אתה מקבל טלפון של בחורה שרוצים להכיר לך, עברתם את שלב התמונה והנתונים הבסיסיים, ואתה מבין שיש אופציה שהיא יכולה להתאים לך. זהו, נמאס לך לשחק. אתה באמת רוצה להתאהב ומרגיש מוכן להכניס אישה חדשה לחייך. אולי הפעם זה יצליח? אתה מרגיש שכל הכוכבים לטובתך ואתה הכי שם. אבל, הדייט שקבעתם לשלישי נדחה לחמישי, ומחמישי למוצאי שבת, ובמוצאי שבת כבר לא קבעתם לשבוע הבא כי הוא הולך להיות נורא עמוס. אבל אל תרגיש מבואס מידי, אתה לא לבד. לא מעט הכרויות ראשוניות לא מתקדמות לכדי דייט, ונגמרות עוד לפני שהחלו.

מהיכרותנו הקרובה עם עולם הדייטים הישראלי, הצלחנו להגדיר את השלבים שמובילים את הדייטים שלכם למסמוס, ואנחנו מאמינות שעם קצת מודעות ושינוי פעולות, תוכלו להתגבר על הדברים שיכולים לגרום לכם לאבד את אהבת חייכם עוד לפני שהכרתם אותה.

הבעיה: קיבלת מספר טלפון אבל החלטת לכתוב לה בוואטסאפ. אתם נגררים לשיחות וואטסאפ שלא נגמרות, עוד לפני שדיברתם בטלפון.

הפתרון: להתקשר בזמן סביר, ותוך זמן סביר. לא לחכות כמה ימים, לא להתמרח בשיחות וואטסאפ, לא לחפור לה בפייס לפני ואז להחליט שבעצם לא מתאים. לקפוץ למים ולבדוק כימיה ראשונית בשיחת טלפון.

הבעיה: התקשרת, היא לא ענתה ולא חזרה מיד, והחלטת שהיא "לא רצינית".

הפתרון: סבלנות, יכול להיות שהיא באמצע משהו. תנשום. תן לה צ'אנס לחזור אליך ואל תספר לעצמך סיפורים שהנה שוב בחורה לא רצינית. אנשים עסוקים ולא תמיד יכולים להגיב מיד.

הבעיה: קבעתם לצאת, אבל שניכם נורא עסוקים וקבעתם דייט לעוד שבועיים (בחייאת, אתם רווקים ואין לכם ילדים, במה אתם כל כך עסוקים שאתם לא יכולים לקבוע דייט למחר?), ואז הזמן עובר ובעצם "יורד" לך ממנה.

הפתרון: לקבוע פגישה לטווח הקרוב מאוד ולא לפתוח יומן ולקבוע לעוד כמה שבועות. הזמן קריטי בקרב מחפשי הזוגיות. יכול להיות שעד שתיפגשו היא כבר תספיק להכיר מישהו אחר, לצאת איתו לשלושה דייטים, ואם יהיה לך מזל היא כבר תספיק להיפרד ממנו, ולהתפנות לדייט שקבעתם לפני חודש.

הבעיה: יצאתם לדייט ראשון והיה מעולה וזורם וכייפי, וברור לכם שתצאו לדייט שני, אבל, שוב, לא התקשרת מיד, לא חתרת לפגישה נוספת והיא מצידה בטוחה שאתה בכלל לא מעוניין. משם מתחיל כדור שלג של חוסר תקשורת ואי הבנה. היא כבר קבעה דייט עם אחר כי בטוחה שאתה לא מעוניין, ואתה בטוח שהיא לא רוצה לראות אותך ולכן לא ניסית להתקשר שוב.

הפתרון: אתה מעוניין? מצוין. אל תשמור את המידע החשוב הזה לעצמך. תראה לה שאתה רוצה ואפילו תקבע איתה כבר פגישה נוספת. משחקים כבר לא רלוונטיים, ותתפלא, בחורות מעריכות כנות.

הבעיה: כן הצלחתם לקבוע לדייט שני, אבל הדייט השני היה רק "נחמד" ופחות מושלם מהדייט הראשון. זה הזמן בו מתחילות המחשבות של "אולי זה לא זה?", כי כבר אין זיקוקים וכינורות, ובמהלך הימים שעברו התחיל לרדת לך ממנה. אולי אפילו ראית מישהי חדשה חמודה בטינדר ואתה שוקל לערוק. זה לא היה מושלם, אז מה הטעם?

הפתרון: לקבוע דייט שלישי ולהחליט אחריו, ואפילו מומלץ אחרי הדייט הרביעי אם אתם לא בטוחים. הכרות ואינטימיות מתפתחות בזמן שלהן. אם בגדול היא מעניינת אותך, מושכת אותך וכיף לכם יחד, אל תפספס אותה, גם אם אתה לא מתעלף עליה ולא מתרגש בטירוף. מערכות יחסים נבנות לאט, היו סבלניים ואל תשמרו את הדפוס שמחפש כל הזמן משהו חדש, אם משהו קצת פחות עובד.

אנחנו משערות שהבנתם את הרעיון. אמנם העולם שלנו מתנהל טכנולוגית במהירות האור, אבל קצת שכחנו מה זה ליצור קשר עם בני אדם ולא עם אפליקציות. בואו ניזכר כמה זמן לקח לנו לייצר חברויות אמת בילדות, בתיכון, בצבא, באוניברסיטה או במקומות עבודה חדשים.

רווקים ורווקות שמחפשים זוגיות, פעמים רבות שוכחים מה זה אומר להיות בזוגיות. הם מוכנים לתת צ'אנס רק אם מדובר במפץ הגדול, ולא מתפשרים על פחות מזה. אבל, כשאנחנו לא בקשר זוגי תקופה ארוכה אנחנו מתחילים לשכוח איך זה באמת עובד, ונשאבים לפנטזיות ולסיפורים שקומדיות רומנטיות מוכרים לנו. בעולם האמיתי, אין באמת "אהבה ממבט ראשון", צירופי מקרים מושלמים ואהבות ענקיות שקורות בכמה שניות. זה בסדר גמור לרצות להתרגש ולהתלהב ולהרגיש פרפרים בבטן, אבל זה לא תמיד קורה כפי שאנחנו מדמיינים ובדיוק בזמן שאנחנו רוצים.

לסיכומו של עניין, סבלנות והתמדה הם טיפים שיעזרו לכם לא רק בזוגיות, אלא בכל דבר בחיים. אל תקפצו למסקנות נמהרות, אל תנסו לנחש מה חושב הצד השני, ותהיו עם פוקוס מלא על כל הכרות, כי אין לדעת מי נמצא בצד השני. בהצלחה!

בילי שינגרט-רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

מה בילי ורוית מציעות לכם לעשות אם כולם אומרים לכם להתפשר?