שבורות? שבורים? הקורונה עוד כאן, הלימודים עוד לא החלו, החגים רק נגמרו ואנחנו חייבות וחייבים אוויר. הנה עשרת הדיברות שלי לתקופה הקרובה, שיעזרו גם לכם להחזיק מעמד.

 1. לא לארח עד הודעה חדשה
  כמה אירחתם ובטוח התארחתם בחודש תשרי? מלא! המקרר היה עמוס, המזווה התפוצץ, המצאנו בישולים מכל הסוגים, דיברנו עד גדותינו ועלינו לפחות שני קילו אחרי כל חג. חברים – נקסט, הבנו את הקונספט, בואו נשב קצת כל אחד בביתו.
 2. לעזור לילדים בלימודים
  הילדים שלנו עברו שנתיים מוזרות עם הקורונה; סגר ועוד סגר, זום עם המורה או עם המנהלת, שיעורים עם אמא ואבא ומחשב עד השעות הקטנות של הלילה. והכי עצוב - החברים קצת נעלמו והפכו להיות אימוג'י ברשתות החברתיות. קחו אותם לשיחה ותעזרו להם לחזור למציאות, לחזור ללימודים ולחברים, כי כל יום שעובר לא חוזר.
 3. לחיות בצל הקורונה
  זאת לא קלישאה יותר; אם לא נלמד לחיות לצד הקורונה ולקחת כל אחד אחריות על עצמו, נלך לאיבוד. אלה הם חיינו, זה מה יש. אז אולי לא נתחבק עם קורונה, אבל נלמד לחיות לצידה.
 4. דיאטה ומהר
  אל תגידו יום ראשון דיאטה, תתחילו עכשיו. הכי פשוט - תעיפו את הפחמימות והסוכרים וצאו להליכה כל ערב! כשהשלב הראשון יצליח, אתן לכם את השלב השני. יש למה לחכות.
 5. הכינו את הבית לחורף
  בגדי חורף למטה, בגדי קיץ למעלה. הוציאו את השמיכות וקבלו מתכון למרק טוב: כל הירקות שאתם אוהבים חתוכים לקוביות, שמן זית, מלח, כורכום, פלפל, מרק עוף וכרעיים. הכל לסיר מרק ענק ובתיאבון.
 6. אם נוהגים לא מסמסים
  אני נדרתי נדר בבית הכנסת בושאייף: לא עונה להודעות בזמן נהיגה גם אם בראד פיט ובראדלי קופר יסמסו לי ביחד!!! שימו מוזיקה טובה, סעו בזהירות ותחזרו למי שחיפש אתכם רק מהבית.
 7. זה הזמן לסנן
  תגידו את האמת, כמה פעמים הרגשתם שהגיע הזמן לסנן מהחיים שלכם אנשים שהאנרגיה שלהם לא טובה לכם יותר? אז זה הזמן לניקיון חברים ומי שלא טוב לו, יום טוב לו.
 8. צאו לעבוד
  עזבו אתכם מחל"ת, זו מחלה לשבת בבית! תנו דוגמה לילדים שלכם וצאו לעבוד, צאו לעבודה. קומו בבוקר עם אנרגיה טובה ליום מלא עם שאיפות ומשכורת בסוף החודש.
 9. קחו את הבית לידיים
  פנו מגירות, סדרו ארונות, שפצו מקומות עייפים ותהפכו אותם למרעננים וכיפים. לא חייבים להשתגע כמוני, אבל אחרי שעוד פינה תהפוך לפנינה תרגישו שהנפש מתנקה ושהבית לא עמוס כמו מחסן.
 10. ומה יהיה מחר?
  כולם אומרים "יאללה חיים פעם אחת"; אצלי המשפט הפוך כפרות: "חיים מלא ומתים פעם אחת", אז תיהנו כל יום כאילו אין מחר.

אופירה,

אמא של אמלי אריאל ואייל