הגורם לאדים שיצאו מתוך האדמה באבן גבירול: חפרפר מתקלח

בימים האחרונים בקעו אדים ממתחת לאדמה ברחוב אבן גבירול בתל אביב, התושבים פונו מהבתים ומומחים הוזעקו לחקור את התופעה. כעת מתברר: מקור האדים הוא במקלחת שערך חפרפר בביתו שמתחת לאדמה, שהחליט לפנק את עצמו במים חמים במיוחד. "הכול בסדר הוא תיכף גומר, הוא כבר בשלב של הקונדישינר".

מה גרם לפליטת אדים מתחת לאדמה בתל אביב? (צילום: אילן כהן)
מימין: מומחים בודקים את האדים היוצאים מהאדמה. משמאל: החפרפר מתקלח. "כמה זמן אבא'לה, גמרת ת'דוד" | צילום: אילן כהן

לצד דרכון ירוק למתחסנים יונפק דרכון ירקרק - לאזרחים שאמנם לא התחסנו אבל הם סבבה לגמרי

הדרכון הירוק יאפשר למחזיקים בו להשתתף באירועי תרבות וספורט, ויוענק למתחסנים ולמחלימים מקורונה. על מנת שלא ליצור מצב שבו אזרחים מסוימים "נחשבים" יותר מאחרים, יוענק דרכון ירקרק לאזרחים שאמנם לא התחסנו אבל הם סבבה לגמרי. "הם עדיין לא יוכלו לעשות כלום, אבל לפחות הם יידעו שחשבנו עליהם".

דרכון ירוק
הדרכון הירקרק. "בקרוב ננפיק גם דרכון צהוב שיהיה כתוב עליו רק 'לפחות ניסיתם'"

לכבוד יום השפה העברית: הנה כמה דברים שלא ידעתם על מילים מפורסמות

"מונית" נקראת כך כי השחקן מוני מושונוב מרבה לנסוע בה; המילה "קיסם" היא מלשון "קוסם", כיוון שבזמנו קוסמים נהגו להופיע במסיבות וקיוו שיספיקו לטעום מהכיבוד אבל עד שההופעה הייתה מסתיימת נותרו רק מגשים עם קיסמים ריקים; ולמה ל"אקדמיה" אין מילה בעברית? כי כשאליעזר בן יהודה אמר "החלטתי שהחלופה העברית ל'אקדמיה' תהיה..." בדיוק עברה משאית רועשת ולא שמעו את המילה.

צעירים חוגגים את יום השפה העברית והמילה שולחן (צילום: shutterstock)
עירים חוגגים את "יום השפה העברית" בשנים עברו, והמילה "שולחן" | צילום: shutterstock

 הרב קנייבסקי: "הדעות שלי על הסגר החדש נמצאות בתוך הקופסה הזאת"

בעוד החרדים ממתינים לשמוע מהרב קנייבסקי כיצד עליהם לנהוג בסגר הקרוב, הודיע הרב כי דעותיו בנושא נמצאות בתוך קופסה מסתורית ונעולה, יחד עם חתול ומנת רעל. "עד שהוא יפתח אותה לא נוכל לדעת איך לנהוג בסגר, אז ליתר ביטחון נמשיך ללכת לחתונות המוניות, אבל בלי להביא צ'ק", אמרו חסידיו.

הרב קנייבסקי עם הקופסה המסתורית (צילום: flash90, פלאש 90)
הרב עם הקופסה. "אי אפשר לדעת אם החתול חי או מת. אבל כנראה מת, כי הרב התיישב בטעות על הקופסה מקודם" | צילום: flash90, פלאש 90

תומכי טראמפ גורשו באמצעות דלת מזויפת של המשרד של טראמפ שמאחוריה בור

 בשיאן של המהומות אמש בבית הלבן, הצליח המשמר הלאומי להיפטר מתומכי טראמפ בעזרת תכנית מתוחכמת: למתפרעים הובטח סלפי עם הנשיא היוצא, והם הלכו בעקבות שלטים שהורו את הדרך למשרדו. אלא שהשלטים הובילו את המתפרעים אל מחוץ לבית הלבן, ולבסוף הצביעו על דלת מזויפת שעליה נכתב "המשרד של טראמפ". המתפרעים רצו בשמחה דרך הדלת אולם מאחוריה היה בור, לתוכו נפלו אחד אחד. בסוף התהליך נשאבו המתפרעים מתוך הבור באמצעות צינור מיוחד ונפלטו מצדו השני על ערימת כריות בחניון. "זה היה מבצע מורכב ומסובך, לכושים היינו פשוט יורים בראש".

מלכודת למתפרעים בבית הלבן (צילום: מערכת Wako)
תומכי טראמפ נופלים במלכודת. אבטחת הקפיטול: "בפעם הבאה ננעל את הבית הלבן גם בצ'ופצ'יק של הלמעלה" | צילום: מערכת Wako