עצרת התמיכה בחייל היורה ממשיכה לייצר סערה במרחב הציבורי ואחרי שנודע כי אייל גולן, לצד סאבלימינל ודוד ד'אור, עתיד להשתתף בעצרת, כעת גולן החליט למשוך את השתתפותו המדוברת.

היה זה קודם דוד ד'אור שהחליט לבטל את הופעתו, אולם זו של גולן מושכת כעת את מרבית תשומת הלב לאחר שרק הבוקר ג'ודי ניר מוזס שלום החליטה לפנות אליו במכתב אישי ולהפציר בו לחזור בו מהחלטתו.

אולם בעוד שגורמים בתקשורת, כמו המגיש אסי עזר שהעלה פוסט תמיכה בצעד של גולן ברשת, נראה כי מי שלא מרוצה מהשתלשלות האירועים הוא דווקא הציבור שהגיב בחריפות להחלטה.


"מי שמאמין כן מפחד", נכתב ברשת. "דווקא אתה התקפלת?! בדרך כלל אתה שם פס ולא מחשבן לאף אחד. חבל שחזרת בך מהמחווה האצילית שהיית צריך לעשות". 

"אייל אני מתבייש בך. מי שמאמין כן מפחד את האמונה לאבד ואנחנו מאבדים את האמונה בממשלה שלנו, לצערי הרב", כתב גולש אחר.  "אייל אכזבת אותנו!!! שאתה היית צריך תמיכה מדינה שלמה עמדה איתך ואוהבים אותך. חבל שהתקשורת ככה השפיעה עלייך, בד"כ אתה לא מחשבן להם".

מגיב נוסף לדרמה היה הזמר אביב גפן שהחליט לכתוב סטטוס בנושא בעמוד הפייסבוק שלו בו הצהיר: "מי שמאמין לא מבטל", וזכה לעשרות שיתופים ותגובות סוערות בנושא.

אייל גולן בתגובה: "החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו. מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם. לצערי, חלק מהציבור לקח את זה למקומות של ערכים ודמוקרטיה, בעוד כל רצוני היה לבוא לשיר ולחבק, בשם האמנות ובשמי כזמר, כאדם.

לצערי, אני רואה שיש כאלה שלוקחים את רצוני למחוזות פוליטיים, כאילו אני מכריז מלחמה כנגד צה"ל. קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל  את השתתפותי בעצרת מחר. הדמוקרטיה שלנו, שלטון החוק וצה"ל הם ערך עליון עבורי. אני מקווה בכל ליבי שהחייל ומשפחתו יהיו חזקים. חג שמח לכל ישראל".

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם