ג'יי לנו חוזר לישראל. ביוני הקרוב ישוב לכאן מנחה העבר של ה"טונייט שואו" כדי להנחות את טקס פרס בראשית. הפרס – שיש המכנים אותו "פרס נובל היהודי" – מוענק "לאיש מקצוע רב הישגים ובעל מוניטין בינלאומי מכל העולם, המהווה דמות מופת בקהילתו ויוכל להעניק השראה לדור הצעיר של העם היהודי ברחבי העולם". שווי הפרס עומד על מיליון דולרים, והוא מוענק לזוכה על ידי ראש ממשלת ישראל ויו"ר הסוכנות היהודית.

השנה יקבל השחקן מייקל דאגלס את הפרס. סטן פולובץ, מייסד שותף ויו"ר קרן פרס בראשית, אמר בינואר האחרון כי דאגלס זכה בפרס "בזכות הישגיו המקצועיים ובזכות תשוקתו למורשתו היהודית ולמדינת ישראל". דאגלס עצמו מסר: "אני חולק כבוד זה עם משפחתי, אשר עודדה אותי לחקור את מעמקי האמונה היהודית. אני מקווה כי הלקחים והערכים האלה יהיו חלק מהמורשת בעולם אותו אני משאיר לילדיי".

מייקל דאגלס עם בנו קמרון
מייקל דאגלס ובנו קמרון | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

לנו הנחה את הטקס גם בשנה שעברה, אז זכה בפרס מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק לשעבר. לנו סיפר לסוכנות הידיעות "איי פי" על ביקורו הקודם ואמר כי "אנשים שמחים לראות אותך ואתה נשטף בנחיל. אנשים דורסים אותך, והסבתות צובטות אותך בלחיים. אז זה היה די נחמד". לנו סיפר כי הישראלים העריכו את בואו דווקא בתקופה שאנשי תרבות ובידור מיעטו להגיע לישראל ואיימו להחרימה: "ישראלים מתלהבים כשאתה באמת מגיע".

לנו כבר אוסף בדיחות על דאגלס, שאמר מצדו כי "אחרי 22 שנים שאני שומע את ג'יי צוחק על הסרטים שלי ב'טונייט שואו', יהיה נחמד לשם שינוי להיות נוכח במקום כשהוא עושה את זה". מי שלא צפויה לעמוד בקו האש לשם שינוי היא אשת ראש הממשלה – בין אם זו תהיה שרה נתניהו או מיכל הרצוג. "אני נוטה להשתמש במודל של המאפיה", הסביר לנו, "אתה לא פוגע בנשים ובילדים".

לנו נחשב תומך גדול של ישראל. הוא טען שיש לנו "את יחסי הציבור הכי גרועים בעולם. אני לא מבין איך ישראל היא הבחורה הרע כאן. אין בזה היגיון". לנו, אם תהיתם, אינו יהודי. הוא סתם בעדנו.