בזמן שיש אנשים שעדיין מתקשים להבדיל בין אנשים שחורים (כן, אנחנו רומזים בכבדות לפדיחה של טקס פרסי האמי), מי שמחליטים לעשות צעד מקסים ואמיץ הם החברים בערוץ Cartoon Network, שלקחו את שלישיית הפאוורפאף גירלז האיקונית - בלוסום, באבלס ובאטרקאפ, והפכו אותה לרביעייה, עם החברה החדשה - בליס. ומה כל כך מיוחד בזה? שבליס, הצלע החדשה, היא פאוורפאף שחורה.

את החדשות על הצטרפותה של פאוורפאף רביעית לטאונסוויל חשפו כבר לפני שבועיים, אך את זהותה חשפו רק השבוע עם יציאת הסרט בן החמישה חלקים, "The Powerpuff Girls: The Power of Four". תחילה חשבו כי מי שתצטרף אליהן היא החברה הדמיונית של באבלס, מי שהגיעה בפועל היא בליסטינה (בליס, בקיצור) - אחותן הבכורה של הפאוורפאפיות, שנוצרה באחד מהנסיונות המוקדמים של פרופסור יוטוניום (אביהן של הבנות) ליצור "בת קטנה ומושלמת" על ידי ערבוב של "סוכר, פלפל וכל מה שנחמד" (באנגלית, אתם יכולים לדמיין, זה נשמע הרבה יותר טוב: Sugar, Spice and Everything Nice) עם הכימיקל W, במקום הכימיקל X. 


אז כן, מסתבר שכל הזמן הזה חיינו בשקר, ושנים לפני שהשלישיה הגיעה לעולם, הפרופסור גידל את בליס, אך גילה במהרה כי בכל פעם שהיא נעשית עצבנית, נרגשת או מפוחדת - היא נוטה לאבד שליטה על כוחותיה, מה שמוביל להשלכות הרסניות. באחד מהפעמים שבהם איבדה את זה, בליס פוצצה את הבית ומתוך בהלה - ברחה מהעיר. כעת, בסרט החדש, היא עושה קאמבק ושבה לחיק המשפחה האוהבת. 


החדשות האפילו יותר מפתיעות שנחשפו הן שבעבר, בליס והנבל האהוב מוג'ו ג'וג'ו היו BFF, בתקופה שהאחרון תיפקד כעוזר של פרופסור יוטוניום. 

ומה המעריצים חושבים? נראה כי לא מעט דווקא מחבקים את הטוויסט בעלילה ואת הבחירה בדמות שחורה לתפקיד. אחרים דווקא מצאו דימיון בין בליס לניקי מינאג':
אבל במקביל, כמובן, צצו להם גם אנשים שפחות התחברו אליה וחושבים שההחלטה של היוצרים הייתה שגויה. מישל אברקומבי כתבה: "למה לא ליצור פשוט תכנית אחרת? זה אפילו לא אותה הפאוורפאף יותר אז תפסיקו להרוס את התוכנית ופשוט תיצרו אחת חדשה!". אחרי שהיא קיבלה תגובות נזעמות מאחרים שכינו אותה גזענית, היא הוסיפה - "תפסיקו להפוך את זה לעניין של גזע. זה לא עניין של גזע. אם הם רצו לשנות כל מה שקורה בתכנית, למה הם לא יצרו פשוט תכנית חדשה? זה לא רק בגלל שהם הוסיפו פאוורפאף רביעית, יש הרבה יותר דברים שהם שינו. הם, האנשים שעושים את התכנית עכשיו, הרסו את בנות הפאוורפאף המקורית בכך שהם הפכו את זה לבדיחה עם דמויות נטולות עומק... הם הורסים קלאסיקות טובות כי הם נטולי רעיונות חדשים".

אחרים ביקשו להזכיר את הפאוורפאף הרביעית המקורית, באני, אותה יצרה השלישיה כשניסתה להכין בת פאוורפאף חדשה בעצמן - ניסוי שנגמר בלידה, ולבסוף במותה, של ה"פרנקנפאף" (שילוב של פרנקנשטיין ופאוורפאף, הבנתם?). אם תשימו לב, אגב, הן חולקות את אותם צבעי תלבושת.

אבל קלואי ג'וניור בחרה לא לשתוק לטוקבקים הזועמים, וכתבה תגובה צינית בפייסבוק: "וואו, הרבה אנשים בוגרים זועמים על תכנית ילדים. איך הם מעזים להוסיף קצת גיוון כדי שילדים ילמדו שאנשים כאלה באמת קיימים. בושה ל-Cartoon Network, הם הורסים את הילדות של ילדים לבנים. מייציל את הזיכרונות של אנשים לבנים?!".

mako תרבות בפייסבוק