אח, כמה שזה כואב. כל מי שחווה שברון לב אמיתי (מי לא בעצם?), יודע שמדובר באחד הרגעים הכי קשים שהנפש האנושית יכולה להכיל. וכשאתה למטה וכולך שבר כלי שמסתגר בתוך הקונכייה שלו, והשמש מבחינתך לעולם לא תזרח, תמיד יהיה המשפט הנכון שמישהו ישלוף בדיוק בזמן הנכון שיוציא ממך חצי חיוך ואפילו קרן אור קטנה של אופטימיות.

לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

דיברנו עם רווקים ורווקות, גרושים וגרושות, נשואים ונשואות וכל מי שחווה רגעים מבאסים כאלה בחייו, ושאלנו אותם מה היה המשפט שהרים אותם על הרגליים ברגעי המשבר. התחילו לשנן:

"אני כאן בשבילך"

עזבו אתכם מפסיכולוגים או מטפלים; כשיש לכם חבר טוב שמוכן להגיע אליכם עם קערת מרק חם (גם טייק אווי איכותי לוקח), אין שום דבר בעולם שישתווה לזה. הרי מה אנחנו מבקשים בסך הכל? קצת אהבה ותשומת לב. בקיצור, כתף טובה וחזקה זה כל מה שצריך ברגעי משבר. כמה פשוט – ככה עובד.

via GIPHY

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר"

זה הרי ידוע: מי שנמצא בחושך לא תמיד רואה את האור, ופה בדיוק אתם – החברים הנאמנים של המרוסק הטרי נכנסים לתמונה. תגידו לו שעוד מעט זה יגיע - שכל החושך והאיכס ייעלמו מחייהם ויפנו את מקומם למשהו טוב באמת. ותודו לשלום חנוך על ההשראה, כן?

"היום כבר לא מתים מאהבה"

הידעתם? מחקר שנעשה בארה"ב מצא ששברון לב זהה מבחינת התחושות הפיזיות שחלק מהאנשים חשים להתקף לב. תכלס, יש משהו מאוד מנחם בידיעה שכמה שזה כואב, זה עדיין לא משהו שמתים ממנו. אז נכון שאמנם המשפט הזה קצת ארכיוני, אבל הוא תופס גם לדור הנוכחי.

"אם ג'ניפר אניסטון המשיכה הלאה אחרי בראד פיט, גם את יכולה להתגבר על הקופיף שלך"

והגרסה הגברית: "אם לאונרדו המשיך אחרי בר, גם אתה יכול להתגבר על הקרפדה שלך". האמת שאנחנו לא סגורים על המשפט הזה, אז תודיעו לנו אם זה עבד, בסדר?

via GIPHY

"הלב שלך רק מתאמן בלהיות חזק יותר"

זו פשוט עובדה פיזיולוגית: כשאתם עובדים על פיתוח שרירים, בזמן האימון הם למעשה נהרסים. למעשה, הבנייה שלהם מחדש היא שגורמת להם להיבנות חזק וטוב יותר. היי, אחרי הכל גם הלב הוא שריר.

"גם זה יעבור"

עכשיו תקשיבו טוב: המשפט הזה עובד בעיקר כששולפים אותו על רקע השיר "גם זה יעבור" של איתי זבולון וניר דנן (סורי בנות, אבל הוא מיועד בעיקר לגבר הנטוש). אל תשאלו מה זה או למה, פשוט תפתחו בפול ווליום ותשירו ביחד עם המתייסר. יודעי דבר טוענים שתוך כמה שניות הבכי יהפוך לצחוק הסטרי. שווה לנסות, לא?

via GIPHY

"זה מלמעלה"

בין אם אתם אנשים מאמינים או כופרים מוחלטים - יש משהו מאוד מנחם בעובדה שאת העבר לא ניתן לשנות ושלא הכל בשליטתנו בחיים האלה. יש אין ספור סיפורים על אנשים שאיבדו את אהבת חייהם ומצאו אחת הרבה יותר גדולה. מזל, גורל, יד מכוונת – איך שלא תקראו לזה, יש לחיים חוקים וכדאי לזרום איתם לפעמים.

.