לפני שבועות אחדים צולמו ג׳רי סיינפלד וג׳ייסון אלכסנדר מחוץ ל״טומ׳ס״, הדיינר בו כילו את רוב זמנם ג׳רי, ג׳ורג׳ והחבורה ב״סיינפלד״ המיתולוגית. התמונה המדוברת עוררה צונאמי של תגובות וספקולציות (אליו הצטרפנו גם אנחנו) ביחס למטרת המפגש בין השניים, כשסיינפלד, אלכסנדר ומעורבים אחרים דואגים להזין בעצמם את הבאזז ולתחזק את המסתורין סביב הסיטואציה.

בראשון האחרון יצא סוף סוף המרצע מן השק, והאמת, עדיף היה לו נשאר שם. בפרסומת ששודרה במהלך משחק הסופרבול, גילינו כי אלכסנדר וסיינפלד איחדו כוחות לצורך פרק מיוחד של סדרת הרשת של האחרון, Comedians in Cars Getting Coffee. בניגוד לפרקים אחרים של הסדרה הדוקומנטרית, עבור הפרק המיוחד חזרו השניים לדמויותיהם של ג׳ורג׳ וג׳רי, וניהלו דיאלוג סיינפלדי טיפוסי (ומתוסרט). אז מה היה כל כך נורא בזה?

זה לא רק הטקסט המאולץ, שהתגובות הרגשיות שהוא מעורר נעות על הסקאלה שבין מעורר רחמים למכמיר לב. אלו לא רק השנים שעשו את שלהן ומזכירות לנו בכל פריים ופריים שעברו כבר יותר מ- 15 שנים מאז ירדה ״סיינפלד״ מהמסכים, ושלחה את גיבוריה להשתמר בתוך פורמלין של שידורים חוזרים אינסופיים. אנחנו מתבאסים בעיקר על עצמנו, על שנפלנו פעם נוספת במלכודת הנוסטלגיה והיא, מצידה, איכזבה. 

האנושות אוהבת להתרפק על העבר שלה ונראה שככל שהטכנולוגיה מתקדמת, היא מאפשרת לנו להתרפק עליה בתדירות גבוהה יותר. בין אם זו קבוצת הפייסבוק ״זוכרים את בר משמש תראו איך הוא נראה כיום"״ או השאלון ״איזו דמות אתה מ׳בוורלי הילס 90210׳״. הטיולים הללו במורד סמטת הזיכרונות מהלכים עלינו קסם, ומתברר שהם גם גורמים לנו לפתוח את הארנק.

ג׳ורג׳ וג׳רי לא היו היחידים ששבו מן העבר באותו היום. היו שם גם אלף, צ׳אקי, האלק הוגן, ודמויות נוספות שחשבנו שנשארו באייטיז בפרסומת לחנות האלקטרוניקה רדיו שאק. גם הגברים של ״צער גידול בנות״, התאחדו מחדש בשביל לפרסם יוגורט, אחרי שבועיים של פמפומים שכללו גם הופעת אורח במערכון בתכנית הלילה של ג׳ימי פאלון. הסופרבול נתפס אמנם כאחד מאירועי הספורט הגדולים של השנה, אבל הוא חוגג לא רק את ליגת הפוטבול אלא גם את תרבות הצריכה. מבלי להבין הרבה בפרסום, לא ברור למה מנסים לדחוף לנו יוגורט באמצעות שלושה גברים שפג תוקפם.

את בוגרי ״סיינפלד״ ליווה במשך שנים מיתוס ה״קללה״, זו שכביכול רובצת על כוכביה ומונעת מהם להשיג ולהצליח בתפקידים משמעותיים אחרים. ערימת הפרסים והמועמדויות של ג׳וליה לואי-דרייפוס מהשנה האחרונה בלבד הבהירה סופית שאין שחקנים שרובצת עליהם קללה. אלא שכמו סוסי פוני, יש גם שחקנים של טריק אחד, והטריק הזה, קשה להודות, מגיע עם תאריך תפוגה. סיינפלד עצמו מודע למגבלות שלו, יודע להוציא מהן את המיטב וגם עושה זאת במסגרת אותה סדרת רשת שנועד הסרטון לקדם. אבל במקום לפרוט על מיתרי הנוסטלגיה של חובבי ״סיינפלד״ שלא היו מודעים בהכרח לפרק החדש בקריירה של גיבורה, יותר סביר להאמין שאלו יימנעו ממנה ויחזרו להתכרבל על הספה מול שידורים חוזרים.

למרות הכל, כולנו נמשיך כנראה לצרוך את הקאמבקים האלו גם בעתיד. אבל בתמורה לכך אנחנו חייבים לדרוש מהכוכבים שאהבנו לא לתת להווה שלהם לבייש את העבר. גם אם כולם שם בשביל הרייטינג והכסף, נקודות על מאמץ והשתדלות כבר לא מספיקות. אם אתם רוצים להתקמבק, תעשו את זה יפה.

סרטון השבוע

בנדיקט קאמברבאץ׳ קפץ ל״רחוב סומסום״, והביקור הזה יגרום גם לכם להרגיש קצת יותר טוב עם קשיי המתמטיקה.

החדשות הטובות

מקס גרינפילד מ״הבחורה החדשה״ יגיע להופעת אורח ב״מינדי״. לצערנו הוא ישחק שם דמות שהיא לא שמידט, למרות שהיינו שמחים לקרוס-אובר בין שתי הסדרות האלו.

החדשות הרעות

תם עידן סת׳ מאיירס ב״סאטרדיי נייט לייב״. החברים באו להיפרד ולהזכיר לנו שוב כמה אנחנו אוהבים שדמויות אהובות וחברים ישנים מגיעים לבקר.