מעיין ואביחי, תומר ועדי ומי יודע מי יהיו הבאים בתור, הוכיחו לנו שגם סיפורי אהבה שנראים מושלמים יכולים להיגמר. אז בשבילם, וגם בשבילכם - כי גם בעולמם של מי שאינם סלבס מתרחשות פרידות כואבות יותר או פחות, יש דברים שכדאי לעשות כדי שיקלו את המצב. איך חוזרים לשוק אחרי זוגיות שהייתה משמעותית לחיינו, איזו אפליקציה צריך להוריד כדי להכיר בני זוג חדשים והאם מותר לשמור על קשר עם האקסים? השדכניות בילי ורוית עם 8 עצות שיעזרו לכם לחזור לעולם הפנויים והפנויות בקלות.

1. קחו את הזמן: נכון שאתם מאוד רוצים זוגיות, התרגלתם ללהיות ביחד וקשה לכם לבד. אבל כדי להיכנס לזוגיות חדשה אתם צריכים זמן לעכל, להתאבל, להבין מי אתם, למה זה לא עבד ואיך אפשר לעשות את זה טוב יותר עבורכם בזוגיות החדשה. תנו לעצמכם מרווח נשימה שיכול לקחת שבועות וחודשים. זה ממש בסדר.

2. היפרדו באמת: כשאתם מסיימים קשר, אתם צריכים להיפרד באמת, לא רק פיזית אלא גם בלב. לשחרר באהבה את בת או בן הזוג הקודמים שלכם, לאחל להם בהצלחה ולהבין שזה נגמר וסופי. שהמצב לא יחזור לקדמותו והחיים שלכם מתשנים מעכשיו. עד שלא תסגרו את זה הרמטית לא תצליחו באמת לייצר זוגיות חדשה. אם בא לכם לבכות, תבכו. תפרקו החוצה את הכאב, כי מדובר בתהליך לא נעים במיוחד.

3. התחילו לגשש: אחרי שהבנתם שהפרק הזוגי ההוא מאחוריכם, מתחילים להתעורר רגשות של רצון במשהו חדש. אבל, מאיפה מתחילים? איפה מחפשים? אנחנו מציעות לפני שאתם מורידים טינדר, לספר על הרצון בזוגיות חדשה לחברים ואנשים קרובים. אל תשכחו לספר גם לעצמכם שאתם פנויים, מחפשים ורוצים. הסתכלו על עצמכם כאל שחקנים חדשים בזירה.

4. צאו מהבית: הבנתם שאתם רוצים משהו חדש, אבל בני זוג חדשים לא ייפלו עליכם מעצמם, וכדי להרגיש את "השוק" אתם צריכים לצאת. לכו למקומות שעושים לכם טוב עם אנשים שאתם אוהבים, ואל תישארו לבד מתבוססים ברחמים עצמיים.

5. דייטים, דייטים, דייטים: אל תפסלו אנשים שמציעים לכם על הסף ואל תפחדו לצאת לדייטים גם אם הבנאדם שמתחיל איתכם עכשיו לא נראה לכם לגמרי מושלם לזוגיות. סביר להניח שהזוגיות הבאה שלכם לא תהיה עם הראשון שתפגשו, אבל חשוב שתתחילו להרגיש שוב תחושות של אינטימיות וקרבה, שיכולות להוביל בעתיד ליצירת קשר עם מישהו חדש.

6. לא למקבל: אם אתם מוצאים את עצמכם נשארים בקשר עם האקסים ונפגשים איתם מדי פעם, זה סימן שאתם עדיין לא מוכנים לקשר חדש. אל תצאו עם מישהו בשלב הזה, זה לא הוגן כלפיו ולא כלפיכם. יכול להיות שבגלל שמיקבלתם אנשים אתם תפספסו משהו טוב, ועדיף שתהיו לבד מאשר "תבזבזו" אנשים טובים כי עוד לא התגברתם על הפרידה.

7. דף נקי: גם אם נפגעתם מהקשר הקודם ואתם עדיין מרגישים רע, אל תשליכו את זה על אנשים אחרים שאתם מכירים. נסו לפתור את העניין לבד ולהבין שהוא קשור ספציפית לקשר שהיה לכם ולא לאף קשר חדש שיהיה. אם אתם לא מצליחים לפתור לבד וסוחבים טראומה ופחדים, שקלו לגשת לאנשי מקצוע לטפל בקושי.

8. כל אחד יחיד ומיוחד: כשאתם יוצאים לדייט עם מישהו חדש, השתדלו לא להשוות אותו לאקס ולשפוט אותו על פי מה שהוא דומה או שונה ממנו. כדאי לנסות להסתכל עליו כאדם הראשון בחיים שאתם פוגשים ולראות אותו "נקי".

בילי שינגרט-רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

עוד ב-mako דייטינג: