אבסולוט כרמל 

אשה עושה יוגה, מחזיקה רגל ומושיטה יד (צילום: istockphoto)
לכבוד החלק הבא, אנחנו מבקשים להיות מרוכזים ולקחת נשימות עמוקות וסדורות | צילום: istockphoto

ויסמן, שמגדירה את עצמה כ"חוקרת תרבות וטכנולוגיה, קוסמת ואמנית לחימה", היא דוקטורנטית לתקשורת באוניברסיטה העברית, שכותבת באופן מקורי על הקשר בין תרבות אינטרנט לרוחניות. זהו המקום היחיד ברשת בו ניתן לקרוא גם על הרגלי שיבוץ הנצנצים בבלוגים של פקאצות בנות 12 וגם על מדיטציית צער השכינה של המקובלים.

ציטוט נבחר: "'נסו להתרכז בנשימה, לשים לב מתי הריכוז אובד ולהחזירו בעדינות לנשימה, תוך כדי הליכה ושימת לב לסביבה', מנחה המורה לקונגפו. 'תחשבי על הנשימה, תחושי אותה, תרפי את הגוף, תרגלי ראיה מרחבית תוך כדי ותנסי לא לדרוך על קקי', אני פורטת לעצמי”.

פוסט מעניינים במיוחד: “יצאתי לחבק ושבתי בשלום" – נכתב אחרי שכרמל וחברים הלכו לכיכר רבין, ובהשראת פרוייקט אוסטרלי חיבקו את הזרים העוברים והשבים, סתם כך, ללא תכלית. “האנשים שלתחושתי היו הכי זקוקים לחיבוק ברחו לצד השני של המדרכה, או חקרו בחשדנות מטעם איזו מפלגה אנחנו”, כתבה.

הבלוג של אלון גל

המאמן האישי הכריזמטי מהטלוויזיה מחזיק בשני בלוגים לגרופיז, בקפה דה-מארקר ובאתר פרטי, שמעדכנים על הרצאות ואירועים בהם הוא משתתף ומביאים קטעים מהספרים שלו.

ציטוט נבחר: “יחד נשתלב במסעה הקסום של "עליסה בארץ הפלאות", ממש כמוה נוכל לשאול את השאלות, נוכל לאפשר לעצמנו הסתכלות חדשה על דברים והתופעות המלוות אותנו כל יום ונוכל למצוא דרכים חדשות ומפתיעות בדרך אל ההצלחה".

פוסט מעניין במיוחד: הביוגרפיה המקוצרת של גל, בה הוא מונה חלק מהקריירות שלו – מאמן שחייה, מארגן ליין מסיבות, מחלק לחמניות, מנהל רכש, סוכן ביטוח, דובר אגודת הסטודנטים ומה לא.

היקום של אלי אשד 

אלי אשד מגדיר את עיסוקו כ"בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולרית". לבלוג שלו, שעוסק ברוחניות, תרבות הפופ, פוליטיקה ושירה, ונושאים אחרים שקשה לשים את היד על המכנה המשותף ביניהם – אפשר להיכנס, אבל קשה לצאת.

ציטוט נבחר: “שבתי צבי היה משיח השקר המפורסם ביותר בתולדות עם ישראל. אבל הוא ומעריציו הרחיקו לכת הרבה מעבר לכך. הם טענו ששבתי צבי הוא לא פחות מישות אלוהית, שבני האדם הפשוטים סביבו אף אינם מסוגלים להשיגה באמת. מתנגדיו של שבתי צבי לחמו בו ובמעריציו מלחמת חורמה – נפשם נקעה מכל רעיון שישות אלוהית כל שהיא תשלוט ישירות בבני האדם ותחסל כל אפשרות לוויכוח. הרי מה הטעם לקיום אנושי בלי מחשבה אינדיבידואלית ,גם כזאת שסותרת את דעת האל עצמו?”

פוסט מעניין במיוחד: אשד מנהל מזה עשור פרויקט שעוקב אחרי ההיסטוריה של טרזן בתקשורת העברית, ומתעד סיפורים, מודעות פרסומת וקומיקס. הנה הפוסט שהוקדש לנושא.

אש היצירה של מיכל גזית 

מיכל גזית מנחה סדנאות לפיתוח היצירתיות, והבלוג שלה מדבר על מדיטציה, דמיון, פיתוח חזון אישי והרבה אמונה עצמית. אוסף אופטימי של פוסטים, בבלוגוספירה צינית וקודרת.

ציטוט נבחר: "תירוצים של גיל וזמן הם מהשכיחים שאני שומעת מאנשים כסיבה לכך שהם לא מממשים את החלומות שלהם . תרוץ אחד הוא 'אני כבר מבוגר/ת בשביל להתחיל עכשיו'. בעיני, כשאנשים מתחילים להתייחס לעצמם כאל מבוגרים מידי, ומפסיקים לממש את החלומות שלהם, הם באמת מזדקנים”.

פוסט מעניין במיוחד: גזית ממליצה להביא את חיית המחמד איתכם למשרד. בגוגל זה כבר מקובל, אז למה לא אצלנו?

הפואטיקה של הפופ 

כהן הוא לא רק מבקר מוזיקה עם העדפה לישראלית ומזרחית, אלא גם יהודי מאמין. בבלוג שלו הוא פורש מאמרים וראיונות שפרסם בעיתונות והרהורים משובחים אחרים.

ציטוט נבחר: "רק במילואים דברים חסרי ערך באזרחות – נביעות ליטר וחצי, נייר טואלט ומטען של נוקיה – הופכים ליקרים מפז. רק במילואים אתה על הרגליים כל היום, ורק בלילה נזכר ומגלה שבעצם לא עשית כלום היום. רק במילואים אתה נשבע שזו הפעם האחרונה. ואתה יודע שהפעם הבאה עוד בוא תבוא”.

פוסט מעניין במיוחד: ראיון באווירה אינטימית עם עמיר בניון, שהפך לאחד הפוסטים הנצפים ביותר בבלוג.