אנחנו יכולים לחשוב שהעידן בו אנו חיים הוא פתוח וליברלי מבחינה מינית, אך לעומת הרומאים, הצרפתים והרוסים, מסתבר אנחנו שמרנים. מאוד. הנה עשר עובדות היסטוריות מרתקות על סקס, שיגרמו לכם להרים גבה, וגם קצת לקנא.

1. קיסרית רוסיה במאה ה-18 העסיקה "דגדגני רגליים" כדי להדליק אותה: יקטרינה השנייה המכונה גם יקטרינה הגדולה, שכרת את שירותיהם של משרתים שהיו אחראים לעורר אותה מינית באמצעות כפות רגליה, ומתברר שמלבד הדגדוגים, היו המשרתים מספרים לה ולצארינות אחרות סיפורי זימה שובבים, שעזרו להן להידלק לפני שהיו פוגשות את בעליהן או מאהביהן.


2. הקוק רינג הראשונות היו עשויות מריסים של עיזים: את טבעות הפין עונדים על איבר המין במטרה לעכב את זרימת הדם אל הפין וממנו, ובכך לשמור על זקפה ממושכת. בסביבות שנת 1,200 הטבעות היו פופולריות מאוד בסין, והוכנו מריסי העיזים. אומרים שהריסים הגבירו את הגירוי המיני כשגרמו לדגדוג נעים סביב האיבר, ואנחנו מופתעים שלא מצאנו את הטבעות האלה באיביי, אבל יש הטוענים שעדיין אפשר לרכוש אותן. קינקי.

3. הדילדואים הראשונים היו עשויים אבן: פין אבן עתיק הוא אחד מאביזרי המין העתיקים שנמצאו אי פעם, והראשון שתועד נתגלה בגרמניה. מעריכים כי הוא בן יותר מ-28,000 שנים - ואיך זה מסתדר עם בריאת העולם אל תשאלו אותנו. על פי ארכיאולוגים, הגרסאות הבאות של דילדואים כוסו בגלימות עור כדי להפוך אותם לרכים וחמים יותר, ואנחנו יכולים רק לומר תודה למדע ולקידמה שהמציאו את הסיליקון הרפואי.

4. "מסיבות ליטוף" היו פופולריות בשנות ה-20: נשים צעירות רבות בשנות ה-20 של המאה ה-19, שהיו לדעתנו פמיניסטיות לתפארת, דחו את הפוריטניות המינית שנכפתה עליהן על ידי משפחתן והיו נוהגות לנסוע רחוק מהבית ל"מסיבות ליטוף". היום דרך אגב, היו קוראים למסיבות האלה אורגיות או חילופי זוגות, כשההבדל היחיד שמסיבות הליטוף לא כללו חדירה. המסיבות היו מאורגנות ומסודרות לעילא ולעילא, והיו משתתפים בהם גברים ונשים שרצו להתחבק, להתנשק, להתגפף ולהתלטף בלי לדפוק יותר מידי חשבון.

5. פורנוגרפיה הייתה הארדקור מאז ומעולם: כמעט מיד עם המצאת המצלמה, לפני יותר ממאה שנה, חלק מהשימוש במכשיר המופלא והחדשני כלל צילום של תמונות עירום ומכירתן כגלויות, דבר שנעשה בדיסקרטיות כמובן. תמונות העירום לא הציגו רק מין רומנטי ועדין, אלא גם סצנות "קשוחות" יותר, וביניהן מין לסבי שלא היה מקובל אז כלל וכלל.

תמונה מתוך Hisroty Extra

6. רופאים ויקטוריאנים היו מאוננים לחולות שלהם: "היסטריה" נשית נחשבה בתקופה הויקטוריאנית לבעיה קשה ורצינית אצל נשים, שדרשה טיפול רפואי. כיום ה"היסטריה" מוגדרת כחרדות, עצבנות ותסמינים אחרים של מצוקות נפשיות, אבל בעבר היה נוח לחשוב שנשים הן היחידות שסובלות מהם. נסו אתם לחיות תחת דיכוי פטריארכלי מגביל, ונראה כמה בריאים תצאו ממנו. בכל מקרה, הרופאים גילו כי התסמינים ההיסטריים יכולים לקבל הקלה זמנית עם מה שנקרא "אצבע עיסוי לאגן" – "pelvic finger massage", פעולה שהיו מבצעים בנשים שהייתה גורמת ל"היסטריה" מוגברת (האורגזמה כמובן), ואז לרגיעה.

7. מועדוני סקס היו פופולריים במאה ה-18: אחד המועדונים המפורסמים והאהודים שבמועדוני המין היה "הקבצן של בניסון", מועדון לגברים בלבד שהיה ממוקם בסנט אנדרוס, סקוטלנד. חבריו היו נפגשים וקוראים בצוותא ספרי זימה כמו "פאני היל", ספר אירוטי של ג'ון קלילנד שנחשב לקלאסיקה, ולאחר מכן ממשיכים לקיום יחסי מין עם בחורות מזדמנות. מספרים שטקס הקבלה למועדון היה אוננות משותפת לתוך קערה ושתייה מכוסות זכוכית בצורת פין. נקווה שלא ביקשו מהם לשתות את מה שהיה בקערה.

8. בתי הבושת ברומא היו פופולריים להחריד: כ-300 שנים לפני הספירה, בזמן הפריחה שלה, היו באימפריה הרומית כ-45 בתי בושת. הם היו נפתחים רק אחרי הצהריים כיוון שאם היו נפתחים בבוקר, אנשים לא היו הולכים לעבודה. הזנות הייתה חוקית לחלוטין ברומא והיה ניתן לקבל מין הן מגברים והן מנשים בצורה שווה, וההערכה הייתה כי מספרם של עובדי תעשיית המין עמד על 32,000. שלטי דרכים בצורת פין היו אלה שהכווינו את הדרך למי שחיפשו סיפוק והנאה, והם נותרו עדות אילמת לפתיחות שהייתה כלפי סקס באימפריה.

9. ז'יטונים מיוחדים היו מסמנים את הפעילות המינית המבוקשת: ועוד על רומא. כדי להביס את מחסום השפה של החיילים המוצבים ברחבי האימפריה, חולקו לחיילים אסימונים - ז'יטונים מיוחדים - אשר עליהם הוטבעו מגוון רחב של פעילויות מיניות, מהם נתבקשו החיילים לבחור את מבוקשם. החיילים היו מגיעים עם האסימונים לבתי הבושת, ושם היו מציגים אותם ומדגימים את התנוחות בפועל.

10. נשות רומא היו משתמשות בזיעת הגלדיאטורים כריח מעורר מינית: רומא אחרון. אם חשבתן שאתן נמשכות לריח הזיעה של בן זוגכן באופן מיוחד וקינקי, דעו שאתן לא לבד. הרומאים, שלא השתמשו בסבון, היו מנקים את עצמם באמצעות מריחת שמן ואז גירודו מהגוף באמצעות כלי מיוחד שנקרא "סטריג'יל". מה שהיה יוצא ממנו היה ערבוב של שומן גוף ושמן, שהכיל גם את ריח השמן וגם את ריח הזיעה והלכלוך של הגלדיאטור. נשמע נעים בסך הכל. הנשים הרומיות שידן הייתה משגת, היו רוכשות במיטב כספן את שמני הגוף המיוזעים של הגברים החסונים, והיו משתמשות בהם כקרם גוף או כחומר סיכה במהלך יחסי מין. מעורר בהחלט. 

11. נשים מימי הביניים היו מרמות ב"מבחני בתולין": בימי הביניים נשים נתבקשו לשמור על בתוליהן עד לאחר החתונה, מה שלא זר לנו גם היום, אך מתברר שניתוחים פלסטיים לאיחוי קרום הבתולים שקיימים בימינו היו נעשים אז על ידי עלוקות. נשים שקיימו יחסי מין לפני החתונה, למדו דרך מדריכים יעודיים כיצד לאחות את קרום הבתולים, כאשר חלק מהשיטות כללו החדרת עלוקות לאיבר המין יום לפי החתונה, כדי שאלו ימצצו את הדם באיזור, תוך כדי שהן יוצרות קרום קטן. כך, כאשר תתבצע חדירה ביום הכלולות ייראה לבעל שיורד לאישתו דם - והרי לכם בתולה. 

12. "משפטי אימפוטנציה" היו דבר שבשגרה בצרפת: במאה ה-16 בצרפת, לנשים היה קשה מאוד להתגרש מבעליהן, אלא אם הוכיחו כי האחרונים אינם מסוגלים לספק אותן מינית, דבר שהיווה עילה מספקת לגירושים. לכן, נשים שרצו להתגרש הגישו בפני בית המשפט קובלנות על בעליהן האימפוטנטים, שהיו צריכים להגיע לבית המשפט ולהוכיח בפני השופט וחבר המשובעים, כי הם יכולים או לא יכולים לתפקד. הבדיקה כללה אוננות אל מול הגורמים הרלוונטיים ואף קיום יחסי מין עם האישה, כדי להוכיח את טענתו שהוא מתפקד, או טענתה שהוא לא. נראה שבתי השפט אז היו קצת יותר עסיסיים מאשר היום.

 תמונה מתוך www.mtholyoke.edu

עוד ב-mako דייטינג: