אין תמונה
דניר ושכטר. מתה עליו

אם אתם פחות מתעניינים בעולם הדוגמנות אז השם ליאל דניר מוכר לכם בעיקר בשל הזוגיות המאוד מתוקשרת שניהלה בעבר עם רן דנקר. אבל מאז נפרדו דרכיהם של השניים מנסה דניר להראות שהיא יכולה להצליח גם בלי שם נוצץ לידה, ועכשיו זה באמת קורה. 

בשבוע שעבר חזרה לערוץ 10 סדרת הדרמה "לאהוב את אנה", ואי אפשר היה להתעלם מהעובדה שדניר גונבת שם את תשומת הלב בדמותה של גליה, בחורה שנקרית בדרכו של בועז (עפר שכטר) במהלך טיול הבריחה שלו באמסטרדם (בריחה מהרצח אותו ביצע עם אנה בסוף העונה הראשונה, למי שהספיק לשכוח). בין השניים מתפתח רומן שבמסגרתו מנסה גליה להוציא אותו מהדיכאון וסערת הרגשות, ולא בהצלחה רבה.  

דניר, אגב, נבחנה כבר לעונה הראשונה של הסדרה לתפקיד רקדנית, אך לא צלחה את האודישן. עם זאת,  במאי הסדרה ציון רובין זכר את יכולותיה ושמר לה את תפקיד החברה המתוסכלת של שכטר לעונה הנוכחית. "בלי קשר לכך שהיא בחורה יפה, יש לה המון כוח ואיכות", מסביר רובין.

"אני בן אדם מאוד חם"

העניין הוא כזה: נורא קשה להתעלם מהיופי של דניר ולהתמקד בכוח ובאיכות. למעשה, הדבר הראשון שעולה לך בראש כשאתה מדבר איתה זה "איך רן דנקר נתן לך ללכת, לעזאזל?".  

איך היה לשחק עם עפר שכטר?
"עפר מותק, אנחנו מכירים הרבה לפני. זה חשוב שיש חיבור בין אנשים, וביני לבין עפר הכל זרם".

יש מצב שיהיה בינכם משהו מעבר לצילומים?
"אין סיכוי, למרות שהוא נשמה ואני מתה עליו".

את קשה להשגה.
"אוי ואבוי, מה פתאום. אני לא מאלו שאם מישהו יבוא ויתחיל איתי אז אני אעשה לו פרצוף. אני בן אדם מאוד חם ואני גם תמיד אענה בכבוד לבן אדם".

אבל את יודעת שיש משהו קר במה שאת משדרת?
"נכון. יש את התמונות שבהן אני משדרת קור ויש את חיי היום יום שבהם אני בן אדם מאד חם ואוהב ומלא. בכל מקום אתה לומד להקצין דברים אחרים. למרות שאני מצטלמת כל הזמן, אני גם בן אדם שמאוד חרד לפרטיות שלו ולא אוהבת חשיפה".

רן דנקר וליאל דניר יוצאים מאוטו (צילום: שוקה כהן)
עם דנקר. לא ידעתי מה אני עושה | צילום: שוקה כהן
זה לא מסתדר עם זה שבחרת לצאת עם רן דנקר.
"אני מסכימה איתך, אבל זה היה בתקופה שחזרתי מחו"ל. לא חייתי פה שלוש שנים, לא ידעתי כל כך מה קורה פה בכלל ולמה אני נכנסת. אבל בסדר, למדתי דברים".

נשמע שהחברות איתו הייתה לך קשה.
"עזוב, זה פאסה בעיניי ולא מעניין. היו לי הרבה מערכות יחסים לפני רן דנקר אבל כשאתה עומד בפרונט אתה משלם מחיר. מאוד ניסיתי לשמור על הפרטיות שלי, זה שהתקשורת מאוד להטה זה משהו אחד אבל אני מאוד ניסיתי לשמור על דיסקרטיות".

אתם עדיין בקשר?
"לא מעניין".

המטרה: קריירה בינלאומית

אין תמונה
דניר. לא קשה להשגה

דניר בת ה-24 נולדה וגדלה בתל אביב והיא בת זקונים למשפחה בת שלושה ילדים. הוריה התגרשו כשהיתה בת חמש ומאז נותק הקשר עם אביה. מוטי רייף היה זה שגילה אותה במפגש מקרי כשהייתה בת 17 והביא אותה לתחרות "תגלית השנה". זמן קצר לאחר שזכתה בתחרות נחתה בפריז, שם רשמה לעצמה קמפיין של המעצב ג'יאפרנקו פרה והפקות אופנה למגזינים מובילים. אבל דניר לא הסתפקה בדוגמנות. 

"תמיד ידעתי שיום אחד ארצה ללמוד משחק ועכשיו אני משקיעה את כל החיים שלי בזה", היא מסבירה, "אני בשנה השנייה שלי בבית הספר למשחק של ניסן נתיב ונהנית מכל רגע". בנוסף לטלוויזיה, היא מצטלמת בימים אלה לסרט הקולנוע החדש של דובר קוסאשווילי, "התגנבות יחידים", על פי ספרו של יהושוע קנז. "זה סרט מאוד מושקע והעבודה עם דובר היא פשוט חלום", היא מתגאה, "הוא מאוד בן אדם ומאוד יודע את התוצאה הסופית שהוא רוצה".

את יודעת שהרבה בחורות מוצאות את עצמן בסרטים שלו בסצינות עירום.
"זה לא יקרה כאן. כל הסרטים שלו בעבר באמת מלאי עירום אבל ממני הוא לא ביקש להתפשט".

ואם הוא היה מבקש?
"אני לא פוסלת להצטלם בעירום בסרטים של דובר ובכלל, עירום בעיניי זה לא משהו פסול, זה משהו מאוד טבעי. אם זה לא סתם בשביל העירום, סתם בשביל הפרובוקציה, אם זה בא ממקום נכון, זה משהו מדהים בעיניי".

יש לך תפקיד בטלוויזיה ובקולנוע, מה הדבר הבא?
"השאיפה היא לסיים את הלימודים ולנסוע לחו"ל לנסות לפתח קריירה בינלאומית במשחק ובקולנוע".

תעזבי את עולם הדוגמנות למען המשחק?
"אני אוהבת את השילוב בין השניים. יום אחד הולך לצלם עם דובר ואז עושים סוויץ' ומצטלמים לקמפיין. אתה עובד על איזה תפקיד ונותן את כל כולך ואז בא ליום צילומים והכל נורא פשוט, לא טוחנים לך את הראש יותר מדי, זו מין תרפיה כזו ויש בזה משהו נעים. זה כיף להזכיר לעצמך לפעמים איזה כיף זה להתגנדר".

את מתעסקת היום פחות עם היופי שלך?
"אני כל הזמן מנסה רק להעמיק בפנים. החוץ לא מעניין כי זה רק חוץ. זה קיים אבל זה לא מעניין".

לא מעניין אותך איך שאת נראית?
"מה זה לא מעניין? זה חלק ממך, אי אפשר להסתכל על זה כמשהו בנפרד. אבל בן אדם זה לא יופי חיצוני, בן אדם זה כל המכלול, גם הצדדים המגעילים שלו. אם אין כלום מעבר ליופי זה מעניין את התחת. גם אם תהיי הבחורה הכי מדהימה בעולם אם את לא מעניינת, אחרי שתי דקות אף גבר לא ירצה אותך".

איזה גבר את רוצה עכשיו?
"החיים מלאי הפתעות, אנחנו אף פעם לא יודעים מה אנחנו רוצים".

בידור
תנשמו | צילום: