פרסי סאג 2013 בן אפלק (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
דוהר אל האוסקר. בן אפלק | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
אחרי שכיכב על בימת פרסי גלובוס הזהב וזכה אמש בפרס גילדת המפיקים, זכה "ארגו" שוב בכבוד ובפרס לסרט הטוב ביותר. זה קרה בטקס פרסי איגוד השחקנים – הסאג ה-19 שהתקיים הלילה (בין ראשון לשני) בלוס אנג'לס, ובו העניקו הכוכבים פרסים למי שהם אוהבים באמת, לעצמם.

"הזכייה אינה קשורה בי, אלא באנשים הנפלאים המשחקים בסרט", אמר אפלק, שביים את הסרט ומככב בו. המומנטום סביב הסרט הולך וצובר תאוצה, ואם יזכה באוסקר ב-25 בפברואר יהיה לסרט ה-4 בלבד ב-84 שנות התחרות שיזכה בכבוד – מבלי מועמדות לבמאי הסרט.

פרסי סאג 2013 (צילום: Mark Davis, GettyImages IL)
האנסמבל של "ארגו" ביחד עם בן אפלק עם קבלת הפרס | צילום: Mark Davis, GettyImages IL

את פרס השחקנית הטובה ביותר קטפה ג'ניפר לורנס על תפקידה בדרמה-קומית הרומנטית "אופטימיות היא שם המשחק", על תפקידה כאלמנה מופרעת ויפה להחריד (או להיפך) לצד בראדלי קופר. "עכשיו יש לי את הפרס הערום הזה, שאומר שמישהו מכם אפילו הצביע עבורי – זוהי הרגשה נפלאה", אמרה בנאום הזכייה.

לדניאל דיי לואיס הוענק פרס השחקן על תפקידו כאברהם לינקולן בסאגה ההיסטורית "לינקולן". "לינקולן נרצח על ידי שחקן", אמר דיי-לואיס, "לכן, זה פשוט מתאים שמדי פעם שחקן זה או אחר מנסה להחזירו לחיים". טומי לי ג'ונס התכבד אף הוא בפרס שחקן המשנה על תפקידו בסרט.

פרסי סאג 2013 (צילום: Mark Davis, GettyImages IL)
החזיר את לינקולן לחיים. דניאל דיי לואיס | צילום: Mark Davis, GettyImages IL

אן האת'ווי זכתה בפרס שחקנית המשנה על תפקידה המושלם כאם חד הורית אומללה המדרדרת לזנות בעיבוד הקולנועי האדיר ל"עלובי החיים" הקלאסי של ויקטור הוגו. בדרך גברה על זוכות ותיקות - סאלי פילד, הלן האנט, ניקול קידמן ומגי סמית'. "תודה רבה שהעמדתם אותי לצד שחקניות כה מוכשרות", אמרה לאחר הזכייה.

נפרדים מ"רוק 30" ומ"המשרד"

על המסך הקטן לא נרשמו הפתעות גדולות: טינה פיי ואלק בולדווין זכו בפרס השחקנים הטובים ביותר בקומדיה רומנטית, על תפקידם ב"רוק 30", שיורדת מהמסך השנה. זוהי הזכייה השביעית ברציפות של בולדווין, והחמישית של פיי. קלייר דיינס קטפה את פרס השחקנית הטובה בדרמה על תפקידה ב"הומלנד", ובראיין קרנסטון נהנה מזכייה מקבילה על תפקידו ב"שובר שורות".

פרסי סאג 2013 (צילום: Mark Davis, GettyImages IL)
השתקמה מאז הסרט. אן האת'ווי | צילום: Mark Davis, GettyImages IL

"משפחה מודרנית" זכתה בפרס האנסמבל הטוב ביותר לקומדיה בפעם ה-3 ברציפות. ג'סי טיילר פרגוסון קיבל את הפרס בשם הצוות, וביקש להודות ל"רוק 30" ולסדרות נוספות שסיימו את חייהן השנה. "הצבתן רף גבוה לקומדיה", אמר. ל"אחוזת דאונטון" הוענק פרס האנסמבל לסדרה דרמטית.

פרסי סאג 2013 (צילום: Mark Davis, GettyImages IL)
ג'ניפר לורנס מקבלת חיבוק ופסלון מרוברט דה נירו | צילום: Mark Davis, GettyImages IL

עוד זכו: ג'וליאן מור לשחקנית הטובה ביותר במיני-סדרה או סרט, על תפקידה כשרה פיילין ב"Game Change"; קווין קוסטנר זכה בפרס המקביל על תפקידו " Hatfields & McCoys".

פרס מפעל חיים הוענק לדיק ואן דייק, שהעניק את הפרס בשנה שעברה לשותפתו ל"מופע של דיק ואן דייק", מארי טיילר מור. "זה עושה לאיש זקן הרבה טוב", אמר ואן דייק בהתרגשות, והודה לחבריו השחקנים שנעמדו ומחאו כפיים במשך דקות ארוכות. להתראות באוסקר.

בואו לעמוד הפייסבוק שלנו!