עם עליית הפופולאריות של משחקי המחשב והוידיאו לאורך השנים, קשה לפספס את הביקורת המופנית כלפיהם ומבטאת דאגה בנוגע להשפעה הפוטנציאלית של משחקי הלחימה והיריות על הגיימרים עצמם. כעת, מחקר חדש וראשון מסוגו יצא לבדוק האם למשחקים האלה יש גם השפעה על חיי המין של הגברים הגיימרים.

על מנת למצוא קשר בין משחקי מחשב לחיי מין בריאים, נבדקו קרוב ל400 גברים איטלקים בין הגילאים 18-50, כאשר שני שליש מהם נחשבים לגיימרים (משחקים במשחקי מחשב לפחות שעה אחת ביום, מידי יום) והשאר שאינם כאלה. למחקר, שפורסם בכתב עת בנושא רפואה מינית, היו חדשות טובות וחדשות קצת פחות טובות עבור הגיימרים המתמידים.

via GIPHY

במסגרת המחקר נתבקשו הנבדקים לתעד את חיי המין שלהם במהלך של ארבעה שבועות. לאחר ניתוח הממצאים, החוקרים מצאו שכיחות נמוכה יותר של שפיכה מוקדמת אצל גיימרים, לעומת הגברים שלא נחשבים להיות כאלה. עם זאת, כאמור, לא הכל ורוד: ניתוח הממצאים הראה גם שרמת התשוקה אצל גיימרים נמוכה יותר מאשר אצל אלו שאינם כאלו.

בניסיון להבין טוב יותר את התופעה, מצאתי שלוש נשים שהסכימו לספר לי קצת על התענוג המפוקפק של להיות בת זוג של גיימר אמיתי: "גיליתי שהוא אוהב לשחק במשחקי מחשב כבר בדייט הראשון שלנו, אבל לא עשיתי מזה ביג-דיל", מספרת ענת, 32; "רק אחרי שעברנו לגור יחד הבנתי כמה זמן משחקי המחשב גוזלים ממנו. כשהוא נכנס לתוך משחק אי אפשר לדבר איתו בכלל, כאילו הוא לא בבית, אז על סקס אין על מה לדבר בכלל..." גם ירדן, 29, מתארת סיטואציה דומה: "ביומיום החיבה למשחקי מחשב היא מינורית, הבעיה מתחילה כשיוצא משחק חדש ואז במשך חודש אין על מה לדבר".

ומה לגבי הסקס?

"כשהוא ממש בתוך זה, אני יכולה ללכת עירומה בבית והוא בכלל לא ישים לב. למען האמת, בתקופות היותר קשות של ההתמכרות למשחק הוא בכלל לא מגיע למיטה".

ובכל זאת, יש מי שרואה בהתמכרות הזו יתרון: "זה דווקא יכול להיות נחמד" אומרת סיון, 27; "הוא שקוע במחשב שלו, ואני יכולה לחזור הביתה מאוחר מהעבודה או לצאת עם חברות בלי שהוא יעשה לי פרצוף נעלב. בסופו של דבר זה סוג של win-win לשנינו ואחרי שהוא מוצא את הסיפוק שלו בלנצח את המשחק, הוא סופסוף יכול להתפנות לעזור לי למצוא את הסיפוק שלי במיטה..."

via GIPHY

"גבר שמכור למשחקי מחשב ווידיאו יאבד עניין במציאות המשעממת של חייו"

"מטופלים רבים מגיעים לקליניקה בעקבות התמכרות למסכים, בין אם למשחקי וידאו ומחשב, תוכניות טלוויזיה, פייסבוק וכמובן סרטי פורנו", מסבירה לימור בנדל, יועצת זוגית ומינית; "בזמן ההתמכרות הזו משוחררים במוח חומרים שמביאים לרמת ריגוש גבוהה, מה שמוריד את רמת הריגוש מהמוכר, השיגרתי והידוע. גבר כזה יאבד עניין במציאות המשעממת של חייו ופשוט יברח למציאות אחרת – ההתמכרות היא לריגוש עצמו. רמת התשוקה שלהן יורדת כי תשוקה מינית יושבת על הלא מוכר והלא ידוע, בעוד שבבית הכל צפוי וידוע מראש".

בנדל מציעה לבנות זוג של גיימרים לוודא תחילה כי בן הזוג מודע להתמכרות שלו ורק באם הוא מעוניין לעבור תהליך של גמילה ניתן להציע את העזרה והתמיכה הדרושים להצלחת התהליך. "הן לא צריכות להיפגע או להיעלב כי לא מדובר במשהו שהוא עושה בכוונה. מאחורי התמכרות יש תהליך פסיכולוגי שלם ולכן אותן נשים חייבות לעודד את בן הזוג לטפל בעצמו. הן יכולות לומר לו כמה הן מתגעגעות ואוהבות אותו, כדי שיבין שהן באות ממקום של אהבה".