שיצביעו הגבר או האישה שאחרי פרידה צפו ב"יומנה של ברידג'ט ג'ונס" ואכלו גלידה עם כף ישר מהקופסה. יש פה מישהו? כי יש לנו תחושה שהקישור בין פרידות לגלידה, בדיוק כמו הוולנטיינ'ס ושוקולדים, זו המצאה שיווקית של מישהו שמעולם לא חווה שברון לב. יותר מזה, אחד הדברים שהכי מנחמים אותנו אחרי פרידה היא לא בליסה חסרת מעצורים, אלא דווקא איבוד התיאבון ואתו גם כמה קילוגרמים. אנחנו עדיין מנסים לחשב כמה קלוריות אנחנו שורפים על כל גלון דמעות. הרי אין נקמה טובה יותר באקסים מאשר להיראות נהדר אחרי שסיימנו לבכות ולקלל את היום שבו הם נולדו.

אז מה כן עושים כדי להתמודד עם המועקה המעיקה? אני מצאתי דרך נהדרת להתגבר על פרידות ואני מוכנה לשתף את העולם: סרטוני מדיטציות ברשת. פעם-פעמיים בשבוע (סתם, כל לילה) אני מחפשת להנאתי ביוטיוב מדיטציות בנושאים שונים כמו התמודדות עם פרידה, זימון אושר, שפע כלכלי או כל סרטון שאומר לי כמה אני חכמה, יפה ונהדרת, ופשוט מאזינה לו. לפעמים אני מקשיבה עד הסוף, לפעמים אני נרדמת אחרי שתי שניות. כך או כך, זה עובד. אמנם לא הפכתי למיליונרית ולפעמים אני עדיין בוכה בלילות אל הכר, אבל בבוקר מצב הרוח בהחלט משתפר ויש לי עדיין תקווה. תקווה זה חשוב.

אנחנו לא יודעים בדיוק מי האנשים שעומדים מאחורי הסרטונים האלה, כך שאם תמצאו את עצמכם רצים עירומים ברחוב בעקבות דמיון מודרך שעבד קצת יותר מדי, אל תאשימו אותנו. מצד שני, יש סיכוי שהסרטונים שלפניכם יסייעו לכם להמשיך הלאה, בלי סטוקינג לאקס ובלי יותר מדי רחמים עצמיים.

1. ריפוי של לב שבור

ברט לארקין היא מדריכת יוגה ומדיטציות עם עשרות סרטונים מצליחים ברשת. היא שמחה ונמרצת ונראית כאילו הכל הולך לה חלק בחיים. אנחנו לא אומרים את זה בזלזול. להיפך, אנחנו רוצים להיות היא! בסרטון הבא היא תעזור לכם לפרק את הכאב בעזרת דמיון מודרך של 20 דקות. התגובות שיש על הסרטון חיוביות וברט אף טורחת לענות לכולם. תהנו!

2. לילה נטול בכי

אורכו של הסרטון הבא הוא שמונה שעות. כן, שמונה שעות. מטרתו לאחות לב שבור, להפוך אתכם לשמחים יותר ולעזור לכם לישון טוב יותר בלילה. המשפטים שנשמעים בסרטון אמורים להיקלט בתת-מודע שלכם בזמן שאתם ישנים ולהניב תוצאות נהדרות. שימו לב, בסוף ההקלטה נשמעת אזעקה שאחריה אתם אמורים להתעורר באנרגיה חיובית ולהתחיל את היום ברגל ימין. כי אין כמו אזעקה כדי לגרום לכם לראות את החיים אחרת.

3. שונא אותך, אוהב אותך

העולם כולו בנוי מאנרגיות שנעות בינינו לבין צמחים, בעלי חיים וחפצים. אצל בני אדם הלב הוא הגנרטור הגדול של האנרגיה. כך מסביר בסרטון הבא גבריאל גונסלבס שהקים אקדמיה לחוקיות הלב. במהלך המדיטציה תוכלו לשדר אהבה למי שחפצה נפשכם. וגם אם מערכת היחסים נגמרה לא טוב, המטרה היא להתמלא באהבה ולא בשנאה. עם הזמן אתם אמורים להרגיש את האהבה, הריפוי והתחושות הטובות שמתלוות לשליחת האנרגיה. יכול להיות שתצליחו להחזיר ככה את האקס. או שאולי דווקא תזמנו לחייכם אהבה חדשה וטובה יותר. אחד המגיבים כתב בהתרגשות שהוא מצא את החתול שלו אחרי שנעלם, אז זו גם אופציה.

4. תנו מקום

אם הדמיון המודרך פחות מתאים לכם או שהדיבור מפריע לכם להירדם, אתם מוזמנים לנסות מדריכים שמבוססים על מוזיקה או גלי קול תת-הכרתיים. כאשר הלב שלכם נקשר לאדם אחר, קשה מאוד לשחרר אותו. אתם לא רק אומרים "ביי-ביי" לאקס, אלא גם לכל החלומות המשותפים שלכם. ההדרכה הבאה תנסה לעזור לכם להשלים עם הפרידה ולהאיץ את ההחלמה בעזרת מסרים שנשלחים לתת המודע. התגובות נעות בין אנשים מוקירי תודה לבין כאלה שהמוזיקה העצובה רק גמרה להם לחשוב יותר על הבן זוג לשעבר. איפה אתם על הסקאלה?

5. ריפוי בעברית

כמובן שיש גם סרטונים של מאמנים ומורים בעברית. אחד המוצלחים שבהם הוא הדמיון המודרך של מיכל עוז ספרה, שמגדירה את עצמה כ"מלווה תהליכי שינוי וטרנספורמציה עם דגש על יצירת ביטחון ואמון בתוכי ובמערכות יחסים". קולה הרך והנעים של מיכל יעזור לכם להתחבר לעולם הפנימי ולרפא את הלב. היתרון הנוסף הוא שאם התחברתם למיכל תוכלו לפנות אליה באופן פרטי ואף להגיע לטיפול אישי. מצד שני, אם המדיטציה תעשה את העבודה ותתגברו על שברון הלב, לא בטוח שתצטרכו טיפולים נוספים.

ועכשיו לבד בבית: כך תעשו מדיטציה בבית

לא חייבים להיות סופר-רוחניים כדי לעשות מדיטציות, אבל כן צריכה להיות לכם מעט אמונה שזה יצליח. אם הגעתם עד לכאן, כנראה שמתחת לעצבות והרצון לנקום באקס, כן קיים הרצון לעשות לעצמכם קצת יותר נעים. לא חייבים להתחיל ישר בסרטונים, אפשר לנסות להתחבר לעצמכם לבד. מה כבר יש לכם להפסיד? 

1. התחילו בשתי דקות מדיטציה, ועם הזמן נסו להאריך אותה.

2. מצאו תנוחה נוחה.

3. עצמו עיניים לאט והתרכזו בנקודה שנמצאת מולכם.

4. הקשיבו לצלילים סביבכם, שימו לב לאוויר שנוגע בפניכם.

5. עקבו אחר הנשימה. ספרו את הנשימות כדי להעסיק את הראש.

6. אם המחשבות שלכם נודדות, פשוט תנו להן לחלוף כמו בלון. החזירו את הפוקוס לנשימות.

חמש דקות כאלה ביום לא ישנו את הרגשה הרעה מיד, אבל לאט לאט תוכלו לחוש בשיפור. גם אם תצאו החוצה להליכה ותבהו בעצים או תביטו בגלים בים, זה נחשב למדיטציה. לחלקנו בישול עוזר וגם פעילות גופנית. בקיצור, מצאו את מה שעושה לכם טוב וזרמו משם. אגב, גם להיות עצובים ולבכות זה בסדר גמור. או כמו שלמדנו בסרט האנימציה "הקול בראש", אין ג'וי בלי סדנס.