הצלחת עם הקוסקוס מונחת לפניו כבר 20 דקות והוא עוד לא נגע בה. "חבל", אני אומר לו. "זה יתקרר". אבל הוא לא מתרגש. נועם טור מתנהל באיטיות שיכולה להוציא את האדם הסביר מדעתו. עם הסבלנות הזו הוא גם הצליח למצוא חנייה בדרום תל אביב באמצע היום, מסרב בתוקף להיכנע למוסכמות או ללוחות הזמנים ולהיכנס לחניון. "אמרתי שיש לי מספיק זמן ושיחכו לי". והוא צדק. אירוע ההשקה של "מאסטר שף VIP" לא התחיל בלעדיו. החיים אף פעם לא מתחילים בלעדיו.

יש בזה גם קסם: האיש מסתובב בעולם במין שלווה סטואית שהעולם לא יכול לחדור אליה. לא קורא עיתונים, לא רואה חדשות. "אני מעדיף ללכת לחרוט בעץ. מעדיף לעשות דברים שהם רלוונטיים לי".

הבחירות נגיד זה לא משהו שרלוונטי לך?
"מהדורת החדשות מבחינתי זו הרכילות הכי זולה שיש, זה הדבר הכי נמוך. אני לא אומר שאקטואליה זה לא דבר חשוב, אבל החדשות עצמן, מהדברים שאני כן רואה, זה ממש שטויות".

"אני מפרגן לקרן לעשות מה שהיא רוצה"

נועם טור, שפרץ לחיינו כ"נועם, כוורן, מכמורת", הוא היום בן 31. הוא גדל בחופית, לא רחוק מהחופים של נתניה, לאם שחיינית אולימפית ואב דבוראי, והשתחל לעולם הסלבס בעונה הראשונה של הישרדות כמלח הארץ, המושבניק טוב הלב ורחב הכתפיים מול הנשמה הנחשית של דן מנו. כשהוא הוגלה אחרי כמה פרקים לאי השדים התברר שהוא בכלל לא צריך את העולם, ושהוא מסתדר יותר טוב לבד על אי בודד עם עז. סביר להניח שהראיון הזה הוא פרק הזמן הארוך ביותר שבו הוא דיבר ברציפות. "באופי שלי לא בהכרח חשוב לי שתישמע דעתי ולא חשוב לי להגיד כמה שיותר מילים. ככה גדלתי. אבל אני כן מתרגש מהרבה דברים".

נועם טור (צילום: רמי זרנגר)
"מהדורת החדשות מבחינתי זו הרכילות הכי זולה שיש". נועם טור | צילום: רמי זרנגר

הגלגול הבא שלו היה בתור היה הפרזנטור של פוקס, שם הוא ובר רפאלי היו הזוג הישראלי היפה והלא עושה עניין מעצמו, לבוש בסווטשרטים על חוף הים. הטוויסט הגיע עם קרן פלס. דומים בנחישות שלהם לעשות את הקטע שלהם ולהיות מי שהם, שונים בכל השאר. הוא נזיר בודהיסטי מבפנים, לה יש הר געש במקום לב. הם הכירו לפני קצת פחות מארבע שנים במסע סקי מיוחצן למפורסמים באיטליה. "אני מאוד אוהב כשזה קורה לה", הוא מספר על האנרגיות וההתלהבות של פלס. "זה חלק מהאהבה הגדולה שיש לי אליה. אני כל כך שמח בשבילה שיש לה את זה. אין פה התנגשות". 

ויש את העניין הזה עם בר רפאלי, לצידה הוא הופיע מספר שנים בקמפיינים של חברת פוקס, בהם השניים דיגמנו זוגיות אפלטונית לחלוטין. עד כדי כך אפלטונית, שלקרן פלס לא הפריע להגיד באחד הראיונות שהיא הייתה מפרגנת לבן זוגה עם רפאלי. "כרגע אנחנו לא כל כך בקשר", אומר טור בצער מסוים, "אבל אני מאוד אוהב אותה. יכול להיות שהיה אפשר להיפגש קצת יותר אבל זה לא יוצא וכל אחד בעולמו. אני מאוד עסוק בדברים שלי ואני מניח שגם היא בדברים שלה".

שמעת שהיא מתחתנת?
"איזה יופי! מזל טוב, איזה כיף לה".

עם מי אתה היית מפרגן לקרן?
"עם מי שהיא רוצה. מערכת יחסים זה דבר הרבה יותר מורכב מרק סקס. יש ילדים, יש זוגיות שהיא מאוד יפה, ואם זה לא – אז זה לא. זה כמו שלא התחתנו כדי לזכור תמיד שכל אחד יכול ללכת ונמצא פה לגמרי מבחירה. כל יום אנחנו צריכים להחליט שזה מה שאנחנו רוצים לעשות".

אין תמונה
"הזוגיות נורא יפה". עם קרן פלס
קרן פלס (צילום: אלון שפרנסקי)
"אני כל כך שמח בשבילה שיש לה את ההתלהבות והאנרגיות האלה". פלס | צילום: אלון שפרנסקי

ונגיד 20 שנה מהיום?
"מה אתה יכול לדעת על עוד 20 שנה? אני יכול לדעת שעכשיו זה עובד וזה עובד טוב. אני מפרגן לה לעשות מה שהיא רוצה ואני חושב שזה גם מה שמחבר בינינו. אני לא מפחד שהיא תבגוד בי. היא גם לא יכולה לבגוד בי. אני אדם כזה שאף אחד לא יכול לבגוד בי".

מה זאת אומרת?
"מה זאת בגידה? מאיפה זה מגיע? מה ההבדל בין בגידה בסקס למשהו אחר? ואם היא תלך ותהיה נוצרייה או מוסלמית זו תהיה בגידה? כביכול אם היא הולכת לדת אחרת היא בוגדת בערכים. ההגדרות האלה הרבה פחות רלוונטיות בשבילי ולכן היא לא יכולה לבגוד בי. בהגדרה שלי, לא משנה מה, לעולם אף אחד לא יכול לבגוד בי".

יש איזשהו געגוע לימים שבהם היית אחד הרווקים הנחשקים בישראל?
"שמע, זו הייתה תקופה שהייתי עושה מה שאני רוצה כביכול. זה כאילו מוזר להגיד אבל אני מרגיש הרבה יותר חופשי עכשיו כשאני עם קרן ועם הילדים מאשר כשהייתי רווק".

"ילד לא נולד מושלם או טהור. הוא נולד אדם"

הוא נראה עייף, טור. לא במיטבו. לפני חודש וחצי נפטר אביו במפתיע, מדום לב. "זו תקופה לא פשוטה עכשיו בשבילי, אז לא הכל מחויך. לא שאני בהכרח חושב שצריך להיות כל הזמן בתוך האבל ולסבול, אבל זו בהחלט תקופה לא פשוטה".

נועם טור במאסטר שף (צילום: ינאי יחיאל, noon)
"מגיל מאוד צעיר אהבתי לבשל". במאסטר שף VIPמשלישי הקרוב | צילום: ינאי יחיאל, noon

איך סיפרת לאורי, הבן שלך, שסבא שלו נפטר?
"פשוט ככה. אמרתי לו שסבא מת. הוא בן שנתיים וחצי והוא לא חווה עצב כמונו, אבל הוא מבין. הוא היה רגיל להגיע לסבא שלו פעם-פעמיים בשבוע. ועכשיו אפשר להגיע ולפגוש את בת הזוג של סבא אבל לא אותו. הוא גם לא מחפש אותו, הוא יודע להגיד ישר שסבא מת ואי אפשר לראות אותו, אבל הרבה פעמים אחרי שאנחנו הולכים, אורי אומר 'עכשיו הוא בא'. הוא גם מספר לעצמו דברים כמו 'סבא שמח שהוא מת'".

חוץ מאורי יש בבית גם את לונה בת השנה, וחלק גדול מהנטל בערבים נופל עליו, כשפלס מופיעה או מצטלמת ל"כוכב הבא". "יש לנו עוזרת, אבל עוזרת זה לא מספיק. צריך כל הזמן לעבוד בלסדר ולנקות. מבחינתי, גם כשאני מבשל, חלק גדול מזה זה לשטוף את הכלים. זה לא רק לבשל ולהשאיר מאחוריך הר של בלגן. או בוא ניקח לילה לדוגמה - ילדים מתעוררים בלילה. זה שאני בחרתי ללכת לישון בשתיים בלילה כי היו לי עניינים אחרים, זו לא אשמתם שהם קמו בשלוש ועכשיו יש להם את העניינים שלהם. הם הלכו לישון בשמונה ועכשיו הם קמו. יכולתי ללכת לישון איתם בשמונה והכל היה נראה אחרת. אני דואג שגם לי יהיה ערב אחד או שניים, בוא נגיד ערב אחד, שנשארים לישון בתל אביב, או ביחד או לחוד, והילדים נשארים עם סבא וסבתא או עם בייביסיטר. כדי שגם תהיה קצת מנוחה, שאני אוכל לישון יותר טוב". 

מה גילית על האבהות שלא ידעת מקודם?
"גיליתי שזה מאוד פשוט. נראה לך שלהיות אבא זה משהו מורכב ושזה שינוי גדול, אבל זה אחד הדברים הכי בסיסיים שיש. לא הייתי חרד בכלל. מה יש להיות חרד? זה מאוד פשוט".

נועם טור (צילום: רמי זרנגר)
"לא בהכרח חשוב לי שתישמע דעתי" | צילום: רמי זרנגר
בר רפאלי ונועם טור (צילום: צ'ינו פפראצי)
"כרגע אנחנו לא כל כך בקשר". עם בר רפאלי | צילום: צ'ינו פפראצי

לא, זה לא. אתה אחראי לעיצוב אישיות של בנאדם, כל דבר שאתה עושה עלול לקלקל את היצור המושלם והטהור שהבאת לעולם.
"למה, הוא נולד מושלם? מבחינתי אין כזה דבר. לא מושלם ולא טהור. הוא נולד. אדם. יהיו לו לא מעט השפעות מהסביבה שהוא חי בה, ולי כל מה שנותר זה קצת לגונן עליו. אני לא ממש צריך לעצב את הילדים. בטח שאני לא רוצה לעצב אותם כמו שאני. יש לו אישיות בפני עצמו. אני לא בא ללמד אותו שום דבר, אם כבר ללמוד ממנו. גם לגבי חיסונים – אנחנו לא מחסנים אותם לכל דבר, כי יש לא מעט חיסונים שהם כבר לא רלוונטיים".

מה הרגעים הכי קשים עם הילדים?
"שאתה תקוע איתם. אין מישהו אחר שידאג להם. ויש לי כל כך הרבה תחביבים. אני מקווה שעוד מעט אני אוכל לקחת אותם לגלוש, להטיס טיסנים, להיות עם הדבורים. התחלתי לא מזמן לקחת את אורי על הגלשן".

מה הרגעים שהכי מרגשים איתם?
"זה יכול להיות סתם שטויות. למשל שלשום הלכתי עם הבן שלי ליד איזה מקלט ציבורי, ואני זוכר שכשהייתי ילד הייתי מטפס על הרמפה עד למעלה. עכשיו כשהוא מצליח לעלות את זה בלי ידיים, זו התרגשות. עכשיו לונה התחילה ללכת וזה גם מרגש לראות".

אתם חושבים על ילד שלישי?
אין לדעת מה יהיה. אני בגדול לא מאוד רוצה. אבל החיים הם דינמיים".

אגב, איך היחסים שלך עם מירי מסיקה?
"מירי חמודה. היא וקרן מאוד דומות במובן של האנרגיות. היא חברה ממש טובה והיא מעורבת ויודעת הכל".

מירי סיפרה שבלידה שלה קרן חתכה את חבל הטבור.
"את חבל הטבור של הילדים שלנו אני חתכתי".

בינתיים בית משפחת פלס-טור נמצא בבית ינאי, קרוב לטבע כמו ששניהם אוהבים, אבל השבוע פורסם שהם רכשו דירה במגדל יוקרה בחדרה.

"התזונה החדשה של קרן הרבה יותר קרובה למה שאני מכיר"

הגלגול הבא שלו על המסך שלנו הוא ב"מאסטר שף VIP" שעולה בשלישי הקרוב, שם הוא מתחרה עם עוד 11 מתמודדים, כמו שלמה שרף, עדן הראל, שי אביבי, נורמן עיסא, איה קרמרמן ודורית רביניאן. "מגיל מאוד צעיר אהבתי לבשל", הוא אומר. "לא היינו הולכים כל כך למסעדות, כי אבא שלי לא אהב שיש שום ובצל בכל דבר. קרן גם יודעת לבשל, אבל אין לה את האהבה לזה. בשבילה להכין אוכל זה תיק. אני גם אוהב לעשות את הקניות ובכלל להיות בסופר ולהתעסק עם המוצרים. אני ממש אוהב את זה".

אתה ממש עקרת הבית המושלמת.
"נכון. זה חלק מההנאה שלי. אוכל זה חלק גדול וחשוב בחיים. זה חלק מהחוויה".

איזה אוכל אתה מכין לילדים?
"הגדול שלי אוכל הכל. דגים, בשר. הוא יכול לאכול דברים שלא היית מצפה מילד קטן שיאכל. זה משגע אותי שאתה מגיע לאיזו מסעדה ומנת הילדים זה תמיד שניצל וצ'יפס. למה? זה כאילו שילדים זה בהכרח ממתקים, במבות וכאלה. זה מייצר להם אחר כך כל מיני עניינים בריאותיים. כשאתה הולך אחר כך ומנסה לטפל – המון מגיע מתזונה לא טובה. זה לא שאין במבה בבית, ואני גם לא מונע ממנו דברים, אבל אני לא אזמין לו באופן אוטומטי את מנת ילדים".

נועם טור (צילום: רמי זרנגר)
"עבודה היא לא מה שיגדיר את מה שאהיה". נועם טור | צילום: רמי זרנגר

הדיאטה של קרן השפיעה על ההתנהלות בבית?
"עשינו את זה מסודר. היא עבדה עם דיאטנית. לעשות דיאטה זה לא בהכרח לא לאכול. מבחינתי התזונה החדשה של קרן היא במילא הרבה יותר קרובה למה שאני מכיר. נכון שחלק מהזמן היא התחילה לאכול פסטות, שזה משהו שאני פחות אוכל".

חוץ מבישול וחריטה בעץ יש לו עוד המון עיסוקים: הוא למד בשנים האחרונות בודהיזם, טווינא (מין פיזיותרפיה מהמזרח), שיט ורפואה סינית. הכל מאוד פרקטי סך הכל. "הלכתי ללמוד רפואה סינית כי אין הרבה מענים לדברים המטרידים בתכל'ס ברפואה הקונבנציונלית, מה שהרפואה הסינית כן נותנת לו מענה". מן הסתם, הוא לא המפרנס העיקרי במשק הבית, אם כי הרוויח שכר נאה מימי הדוגמנות שלו (וגם ההשתתפות ב"מאסטר שף" לא נעשתה בהתנדבות). את היתר מספקת פלס מהקריירה הענפה שלה.

תגיד נועם, מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?
"מה שאני עושה עכשיו".

שמה זה בעצם?
"לחיות. עבודה היא לא מה שיגדיר את מה שאהיה. אין לי חלום על מקצוע אחד ספציפי שזה יהיה מי שאני. זה שאני אעבוד ואתפרנס מרפואה סינית – ואני לגמרי מתכוון לפתוח קליניקה - לא אומר זה מה שאני אהיה. נגיד קרן היא זמרת וזה מה שהיא רוצה להיות, אבל אצלי המקצוע הוא חלק בחיים, החיים הם הרבה יותר גדולים מזה. אני רוצה לגדל את הילדים, להתעסק עם אוכל, ללמוד כמה שיותר דברים ולחיות את העכשיו. זה מה שאני הכי רוצה לעשות וזה מה שאני עושה".

לכל כתבות המגזין