בתום תקופה של 28 ימים, פקע המנדט שקיבל נתניהו להרכבת ממשלה, וכעת עולות תהיות רבות בציבור: מה יקרה עכשיו? למי יעניק ריבלין את המנדט? מהם התרחישים האפשריים העומדים בפנינו, ומהו התרחיש האופטימלי ביותר?

גדעון סער, יאיר לפיד ונפתלי בנט (צילום: N12)
הנה כל מיני אנשים | צילום: N12

אלה הן שאלות חשובות וראויות, רק שאין לי מושג מה לענות עליהן. למען האמת, אני לא ממש מבין בזה, וגם לא עקבתי עד עכשיו אחרי השתלשלות העניינים. את הפיסקה הקודמת העתקתי בכלל מכתבה של דפנה ליאל. אני אישית בכלל מתעניין בצפרות, ובאופן ספציפי בהרגלי התזונה של שחפים, וקיוויתי שיבקשו ממני לכתוב על זה כתבה, אבל במקום זה ביקשו ממני לכתוב פרשנות פוליטית על העברת המנדט להקמת הממשלה.

כעת משנתניהו יצא מהתמונה, הזירה הצטמצמה לשתי דמויות מפתח - לפיד ובנט. בעצם אני לא ממש סגור גם על מי זה בנט. זה ההוא עם הזקן או בלי? כי היה אחד עם זקן במפלגה של דתיים, לא? אין לי מושג לא ראיתי חדשות כבר 11 שנה. טוב, בכל אופן, הנשיא מתלבט אם להעניק את המנדט לבנט (הוא לא זה עם המשקפיים, נכון?) או ללפיד, ונשאלת השאלה המתבקשת: מה זה בעצם מנדט? בחיים לא שמעתי את המילה הזאת. אתם ממציאים מילים כדי להתקיל אותי כאילו? אוף אני מה זה לא בלופ.

אוקיי הנה תמונה של הנשיא ריבלין, נראה לי:

ח"כ רובי ריבלין חוגג (צילום: עודד קרני, מאקו)
זה ריבלין, נכון? היה כתוב במאגר התמונות של wako "ריבלין", וזה בוודאות לא ספי ריבלין | צילום: עודד קרני, מאקו

אז מה אני ממליץ לנשיא לעשות? קודם כל לקחת את החיים בכיף, כי הכי חשוב הבריאות. דבר שני אני ממליץ לו לא ללכת לישון עם שיער רטוב כי זה עושה בלגן אחר כך. ספציפית בקשר לקטע הזה עם המנדט, אני מעדיף לא להמליץ לו כלום כי שוב אני לא ממש מבין בזה אז וואלה עדיף שהוא ישאל מישהו אחר.

ומה יקרה הלאה? יש להעריך כי באופן סביר למדי יקרו מספר דברים, אבל זה הכי הרבה שאני מסוגל להגיד כרגע. אם אתם מעוניינים לדעת יותר, תנסו לחפש בגוגל, יש שם כל מיני פרטי מידע על כל מיני דברים. חבל שאני אנחש סתם ואחר כך אנשים יתבאסו. אבל בגדול יקרו דברים מסוימים ודברים אחרים לא.

ימים יגידו אם אני צודק.

הכותב הוא הפרשן הפוליטי של מערכת Wako