לינדזי לוהן חוותה הכל. היא הייתה בכל המסיבות, ידעה עליות ומורדות ופגשה את כל הכוכבים  הגדולים בעולם. בפרק החדש בחייה היא מבקשת להניח מאחור את ההסתבכויות עם רשויות החוק ואת הביקורים החוזרים במכוני הגמילה, ולחזור לשוק העבודה כשחקנית לגיטימית. את התהליך הזה היא בוחרת לעבור מול המצלמות, ב״לינדזי״, סדרה דוקומנטרית חדשה מבית OWN, ערוץ הטלוויזיה של אופרה ווינפרי.

הפרק החדש הזה נפתח לאחר שלוהן יצאה בפעם השישית מגמילה ונחתה בסלון של אופרה לראיון בלעדי. כשלוהן מספרת על רצונה לבלות את התקופה הקרובה של חייה באירופה, מסבירה לה ווינפרי ש״שם כל הכיף״, ומבקשת ממנה לשקול את הנסיעה בשנית. לוהן שומעת בקולה של ווינפרי, ובמקום לחפש דילים לבורגס היא מחליטה לארוז את שמונה השנים הקשות שבילתה בלוס אנג׳לס, ולחזור לניו יורק. 

לינדזי לוהן מתוך Lindsay (צילום: Own)
כבר לא מחפשת כיף | צילום: Own
באחד מהרגעים הבולטים של הפרק הראשון, ששודר השבוע בארצות הברית, מגיעה לוהן אל המלון בו היא מתאכסנת בזמן שהיא תרה אחר דירה, ומגלה כי הכניסה שורצת צלמי פפראצי. בהמשך היא תבלה יום שלם ספונה בחדרה, תפספס פגישות ותסביר שנוכחות הצלמים גורמים לה להרגיש ״כמו אסירה״. תחושה מעניינת עבור מישהי שבחרה לבלות פרק זמן משמעותי כשהיא מוקפת במצלמות. לוהן מסבירה שהיא רוצה להחזיר לעצמה את השליטה בחייה, והמצלמות הדבוקות אליה באדיבות הסדרה, מספקות לה את האשליה שעשתה כן.

עוד בערוץ התרבות:

הדואליות הזו היא אחת הבעיות העיקריות של הסדרה, שמתעקשת להגדיר עצמה כדוקומנטרית ולבדל עצמה מתכניות ריאליטי אחרות. ״זאת תכנית טלוויזיה, הם רוצים רייטינג״, הסבירה בשבוע שעבר לוהן כשהתארחה אצל ג׳ימי פאלון. ״בזמן שאני מנסה למצוא שקט ושלווה בחיים שלי, הם מתמקדים ברגעים הכאוטיים שלי״. לא לקח ללוהן יותר מדי זמן להתפכח מאשליית השליטה, אבל הטיפול שלה בסדרה, נכון לעכשיו, הוא עדיין בכפפות של משי. התוצאה, אם כן, דרמטית הרבה פחות ממה שניתן היה לצפות מתכנית שמעמידה במרכזה אישיות בעייתית כלוהן.

לינדזי לוהן מתוך Lindsay (צילום: Own)
שיקום או פרופגנדה? | צילום: Own
הפרק שזור בקטעי ראיונות עם אנשים ברחוב, רובם מעידים כי הם מחבבים את לינדזי, ומחבבים פחות את מה שנהיה ממנה. לכולם חיוך קטן בזווית הפה, כמו מתאמצים שלא לצחוק נוכח הרצינות בה הם נדרשים לסוגיה. לוהן נחושה בדעתה לחזור לעשות את ״מה שהיא הכי אוהבת״. היא יודעת שבשביל לקבל שוב תפקידים היא צריכה לחזור לתודעה הציבורית, ואם אפשר, לייצר לעצמה תדמית חיובית. זו השאיפה של לוהן מהתכנית, ולמעשה גם הסיבה היחידה לקיומה. אפילו תומכיה הגדולים ביותר של לוהן, אלו שמעוניינים לראות אותה מחזירה את חייה למסלול, יתקשו לראות ב״לינדזי״ יותר משידורי פרופגנדה.

״זו לא סתם תכנית ריאליטי, זאת אופרה״, מסביר מאט, העוזר האישי של לוהן, ״היא לא תדפוק את זה״. לינדזי רואה את התכנית בתור הצ׳אנס האחרון שלה, ואין מתאימה יותר להענקת ההזדמנות הזו מהסנדקית אופרה, המנטורית של כולנו. גם אם מאלכוהול לוהן הצליחה להיגמל, לתשומת הלב ולתהילה היא עדיין מכורה. אופרה שואפת למציאת דרך ביניים, כזו שתאפשר ללוהן ליהנות מהחשיפה באופן מדוד שאינו הרסני. היא זו שפתחה את הפרק החדש בחייה וזו שתתאכזב אם תפשל גם הפעם. הבעיה היא שהצופים לא מושקעים בלוהן או בעתידה כמו אופרה, וככאלה, הם לא יימצאו סיבות רבות לצפות ב״לינדזי״.

טריילר השבוע

חובבי ״24״ מקבלים השבוע הצצה נוספת על סדרת הבת המצופה, שתעלה לשידור במאי הקרוב. נשיא ארצות הברית בסכנת התנקשות, ויש אדם אחד בלבד שיכול להציל אותו, ואותנו ממלחמת עולם שלישית: ג׳ק באוור. רק שכולם חושבים עדיין שג׳ק באוור הוא פסיכופת בוגדני.

ראיון מינדי
גם אנחנו שמחים לראות אותך שוב
בחדשות הטובות: חביבת המדור ״מינדי״ חודשה השבוע לעונה שלישית, ואיתה גם האמון שלנו באנושות. נתוני הצפייה המדשדשים לא הפחידו את רשת פוקס, שהביעה אמון באחת הסדרות המוצלחות שלה (ובכלל), וחידשו בנוסף גם את ״הבחורה החדשה״, ״ברוקלין תשע-תשע״ ו- The Following.

בחדשות הרעות: איזאה וושינגטון, דר׳ פרסטון ברק, חוזר ל״אנטומיה של גריי״. לפרק אחד אמנם, כי הוא ״אבן דרך משמעותית במסע של כריסטינה״ - כך מפרטת היוצרת שונדה ריימס, אבל עדיין חוזר. וושינגטון פוטר מהסדרה, כזכור, לאחר אמירה הומופובית שהפנה כלפי חברו לקאסט טי.אר. נייט. נכון, השנים חלפו וההתנצלויות נמסרו, אבל החזרה שלו לשם, כמנצח, מעוררת קצת אי נוחות.