זהירות, מיינסטרים: לואי סי.קיי ינחה את "סאטרדיי נייט לייב"

לואי סי.קיי (צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL)
ובדיוק ברגע הזה הבנתי שאני לא רוצה להיות גניקולוג | צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL
החדשות המעניינות של השבוע מגיעות מ"סאטרדיי נייט לייב" שמצליחה, רגע לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, לגייס לשורותיה את לואי סי.קיי להנחיית את התכנית ב- 3 בנובמבר. במונחי קומדיה, מדובר בארטילריה כבדה: סי.קיי נמצא בנקודת שיא בקריירה שלו, לאחר זכייה בשני פרסי אמי על סדרת הטלוויזיה "לואי". במקביל, מופע הסטנד-אפ שלו קוצר שבחים וממלא אולמות.

סי.קיי מעולם לא שיתף פעולה עם מכונת השיווק ההוליוודית המשומנת והוא משתדל להמנע משיתופי פעולה עם כל מה שלא מצחיק - וזו אחת ההאשמות הבולטות שמופנות כלפי "סטרדיי נייט לייב" בשנים האחרונות. אז מה, אם כן, יש לו לחפש שם? התשובה ההגיונית היא שסי.קיי מגיע להתארח בתכנית האחרונה שלפני הבחירות, תכנית שנתפסת בעיניי האמריקאים כבעלת חשיבות לאומית, לא פחות. סי. קיי לא מפחד מפוליטיקה, וכנראה שגם הוא מוכן להתפלש קצת בשלולית המיינסטרים לטובת האומה.

הציפייה מסי.קיי לגרום לתכנית בהנחייתו להיות מצחיקה בהרבה מהסטנדרט הנוכחי של "סטרדיי נייט לייב" תתגשם בוודאי, הודות גם לתזמון הפוליטי הנפיץ. עם זאת, אל לנו להתעלם מתמרורי האזהרה: אחרי שני פרסי אמי, תפקיד בסרט הבא של וודי אלן וביקור בס.נ.ל, סי.קיי עוד עלול למצוא את עצמו מנחה טקסי פרסים (הזהרו, טינה פיי ואיימי פוהלר!), או גרוע מכך, להפוך לקומיקאי החביב על ההורים שלכם.

"קומיוניטי" היא הסדרה הלא-משודרת הכי מדוברת

עדיין לא ברור מתי תפתח שנת הלימודים במכללה הקהילתית של גרינדייל, קולורדו. תאריך חזרתה של "קומיוניטי" לעונה רביעית ואחרונה נדחה שוב ושוב, אך זה לא ממנה להמשיך ולעשות רעש, שרק מחזק את מעמדה כסדרת קאלט. החבורה העליזה נשארת נאמנה למעריציה, וזורקת לרשת האינטרנט קטעי וידאו שאמורים לספק את התאבון עד שובה של הסדרה למסך. אחרי שהבריקו עם טריילר הלועג למועד השיבה הלא ידוע שלהם למסך, הם לא נותנים גם לליל כל הקדושים לעבור מבלי שיתייחסו אליו. Community Horror Picture Show הוא וידאו אינטראקטיבי מבית היוצר של "אינטרלוד" הישראלית, המלווה את החבורה בערב ליל כל הקדושים. כך שעד שתגיע העונה החדשה, אפשר לשרוף זמן מול האפשרויות השונות ולקוות שבקרוב לא נצטרך להתאמץ בשביל לראות פרק של "קומיוניטי".

בתוך כך, ממשיך הפה הגדול של צ'בי צ'ייס לסבך אותו. לאחר שבסיום העונה הקודמת הסתכסך באופן פומבי עם יוצר הסדרה דן הרמון (תקרית שהובילה, ככל הנראה, לעזיבתו של הרמון), ולא הפסיק מאז להתלונן על התכנית בכלי התקשורת, מצא את עצמו השבוע צ'ייס במרכזה של סערה נוספת. אתר TV Line מדווח כי קללה גזענית שפלט צ'ייס במהלך צילומי סצינה עם דונלד גלובר ואיווט ניקול בראון גרמה לשיבוש הצילומים. למרות שלא כיוון את דבריו כלפי אף אחד מהשניים, כינס צ'ייס את הצוות והתנצל. תקריות דומות הביאו בעבר לפיטוריהם של שחקנים (איזיאה וושינגטון נאלץ לעזוב את "האנטומיה של גריי" לאחר שכינה את חברו לקאסט טי.אר נייט בכינוי גנאי הומופובי), אבל נראה שלאף אחד על הסט של "קומיוניטי" אין סבלנות להתעסק עם הגינונים של הקומיקאי הותיק, ובכל זאת - הוא צ'בי צ'ייס ואתם לא.

פגזים מן העבר: הניינטיז עדיין בחיים

מה שקרה בניינטיז לא נשאר בניינטיז. למעשה, העשור שכולנו חשבנו שנגמר לא מפסיק לרדוף אותנו. השבוע הגיע טום הנקס לתכנית האירוח של ג'ימי פאלון, שם ביצע "פואמת סלאם" - קריאת ספוקן וורד תיאטרלית וזועמת - שעסקה בסדרת המופת של העשור ההוא, "צער גידול בנות". לקול תשואות הקהל, פורש הנקס את משנתו תוך שזירת ציטוטים זכורים ואירועי מפתח מבית משפחת טאנר, ומעלה את השאלה שמישהו חייב היה לשאול: האם אלו שלושה גברים המגדלים שלוש בנות, או שמא הבנות הן אלו המגדלות אותם? לקימי גיבלר הפתרונים.

באותו הערב ממש, דווקא אפשר היה לסמוך על "הכלבה מדירה 23" שתפתח את עונה שנייה בגדול. ובכן, כמעט בגדול. בפרק הבכורה של העונה השנייה מנסה ג'יימס ואן דר ביק, לשעבר דוסון לירי, לכנס את חבריו מקייפסייד לפגישת מחזור. כדי לשכנע אותו שמדובר ברעיון נורא ואיום גייסו יוצרי הסדרה את מארק-פול גוסלאר (זאק מוריס, "הצלצול הגואל"), פרנקי מוניז ("מלקולם באמצע") ואת ביזי פיליפס, בוגרת "דוסון קריק" היחידה שהיתה פנויה. מתי, אם כן, יגיעו ג'ואי, פייסי וג'ן לבקר? בערך באותו זמן שג'ניפר אניסטון תתפנה להופעת אורח ב"אפיזודס". לעולם לא.

רייטינג

המפץ הגדול (צילום:  יחסי ציבור )
פעם אחרונה שאני באה לסלסה | צילום: יחסי ציבור
"המפץ הגדול" ממשיכה להיות הסדרה הנצפית ביותר בארצות הברית, עם 15.7 מיליון צופים השבוע. לרשת CBS נציגויות נוספות בעשירייה העליונה עם דרמת הפשע Person of Interest, "שני גברים וחצי" ותכנית התחקירים "60 דקות". רשת ABC מצליחה להכניס שני משדרים של "רוקדים עם כוכבים" ואת "משפחה מודרנית, את NBC מייצגים הפרק השבועי של "דה וויס" ושני משדרי פוטבול, כשאחד מהם הוא המשדר הנצפה ביותר של השבוע. נעדרת מהרשימה: Fox.

לאחר שפרק השקת העונה השלישית של "המתים המהלכים" הפך למשדר הדרמה הנצפה ביותר בהיסטוריה של ערוצי הכבלים עם 10.9, ממשיכה הסדרה מבית AMC להיות הדרמה הנצפית ביותר השבוע עם 9.5 מיליון צופים. "ילדי האנרכיה" של FX הרחק מאחור, עם 4 מיליון צופים.