סדרה יפה יש לכם, חבל שמשהו יקרה לה - זה פחות או יותר מה שמסר אחיו של פבלו אסקובר, רוברטו דה ג'יזס אסקובר גביריה, להפקת הסדרה "נרקוס". גביריה, שהיה מנהל הכספים של אסקובר וראש צוות המחסלים של קרטל מדיין, התראיין למגזין "הוליווד ריפורטר" ופיזר איומים לא כל כך מעורפלים על ביטחון צוות ההפקה והצילום של נטפליקס. כזכור, בסוף השבוע נרצח מנהל הלוקיישנים הבכיר של הסדרה בזמן שחיפש אתרי צילום לעונה הבאה שתתרחש במקסיקו.

גביריה, בן 71, מצוי במאבק משפטי עם הפקת "נרקוס" על השימוש בשמו של אחיו. הוא טוען כי החברה בראשה הוא עומד, "אסקובר בע"מ", מחזיקה את הזכויות לשימוש בשם ובמותג "אסקובר". לטענתו, חברת "נטפליקס" חייבת לו מיליארד דולר בגין השימוש הלא מורשה בדמותו של אחיו. בעקבות מותו של מנהל הלוקיישנים במקסיקו, "הוליווד ריפורטר" שאלו את גביריה מה הוא חושב שהפקת הסדרה צריכה לעשות כדי להגביר את האבטחה סביב הסדרה. תשובותיו של המחסל לשעבר נשמעו פחות כמו עצות ויותר כמו נאום פרוטקשן של מאפיונר מפוקפק.

רוברטו דה ג'יזס אסקובר גביריה (צילום: יחסי ציבור)
איום לא כל כך מרומז. רוברטו דה ג'יזס אסקובר גביריה | צילום: יחסי ציבור

כשנשאל איך אפשר להגביר את האבטחה ענה גביריה: "אתה חייב לחסל את כל האיומים... אם יש לך את האינטלקט, אתה לא צריך להשתמש בנשקים. אם לא, אתה חייב. במקרה הזה, נטפליקס צריכה לספק מחסלים לאנשים שלהם בתור אבטחה". כשנשאל האם הוא ממליץ להפקה לצלם את הסדרה בלוקיישנים האמיתיים, כלומר בקולומביה, הוא ענה: "אני לא רוצה שנטפליקס או כל חברת הפקה יצלמו סרטים במדיין או קולומביה שמתייחסים אלי או אל אח שלי פבלו בלי אישור מאסקובר בע"מ. זה מאוד מסוכן. במיוחד בלי הברכה שלנו. זאת הארץ שלי".

גביריה המשיך ודיבר על המאבק המשפטי עם חברת הסטרימינג: "נטפליקס מפחדים. הם שלחו לנו מכתב ארוך לאיים עלינו. ברגע זה, אנחנו בדיונים איתם דרך עורכי הדין שלנו לקבל את התשלום של מיליארד הדולר שלנו. אם אנחנו לא מקבלים את זה, אנחנו נסגור את התכנית הקטנה שלהם".

אם היה ספק למה הוא התכוון כשאמר שיסגור את התכנית, גביריה הבהיר את כוונתו: "אתה מבין, אנחנו מחזיקים בבעלות על כל השמות וגם על המותג 'נרקוס'. אני לא משחק עם האנשים האלה מעמק הסיליקון. יש להם את הטלפונים שלהם ומוצרים נחמדים. אבל הם לא מכירים את החיים ולעולם לא יעזו לשרוד בג'ונגל של מדאין או קולומביה. אני עשיתי את זה".

הוא סיים את הראיון בברכה קולומביאנית מסורתית: "האמהות שלהם היו צריכות להשאיר אותם ברחם. זה מה שאנחנו אומרים לאנשים כאלה אם הם באים לקולומביה". אנחנו לא יודעים מה עם נטפליקס, אבל רק שמענו את האיומים האלה ועלה בנו רצון עז לחזור לרחם הבטוח של אימנו. בכל מקרה, לא משנה כמה זול הקוק שם, לקולומביה כבר לא ניסע.

פאבלו אסקובר (צילום: wikipedia.org)
מהלך אימים עוד מהקבר. פבלו אסקובר המקורי | צילום: wikipedia.org

mako תרבות בפייסבוק