נראה כי פרשת ינון מגל והעיתונאית רחלי רוטנר לא מפסיקה לייצר כותרות כשכו-לם מחפשים לרכוב על הפרשייה הלא נעימה שאף הובילה להתפטרותו של מגל מהכנסת אתמול.

הפעם עיתונאית נוספת נמצאת במוקד הסערה - מיקי לוין, כתבת הבידור והתרבות של מעריב ומשתתפת לשעבר ב"האח הגדול" - שהעלתה פוסט על רוטנר בפייסבוק הפרטי שלה.

לוין העלתה צילום מסך של פוסט ישן של רוטנר בו נכתב "אוף, בא לי להיות במרכזה של השערורייה". מתחת לצילום של הפוסט, שכמובן הוצא מהקשרו, לוין כתבה: "I rest my case".

הפוסט השערורייתי עורר תגובות זועמות ברשתות החברתיות כשלוין ספגה ביקורות קשות מצד קולגות וגולשים העוקבים אחריה. תגובת הנגד שיצרה גרמה ללוין להבהיר בפוסט נפרד: "נראה כי כל שדולת הנשים עכשיו יתקוממו נגדי אבל פרשיית ינון מגל מקוממת. מגל לא הטריד מינית, לא נגע או חיכך את איבר מינו בגופה של רחלי רוטנר כולה חיזר אחריה במילים, זה רק מילים, גם אם הן נמוכות, קוראים לזה חופש הביטוי וזה אחרי שעזב את תפקידו בוואלה.

מה שונה כסעמק ערס שנאמר בשנאה וכעס לציצי וישבן יפה שנאמר מגבר מחזר אומנם בהמתי אבל עדיין חושב בדרכו העקומה שהוא מחמיא. בזמן שחלקן היו מוחמאות, אחרות היו מעמידות אותו במקומו אבל רוטנר שמשתמשת על בסיס קבוע בז'רגון מהסוג הזה (ראו חשבון פייסבוק שלה) החליטה לצאת עם וידוי מרגש ברשתות החברתיות שנה אחרי, בעיתוי מחשיד.. משהו מריח לי ממניעים לא תמימים. אולי אני טועה וודאי שאין לי שום זכות להתווכח עם רגשותיה של נפגעת אבל זה מעלה סוגיה מעניינת. מה זה אומר עלינו כנשים, אנחנו לא מסוגלות להתמודד עם מילים? דווקא מילים זה הצד החזק שלנו!!! לדעתי עניין ההטרדה המינית יצא מכל פרופורציה!".

עוד ב-mako סלבס:

אחד המגיבים לפוסט של לוין היה הסטנדאפיסט והשחקן יונתן ברק שעשה שימוש באג'נדה של לוין כדי להבהיר לה כמה אבסורדית בעיניו דעתה: "את צודקת לגמרי!", כתב ברק, "מילים זה לא הטרדה מינית. עכשיו בואי תמצצי לי את הזין ונשכח שכל העניין קרה בכלל".

התגובה החריפה של ברק גררה בעצמה לא מעט תגובות סוערות. בתחילה לוין התעלמה אולם בהמשך החליטה להגיב לו: "לא לפני שאני אערוף לך אותו עם גרזן".

אתמול, ימים ספורים אחרי שהסערה התלקחה, לוין התפנתה כדי לכתוב בפוסט ממושך על תחושותיה ממילותיו הקשות של ברק: "אם רציתי להעלות לדיון האם מילים בלבד הן הטרדה מינית, הרי לכם דוגמא שמילים כמו אלה שביטא יונתן ברק ("בואי תמצצי לי את הזין") בוולגריות, גסות רוח וחוצפה בדף הפייסבוק שלי, דהיינו: קבל עם ועדה ולא בארבע עיניים, כאשר אני אפילו לא מכירה את האיש ולא שמעתי עליו מעולם, זאת לא רק הטרדה, זה stalking מהסוג הגרוע ביותר.

מעבר לכך, האיש הזה, לא הסתפק במילים אלא גם עשה מעשה. הוא לקח רק חלק מהפוסט שלי והדביק אותו לתגובה שלו: "תמצצי לי את הזין" בדף הפייסבוק שלו בשביל לקבל כמה שיותר לייקים. במילים אחרות, עשה שימוש מעוות בתוכן שלי, וכך גם סילף בכוונה תחילה את המטרה שלשמה כתבתי את הפוסט מלכתחילה, שהייתה כפי שכבר ציינתי בין היתר לפתוח דיון בנושא הטרדה מינית מהי. בזה הוא למעשה הוציא את דיבתי רעה. באתי ממקום של לדון ולהתווכח בנושא בצורה תרבותית, וברק, לקח את זה למקום הכי נמוך, פוגעני ובריוני, שעולה ממנו צחנה של איום. Jonathan Barak".

מיקי לוין ויונתן ברק סירבו להגיב.

נראה כי כל שדולת הנשים עכשיו יתקוממו נגדי אבל  פרשיית ינון מגל מקוממת. מגל לא הטריד מינית, לא נגע או חיכך את איבר מינו ב...

Posted by Miki Baum Levin on Friday, November 27, 2015

אם רציתי להעלות לדיון האם מילים בלבד הן הטרדה מינית, הרי לכם דוגמא שמילים כמו אלה שביטא יונתן ברק ("בואי תמצצי לי את הזי...

Posted by Miki Baum Levin on Monday, November 30, 2015

 

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם