בנות ודרקונים: מסכמים שנה ב- HBO

ב-HBO מסכמים את 2013 עם הסרטון הזה, ונותנים הצגה מוקדמת למה שהם מתכננים לנו בשנה הבאה. כצפוי, זה נראה לא פחות ממדהים. פרט להצצות לעונות החדשות והמצופות של ״משחקי הכס״, ״דם אמיתי״ ו״בנות״, הם מספקים מבט ראשון לסדרות החדשות והמצופות לא פחות: Looking ו״בלש אמיתי״ שמגיעות כבר בינואר, לצד ״סיליקון וואלי״ של מייק ג׳אדג׳ (״המלך היל״), The Normal Heart בכיכובה של ג׳וליה רוברטס והמיני סדרה על פי הרומן ״אוליב קיטרידג׳״. 2014, את לא יכולה להגיע מהר מספיק.

לא עם הגרזן: כריסטינה ריצ׳י בתעלומת הרצח שזעזעה את ארצות הברית

אי אפשר שלא לאהוב את סרטי הטלוויזיה של רשת ״לייפטיים״. הניגוד בין הרצינות התהומית בה הם לוקחים את עצמם לעומת האופן בו הקהל תופס אותם יוצר בדרך כלל תוצאה סופית כיפית במיוחד. הפעם לקחו על עצמם ברשת לעבד את סיפורה של ליזי בורדן, שהואשמה בשנת 1892 ברצח של אביה ואמה החורגת באמצעות גרזן. הפרשייה זעזעה את ארצות הברית, וזיכויה של בורדן במשפט והעובדה שהרצח מעולם לא נפתר, הופכות את הסיפור לאטרקטיבי גם היום. לנעליה של ברודן נכנסת הפעם כריסטינה ריצ׳י, שכבר בטריילר עצמו מפגינה יותר כישורים ווקאליים מכישורי הנפת גרזן או רצח הורים, ונראה שההפקה הנוכחית מתיימרת לשפוך אור על הפרשה מזווית חדשה.

מת'יו פרי וקורטני קוקס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
אולי הפעם. מת'יו פרי וקורטני קוקס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
צ׳נדלר לנצח: מת׳יו פרי מנסה (שוב) לחזור לטלוויזיה

חייבים להסיר את הכובע בפני מת׳יו פרי. בעשור שחלף מאז סיימה ״חברים״ את דרכה (קחו כמה זמן שאתם צריכים בשביל לתת לזה לשקוע) הספיק צ׳נדלר לככב בשלוש סדרות טלוויזיה -- שתיים מתוכן הוא גם יצר והפיק -- אך אף אחת מהן לא שרדה יותר מעונה אחת. זה לא מונע מבעדו להמשיך ולנסות את מקומו על המסך, והשבוע הוא חשף את הפרויקט הנוכחי שלו: עיבוד טלוויזיוני ל״הזוג המוזר״, מחזהו הנודע של ניל סיימון שהפך גם לסרט מצליח בכיכובם של וולטר מתיאו וג׳ק למון. בעיבוד הנוכחי יגלם פרי את אוסקר מדיסון, כתב הספורט המפוזר החולק דירה עם חברו האובססיבי לסדר ונקיון. המדור מאחל לפרי הצלחה בכל מעשיו, אך סבור כי כדי לשרוד בג׳ונגל הטלוויזיוני הוא זקוק לרעיון מתוחכם יותר מ״ג׳ואי וצ׳נדלר למתקדמים״.

גבריאל דניס (צילום: טוויטר)
מי תחקה את מישל? | צילום: טוויטר
השחור החדש: שחקנית שחורה בדרך ל״סאטרדיי נייט לייב״?

רגע לפני שחזרה לעונתה הנוכחית, ספגה תכנית הבידור המיתולוגית ״סאטרדיי נייט לייב״ מטחים כבדים של ביקורת בנוגע לחברי הקאסט החדשים שלה: חמישה גברים ואשה אחת, כולם לבנים. התקשורת התרעמה,  ורבים תהו מתי כבר תצרף סנ״ל קומיקאית שחורה לשורותיה. אחרי שבתכנית עצמה התבדחו על הנושא ביחד עם המנחה האורחת קרי וושינגטון, נראה שהם מתחילים לקחת את הנושא יותר ברצינות. ה״ניו יורק טיימס״ מדווח שהמפיק האגדי והמוח מאחורי התכנית, לורן מייקלס, עורך בשבועות האחרונים אודישנים, בחיפוש אחר שחקנית שתצטרף לצוות כבר בחודש ינואר הקרוב. אחת מהנבחנות היתה השחקנית גבריאל דניס, שצייצה תמונה שלה ושל הנבחנות האחרות, והציתה את הרשת משמועות. בינתיים לא נמסרה הודעה ביחס לזהותה של בת המזל ואם אכן תהיה אחת כזו, ועד אז אין לנו עוד מה לצפות לחיקויים של ביונסה או מישל אובמה.

>> בואו לפייסבוק שלנו