מי צייר את הבולבול ב"הדבורה מאיה"? זאת השאלה שהעסיקה את נטפליקס ואת חברת ההפקה האירופאית "סטודיו 100" מאז שצופים חדי עין שמו לב לאיבר המין שהסתתר באחד מפרקי הסדרה. בסוף השבוע גילתה אמא בארה"ב כי בפרק 35 של העיבוד המחודש של קלאסיקת הילדים הסתתר איבר מין גברי שצויר על קיר ברקע אחת הסצנות.


האישה פירסמה את הגילוי המטריד בפייסבוק ולאחר זמן קצר, נטפליקס, שמחזיקה את הזכויות לסדרה בארה"ב, הורידה את הפרק המדובר מהשירות שלהם. כפי שניתן לראות בסרטון שהעלתה הגולשת, מדובר בציור קטן וקשה לאיתור ברקע של סצנה קצרה:

זאת כמובן רחוקה מלהיות הפעם הראשונה בה מסתתר אימג' גס בסרט מצויר, אבל הקודקודים לא לוקחים את המעשה בקלות ראש. "סטודיו 100", שהפיקה את הסדרה, פירסמה הצהרה בעקבות המקרה: "תמונה לחלוטין לא הולמת התגלתה בסצנה מהירה בת ארבע שניות, בפרק אחד מתוך 78 פרקים של הסדרה. המקור של התמונה הוא כמובן בדיחה גרועה מאוד של אחד מ-150 האמנים שעבדו בהפקה".

בהצהרה נמסר כי החברה פתחה בהליכים משפטיים נגד האנימטור שאחראי לבולבול הסורר: "צעדים משפטיים כבר החלו. זה לא מקובל על 'סטודיו 100' כבעלים של המותג 'הדבורה מאיה', כמו גם על כל השותפים שלנו, ולא משקף את איכות העבודה או הערכים של החברה. 'סטודיו 100' מתחרטת על התקרית ורוצה להתנצל בכנות בפני כל מעריצי 'הדבורה מאיה'. החברה פועלת במלוא המרץ כדי לתקן את הסיטואציה".

העיבוד המחודש של "הדבורה מאיה", כמו הישן, מבוסס על ספר ילדים גרמני מתחילת המאה העשרים. למי שלא זוכר, הסדרה מגוללת את סיפורה של דבורה בשם מאיה, שעוזבת את הכוורת שלה ויוצאת למסע במטרה לגלות את פלאי הטבע ולפגוש חברים חדשים. למרות שמאיה הקטנה חיפשה הרפתקאות, לא לסוג כזה של הרפתקאות היא ציפתה. כעת נותר רק לתהות מי האדם שחושב שהשתלת זרגים לסדרות ילדים זה בדיחה מוצלחת, ולקוות שלא מתחבאים להם עוד בולבולונים קטנים במקומות אחרים בסדרה.

mako תרבות בפייסבוק