במהלך ביקור בקמפוס של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, נקלעו המשפיעניות נטלי דדון ואורין ג'ולי לעימות עם מפגינים אנטי-ישראלים. זאת לאחר שמפגין פרו-פלסטיני צעק "תתביישו" לעבר משלחת הסברה ישראלית שבה משתתפות השתיים.

"אתם אלו שצריכים להתבייש. איפה התינוקות שלנו? איפה החטופים שלנו? קודם תחזירו אותם ואז יהיה אפשר בכלל לדבר", הטיחה דדון במפגין כשהיא מנופפת בדגל ישראל ובזמן שיתר משתתפי המשלחת מנסים לעצור אותה. אליה הצטרפה ג'ולי: "אתם פאקינג אידיוטים. אם אכפת לכם מהילדים בעזה, אתם צריכים לעמוד מול חמאס – הם ארגון טרור. אתם פשוט עיוורים, שטופי מוח". ד"ר שי דוידאי, שאירח את המשלחת בקמפוס, היה זה שנקלע תחילה לעימות עם המפגין, אחת הדמויות המרכזיות בארגון המחאות נגד ישראל באוניברסיטה.

במשלחת ההסברה הישראלית לוקחת חלק רשימה מכובדת של משפיעניות שעשו את דרכן השבוע לניו יורק. יחד עם דדון וג'ולי גם זוכות "האח הגדול" יובל מעתוק וטליה עובדיה ואיתן גם אור שפיץ, עינב בובליל, שר פיטנס, נוי אייזן, עדן סבן, איריס חיים (אימו של יותם חיים שנחטף לעזה ונהרג בשוגג מירי חיילי צה"ל), חן זנדר שאחותה נרצחה במסיבת הנובה וג'סיקה אלטר שאיבדה גם היא את בן זוגה במסיבה.

אחת התחנות הראשונות של משלחת המשפיעניות הייתה אוניברסיטת קולומביה בניו יורק והן עתידות גם להיפגש עם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, לבקר בקברו של הרבי מלובביץ' ובעוד מספר תחנות, שגם בהן סביר שיהיו לא מעט עימותים.