אנחנו אבל בהתחשב בעובדה שגם חנטל עברה את המהפך מאושיית אינסטגרם מוקצת לדמות לגיטימית, פמיניסטית שאף מתבטאת יותר ויותר בנושא - אנחנו לא מופתעים. אם תרצו למצוא את הפוסטים הקודמים של אברג'יל, אגב, תצפו לאכזבה מאחר שזו הסירה את כולם.

עדן אברג'יל, יינואר (צילום: עדן אברג'יל)
מה שטוב לחנטל טוב גם לעדן | צילום: עדן אברג'יל

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם