כשאתם נמצאים בזוגיות, ובעיקר בתחילתה, קל להתעלם מתמרורי האזהרה שמבקשים מכם לשמור על עצמכם ועל מי שאיתכם, מכל מיני בורות ומהמורות שיכולות לעיתים להיות קטלניות. הדברים הבאים הם כאלה שתמיד טוב להיזכר בהם, לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים. אולי הם אפילו יהיו עבורכם יותר משמעותיים מה שחשבתם.

1. אל תבטלו תחושות בטן: תסמכו על האינטואיציות שלכם, אבל אל תתנו למערכות יחסים קודמות להשפיע על הנוכחיות. יכול להיות שדפוס מעורר דאגה מתגלה בפניכם, אבל אין שני אנשים זהים ואל תשליכו מאחד על השני

2. אין דבר כזה "מושלם": רק כי מישהו נראה "מושלם", לא אומר שהוא מושלם עבורכם. גם אם סימנתם וי ליד כל הריבועים בצ'ק ליסט, זה לא אומר שזה באמת מה שאתם צריכים. 

3. צאו מהסרט: חיפוש אחר קשר "כמו באגדות" הוא מיותר. אין נסיכים, אין סוסים, אין פיות. יש אתכם, אתם בני אדם ותתחילו לחזור לקרקע ולהפסיק לדמיין שהקשר יציל לכם את החיים או שהוא צריך להיראות כמו סרט של דיסני.

4. תתבגרו: בחינת הרצינות של בני הזוג כלפיכם ב"משחקים" היא באמת אחד הדברים המעצבנים. אתם רוצים לדעת אם אפשר לסמוך עליה? אל תדחקו אותה להודות שהיא עדיין חושבת על האקס. כדי לבנות אמון, אתם צריכים לתת אותו קודם.

5. אהבה לא אמורה לכאוב: מערכת יחסים היא לא דבר כואב, היא דבר אוהב, מלא חום והרגשה טובה. זוגיות היא לא מאבק בלתי פוסק ולא תחושת אשמה או כעס תמידית. היא לא פחד או רצות לרצות ולא תחושה שאתם לא מספיק טובים. אם המאפיינים האלה קיימים בקשר שלכם, זה לא המקום בו אתם צריכים להיות. 

6. אתם לא אותו דבר: אתם יכולים להיות בזוגיות עם אנשים שונים מכם. אתם לא צריכים לחלוק אותן דעות, תחומי עניין או העדפות. אולי לא תסכימו אם צריך לקרוא לאריתראים בדרום תל-אביב פליטים או מסתננים, ואולי היא תצביע לבית היהודי ואתה למרצ, אבל אתם אתם עדיין תוכלו להיות במערכת יחסים זוגית מלאת אהבה, הערכה, כבוד וסובלנות ולהנות האחד מהשני למרות ובזכות ההבדלים.

7. תתחילו לעשות, לא רק לדבר: גם אם אתה הכי מצחיק ושנון וגם אם את חריפה ומדויקת, בסופו של דבר מה שזוכרים מכם אלו המעשים שלכם. פעלו בהתאם למה שאתם אומרים ותוכיחו את האכפתיות שלכם הלכה למעשה. 

8. אנשים תמיד ידברו: הם ידברו עליכם, עליה, עליו, על הקשר המוזר שלכם ומה אתם יכולים לעשות אחרת. על זה שמגיע לך מישהי יותר יפה ולך מישהו יותר מסודר, אבל אף אחד מהאנשים האלה לא באמת יודע מה קורה בתוך הקשר שלכם. אם מישהו חיצוני מרעיל את הקשר שלכם, הרחיקו אותו מכם ואל תחשפו בפניו דברים אינטימיים. אף אחד לא צריך להגיד לכם איך אתם אמורים להרגיש או מה אתם צריכים לעשות. 

9. תמרורי אזהרה: נכון שאתם המחליטים ויודעים יותר מכולם, אבל אם כולם כולל כולם אומרים לכם שהקשר לא טוב, כדאי שתקשיבו. סיכוי טוב שהם צודקים. 

10. אל תסתכלו לאחור: אם נפרדתם, זה קרה מסיבה מסוימת. נכון שהגעגועים קשים והאהבה לא נגמרת ביום, אבל לחזור לאקסים שלכם רק כי אתם בודדים, זה ממש לא רעיון טוב. זה עובד רק במקרים נדירים, וכנראה לא אצלכם. 

11. אתם לא טל ואחווה: הקשר שלכם שונה ממה שאתם רואים בטלוויזיה. גם אם נדמה לכם שביחד אתם מתנהגים ממש כמו אחד הזוגות שראיתם על המסך, ההשוואה אליהם לא מועילה לכם בכלום. הציפיות שלכם לא יכולות להיבנות ממה שראיתם, אלא ממי שעומד מולכם. בקיצור, צאו מהסרט. 

12. אתם לא החברים שלכם: אל תשוו את עצמכם לזוגות אחרים סביבכם. לכל קשר יש את הקצב שלו - לכם יש את שלכם, לחברים יש את שלהם ולהתעסק כל הזמן מי עושה יותר, יהפוך אתכם לגרסה המקומית של הטורטלים

13. לדאוג לעצמכם זה לא להיות אנוכיים: חלקנו חושבים שברגע שנכנסנו לזוגיות, העצמי שלנו מתבטל וכל הוויתנו צריכה להיות קשורה בפרטנר. יכול להיות שאנחנו דווקא כן מבינים שחשוב לשמור על חיים עצמאיים אבל בפועל לא מצליחים ליישם זאת. הפתרון פשוט, הקדישו זמן לעצמכם, לעשות דברים לגמרי לבד. לא כל בילוי צריך להפוך לזוגי.

14. תהיו אתם: הגוף שלכם יפה והוא לא כאן לרצות מישהו אחר. הביטו על עצמכם. זה מה יש. עכשיו תחליטו אם אתם אוהבים או מבקרים ושופטים את מה שאתם רואים, אם ההשקעה והטיפוח נעשית עבורכם או עבור מישהו אחר. אתם יודעים מה התשובה. הפסיקו לצאת עם אנשים שבוחנים ושופטים את גופכם ללא הרף, אפילו מחמאות מוגזמות יכולות להעיק בשלב מסוים. גופכם חשוב, אבל יש עוד דברים חוץ ממנו.

15. סדרי עדיפויות: אל תתנו לאף אחד להיות מעליכם ואל תשקיעו במישהו אחר, יותר משהוא משקיע בכם. אם אתה נוסע במשך שעה כדי לראות את החברה שלך, אבל היא לא מוכנה לעשות אותו דבר עבורך, זה דבר שאתם צריכים לדבר עליו. 

16. אי אפשר לשלוט ברגשות של מישהו אחר: אם נראה לכם שאתם נמצאים בקשר כשהצד השני לא אוהב אתכם באותה מידה וזה לא הולך להשתנות, חשבו האם זה המקום עבורכם. אתם לא תוכלו לשנות אותו או אותה, רק את עצמכם, ותחושת תסכול תמידית בתוך קשר, אינה בריאה. 

17. לא זה לא: אם אמרתם לבני הזוג, לא משנה באיזה שלב בקשר, "לא" בנוגע לנושא מסוים אבל הם ממשיכים לעשות זאת, אתם חייבים להפסיק את ההתנהגות הפוגענית שלהם, גם במחיר פרידה. לעשות לכם דברים למרות שביקשתם שיפסיקו זו התעללות מינית או נפשית. אל תקלו בכך ראש. 

18. המענישים: תברחו מאנשים שמנסים "לחנך" אתכם דרך עונשים: מי שמנסים ללמד אתכם דברים באמצעות התנהגות פוגענית, הם לא אנשים שאתם צריכים להיות קרובים אליהם. 

19. הקדישו זמן לזוגיות: גם אם אתם גרים ביחד, זה לא אומר שיש לכם "זמן איכות". תעדפו את בני הזוג על פני חברים אחרים ותנו להם להרגיש כמה אתם חשובים להם. כשדיברנו על מעשים, דיברנו בדיוק על זה. 

20. אל תאבדו את הראש: זה טוב לרצות להיות במערכת יחסים, אין בושה בכך, אבל אל תאבדו כיוון וערכים כדי למצוא בני זוג. תזכרו מי אתם, מה הגבולות שלכם ומה אתם מחפשים. אל תשנו את עצמכם כדי להתאים למישהו אחר, זה פשוט לא עובד לטווח הארוך, או שתמצאו את עצמכם כלואים בקשר הרסני ומדכא שיותיר אתכם מצולקים. לא חבל? 

עוד ב-mako דייטינג: