לרגל יום הולדתה ה-32, הזמרת נסרין קדרי קיבלה את המתנה לה הכי ציפתה בשנים האחרונות, כשזו סיימה בסוף השבוע האחרון את הליך הגיור שלה בטקס מרגש ואינטימי בכותל המערבי בירושלים. 

למרבה הצער, הרבנות, כמו גם משרד הפנים, לא יכירו בגיור של קדרי - שכן היא השלימה את ההליך דרך בית דין רבני עצמאי, זאת מכיוון שהיה היחיד שהסכים שתמשיך לשיר. כמו כן, היא גם בחרה לעצמה בשם שיתאים לסטטוס החדש שלה: ברכה קדרי. אך אל דאגה, השם החדש יישאר רק ברמה הפורמלית, כשבפועל תמשיך להזדהות כנסרין.

לדברי מקורבים, על אף שמבחינה הלכתית היא יהודיה - היא לא תיחשב כך על פי המדינה, ובתעודת זהות היא תישאר ערביה מוסלמית. אולם לדבריהם, היא מקווה שבעתיד הרבנות תסכים להכיר בגיורה.

מזל טוב למשפחת גולן היקרה @eyalgolan1 Dress by the one and the only @moran_tubul Hair&makeup by @moran_tubul

A post shared by נסרין קדרי (@nasrinkadry) on

כידוע, קדרי נולדה למשפחה ערבית מוסלמית בחיפה, שם התגוררה גם כל חייה ופרצה לחיינו לפני כשש שנים, כשזכתה בתכנית "אייל גולן קורא לך" (ערוץ 24). היא דיברה לראשונה על רצונה להתגייר בעקבות מערכת היחסים שתיחזקה מעל לעשור עם בן זוגה דאז, אביעזר בן מוחא היהודי, אך לפני כשנה השניים ביטלו את אירוסיהם.

עוד במהלך מערכת היחסים הזוגית החלה קדרי בהליך גיור, אך זה לא צלח והיא הפסיקה אותו. "הייתה לי תקופה שהתבלבלתי לרגע ולא הבנתי מה קורה איתי", אמרה במרץ האחרון בראיון לגיל לוסטיג במגזין mako. "פתאום נכנסתי ליהדות יותר מדי, היום אני יכולה לומר שאני מי שאני ועד היום לומדת דברים על עצמי. אני בת 31 ועד היום לומדת את עצמי. זו לא בושה להגיד את זה. נפלתי, קמתי, צעדתי, הכל טוב. הכל טוב".

It’s my birthday  Tnx my @moran_tubul

A post shared by נסרין קדרי (@nasrinkadry) on

כעת מתברר כי לאחרונה ביקשה הזמרת להמשיך בהליך בליווי צמוד של הרב דודו דרעי ומנהלה האישי, חגי אוזן, ובסוף השבוע האחרון, כאמור, סיימה אותו בהצלחה באירוע אינטימי בעיר הקודש, שכלל טקס בכותל המערבי, טבילה במקווה וארוחת צהריים אינטימית שלה ושל קרוביה. 

ממשרד יחסי הציבור חגית נוביק סלומון & ירון כהן, המייצגים את נסרין קדרי, נמסר: "אין תגובה".