בדיוק לפני שבוע קברנו 45 מתפללים שניסו לחגוג את ל"ג בעומר בקבר של רבי שמעון בר יוחאי וחזרו לקבר במקום לבית. כן כן, עוד אסון שעוד שנייה יעבור, כמו רשימת האסונות שפקדו את המדינה שלנו ואלוהים ישמור מה עוד מצפה לנו.

תגידו, אתם לא מודאגים? אתם לא רואים מה שאני רואה? מדינה לא מנוהלת! מדינה שכונה! סדר לי ואסדר לך... יהיה בסדר... מה אתה דואג אחי? עליי....

לקחתי מאוד ללב את אסון מירון. צפיתי בתמונות, בסרטונים, בעדויות, בהלוויות הקשות ושאלתי את עצמי מה עוד מצפה לנו, השם ישמור. הרי כולם מבלבלים את השכל עם המשפט הכי מאוס ביקום: "הכתובת הייתה על הקיר" אה באמת? איזה קיר? תראו לי איפה הקיר הזה, כי יש עוד עשרות קירות ואיש לא מזיז את עצמו לכיוון.

נכון, קבר הרשב"י תמיד היה עמוס מעל ומעבר בחגיגות ל"ג בעומר אבל לא זכור לי שלמישהו היה אכפת.

איציק סעידיאן הצית את עצמו כי הוא לא היה יכול לשאת עוד את ההשפלות שהוא וחבריו עברו ועוברים על ידי ועדות שונות ומשונות.

אנשים נשרפו למוות באסון הכרמל ולא הייתה אפשרות לעזור להם כי לא חשבו על הסופרטנקר עד האסון הנוראי הזה.

אסון ורסאי זוכרים? אסונות מרפסות שקורסות אומר לכם משהו? אסון המכביה? אסון אמיר רנד במשחק מכבי חיפה? אבו כביר שלא עמד בלחץ זיהוי הגופות? שנזכיר עוד או שהמסר ברור?

אין כאן ניהול, אין כאן מחשבה לצעד אחד קדימה, אפילו משבר הקורונה שריסק פה רבבות עוד יהדהד רבות בכיס של אלפי משפחות שלא יתאוששו. לאן מועדות פנינו? מי ידאג לילדים שלנו? אני כאמא מודאגת מאוד ממה שיקרה לילדים שלנו אם יום אחד לא נהיה פה. מי הכתובת המדויקת אם בכלל? יש אבא או אמא למדינת ישראל? לא!!!!!

אם את או אתה לא תדאגו לעצמכם ולילדים שלכם, אתם תלכו לאיבוד. כן, זה המצב! בכל הרבדים, בכל פינה, בכל נושא.

ישראל 2021, אם אני לי מי לי.

אופירה,
אמא של אמלי, אריאל ואייל