קרה לכם שישבתם בדייט ראשון ורציתם לשאול את מי שמולכם איך הוא במיטה? מה הוא אוהב? מה הוא לא אוהב? איך הוא גומר או מה הוא מרגיש בקש לגופו? אולי אף רציתם לספר לפרטנר שלכם שאתם מתעניינים בעולם ה-BDSM וחוקרים אותו לאחרונה, ולהציע להם לבדוק ביחד איתכם גבולות חדשים. יכול להיות שרציתם, אבל חשבתם לעצמכם שזה מוקדם מידי, ולא מתאים, ואולי זה בכלל מטריד. התביישתם והרגשתם לא נעים, והנושא של המיניות נדחק הצידה.

לעיתים חוסר תקשורת בנושאים מסוימים וחשובים בתחילת הקשר, יכול להפוך את הסיטואציה המלחיצה גם ככה - לקצת יותר מתוחה. לא ברור לכם על מה מותר או אסור לדבר, אבל אתם רוצים. אתם רוצים כי אתם יודעים שבשיחה פתוחה וכנה על המיניות שלכם, תאספו מידע רלוונטי שיכול לעזור לכם לקבל החלטות לגבי היתכנות הקשר. לדבר על סקס זה לפעמים הרבה יותר מכל שיחת "קריטריונים" רגילה, אבל זה משהו שלא כל כך פשוט לעשות. אבל רק לכאורה.

אני טוען שחשוב, כדאי והכרחי לדבר על סקס כבר מהפגישה הראשונה. תשאלו את עצמכם - למה שלא נתרגל את זה החל מהדייט הבא שלנו? דרייב מיני זאת תכונה ככל התכונות, ורצוי שנהיה מסונכרנים גם בנושא החשוב הזה.

כאשר תדברו על סקס כבר מהפגישה הראשונה תגלו דברים מעניינים. למשל, אם את אישה ומעלה את הנושא, גבר שיירתע מעצם השיחה הפתוחה איתך, יכול להיות אחד שמחזיק בתפיסות מיושנות ביחס למין. נכון, אולי רק מדובר בגבר שעוד בוחן את הגבולות ורוצה לכבד אותך, אבל אולי גם מדובר במי שלא יתאים לראש הפתוח והליברלי שלך.

אם רק נחשוב לרגע כמה כסף, זמן, אנרגיות ואכזבות נוכל לחסוך, אם נהיה קצת יותר ישירים, נשאל ונספר את אשר על ליבנו, ולא נסתובב סחור סחור. גם אם נבין מהר שזה לא זה, לא נישחק עד דק בלמשוך דייט מיותר. לגיטימי מאוד לחתוך קשר בתחילתו כאשר ההתאמה המינית לא קיימת.

זוג במיטה - אישה מתוסכלת
לא תדברו עכשיו - תהיו מתוסכלים אחר כך | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

רובנו מכירים את נטיותינו המיניות ואת חשקינו. אנחנו יודעים מה טוב לנו ומה פחות ובניגוד למה שהרבה חושבים, זה לא סוד יותר גדול מאיזה סרטים או אוכל אנחנו אוהבים. אם נתרגל לתת לנושא הכל כך חשוב הזה את הכבוד המגיע לו גם בשיחה מקדימה ולא נחיה באשליה שהפרטנרים צריכים "לנחש לבד" מה אנחנו אוהבים, הקשר ייבנה בצורה טובה יותר. ובוא אגלה לכם סוד קטן, גם אנשים עם המון ניסיון מיני, לא קוראי מחשבות. כדי שידעו מה אתם אוהבים – אתם צריכים להגיד.

כשאני חושב על זה שיש כל כך הרבה זוגות שחיים שנים ומעולם לא שוחחו באמת על מה עושה להם את זה, זה מעציב אותי. מלבד העובדה שכאשר אחד מבני הזוג בוגד הוא מספר גם מספר למאהב או למאהבת על הדברים שאוהב במיטה, לחשוב שעוברות כל כך הרבה שנים בלי תקשורת מינית בריאה, זה פשוט חבל. חלק מהחששות לדבר על מיניות אחרי שנים רבות ביחד, כוללים את המחשבה של "מה אני אגיד לו עכשיו שאני לא גומרת, אחרי עשר שנים ביחד?", אבל התשובה היא – כן. עדיף מאוחר מלעולם לא.

נשים, אם הגבר שלכן יקבל מכן לגיטימציה להשמיע בפניכן באופן חופשי את כל הפנטזיות הכי פרועות שלו, האמינו לי שזה לא יכול להיות דבר רע. גם אם תשמעי דברים שלא ציפית בכלל, כמו העובדה שהוא רוצה להתנסות במין עם גבר אחר, או ללכת לחילופי זוגות, אם הקשר שלכם בנוי על בסיס איתן, אין לכם מה לדאוג. השאלה היא אם יש בינכם פתיחות וכנות. כבר עברו הימים שיש נושאים שלא מדברים עליהם מהפחד שנצא איזה "קוקו" יוצא דופן. היום כולם יודעים, הכל וחלק לא מבוטל מאיתנו גם מתנסים במה שפעם פחדו להעלות על הדעת. הכיוון חיובי כי אנחנו פחות שיפוטיים והרבה יותר סובלניים לבני אדם שונים מאיתנו בכלל, ולהרחבת מנעד ההתנסויות המיניות בפרט.

אמיר גולן
אמיר גולן | צילום: צילום ביתי

אז איך אנחנו מתרגלים את הכנות הזו? איך מדברים על סקס בדייט ראשון? תתחילו בלהיות קשובים לתגובות המילוליות והבלתי מילוליות של הפרטנרים שלכם, תשאלו אותם אם אפשר לדבר על סקס ואם זה בסדר מבחינתם, וכאשר אתם מרגישים שיש אווירה נינוחה וקיבלתם אוקיי, תתחילו בשאלות עדינות ותוודאו שזה עדיין בסדר. ההסכמה של ההתחלה לא אומרת שיש הסכמה לכל אורך השיחה, כמו גם לכל אורך האקט. טיפ לחיים.

מנסיוני, פתיחות מביאה פתיחות. אין כמו שיתוף הפרטנר שלידך בתשוקותייך וחשקייך. לרוב, הוא מיד ישתף פעולה, ואם לא אפשר להיפרד כידידים ולא צריך להפוך את השיחה על הסקס למשהו קשה ודרמטי.

משיחה כנה על מיניות אתם יכולים להפוך למגשימי פנטזיות, כי בניגוד למה שהטיפו פעם, פנטזיות רצוי להגשים! וכאשר הקשר מתקדם ואתם כבר זוג, אל תחששו לעשות דברים שפחות מדברים עליהם (מי אמר סווינג?") כי בסופו של דבר, אתם היחידים שיודעים מה קורה ביניכם, עצם הסוד המשותף ימתיק את הקשר הזוגי, יחזק אותו ויהפוך אותו להרבה יותר טוב בטווח הארוך.

סקס
תקשורת מינית פתוחה, הכרחית להצלחת הקשר | צילום: Shutterstock

אמיר גולן הוא בעליה של רשת חנויות "זרימה - סקס שופ" ומרצה על זוגיות ומיניות בריאה

עוד ב-mako דייטינג: