העונה הרביעית של "בנות" לא בדיוק מצטיינת ביציבות: פרק טוב, פרק רע, פרידה לא צפויה, קאמבקים מוזרים. אם בדרך כלל "בנות" מערערת את שלוותנו, לאחרונה היא מצליחה גם סתם להתעלל בנו. אין מה לומר, סבלנו גדול מסבלו של ריי אחרי עוד לילה חסר שינה.

הנה, תראו את הפרק האחרון, שנפתח באדם מכורבל לצד מימי רוז ומסתכל עליה בעיני כלבלב מאוהב. זה בכלל הגיוני? מילא להכיר מישהי חדשה בזמן שהאנה באיווה ולעבור לגור אתה, אבל לכסות אותה בבוקר כשהיא ישנה ולהכין לה ארוחת בוקר בחצר? אדם ומימי רוז במערכת יחסים כל כך רצינית, שאפילו היה להם כבר ריב ראשון. בזמן שרובנו לא הספקנו להוציא את הגלידה מהמקרר כדי להתגבר על הדייט האחרון, השניים כבר עמוק בתוך השלב בו צצים חילוקי דעות שמובילים לגילויי אהבה כנים, שיחת נפש מרגשת והשלמה. השיחה בין אדם למימי רוז הייתה כתובה כל כך טוב עד שמי זוכר שהם שברו להאנה את הלב. בזמן שהשניים מכורבלים, האנה צריכה להתמודד עם אלייז'ה שנרדם בתוך מה שנראה כחבילת בייגלה ענקית שהשתלטה לו על המיטה.

הכניסה של מימי רוז ל"בנות" והאופן בו הדמות שלה מוצגת עלולה להתגלות כמסוכנת לסדרה. הרי הנרטיב של "בנות" נבנה סביב הדמויות הלא מושלמות. מה עושה שם בלונדינית יפה, חכמה וחדה שמתחזקת את הגישה הכי בריאה למערכת יחסים שנראתה בסדרה? אם הסתרת ההפלה נראתה לרגע כסדק שחושף את אופייה האמיתי והמודחק של מימי רוז, הרי שנאום ה"אני לא צריכה אותך, אני אוהבת אותך" הוכיח סופית שמדובר בבחורה הרבה יותר בוגרת מכל דמות אחרת בסדרה.

גירלז בנות (צילום: Mark Schafer/yes)
בראנץ' הוא זמן להחלטות הרות גורל | צילום: Mark Schafer/yes
הבוגרת

ואם מדברים על בגרות: הפסיכולוג של האנה מתעקש שהיא בוגרת וגורם לי לחשוב מחדש על כל מערכת יחסים טיפולית שלקחתי בה חלק. האנה הצליחה למצוא אדם אחד שיותר מרוכז בעצמו מאשר היא מרוכזת בעצמה ולתת לו לטפל בה. אז אם הוא מצליח להתפרנס מלטפל בהאנה, למה שהאנה לא תתפרנס מלטפל באחרים? הרי כל דבר שאנחנו עושים למען אחרים, אנחנו עושים קצת בשביל עצמנו. מכיוון שהאנה עושה הרבה בשביל עצמה, אין זה מן הנמנע שהיא בעצם מרצה סדרתית. האנה הודתה שהיא כותבת כדי לשנות את החיים של אנשים אחרים. היא רוצה להיות זו שמשנה חיים. היא לא רוצה לעשות משהו שהיא טובה בו, שיפרנס אותה או שיספק אותה בפני עצמו - היא רוצה לעשות משהו שיגרום לה להיראות טוב. עכשיו תעצרו שנייה לחשוב אם אתם עושים אותו הדבר.

ואם זה לא מספיק משכנע, המפגש של הבנות ואלייז'ה בבראנץ' מסכם את כל ההתרחשות הזו בצורה די מוצלחת: האנה אנוכית והיא לא יודעת לעשות שום דבר, אז הגיוני שהיא תהיה מורה. סוף סוף יוצא העוקץ מהמשפט המפורסם שגורס שמי שלא יודע לעשות, מלמד. ככה עובדות בחירות קריירה בעולם האמיתי. לא כולם נולדו עם הכישורים להתפרנס ממה שהם רוצים לעשות, אז לפעמים מתפרנסים ממה שיש.

שושנה, אחרי מה שנראה כריאיון העבודה המיליון שלה, החליטה שהיא לא מוכנה לעבוד בסטארט אפ המרקים המוכנים, אבל לגמרי מוכנה להתחתן עם הבעלים כדי שיפרנס אותה. מסתבר שהסטנדרטים שלה לחתן נמוכים יותר מהסטנדרטים לעבודה. הו, שושנה, מזל שאת אומרת את כל מה שכולנו מתביישים לחשוב. להישאר בבית זה הפמיניזם החדש, מסתבר.

ותהייה לסיום: האם אי פעם אוכל לכתוב את דעתי הכנה על חיי המין של מארני ודזי, בלי להסתכן בלהישמע ככתבת סוג ז' לענייני יחסים? אמשיך לעדכן.

גירלז בנות (צילום: Mark Schafer/yes)
סיכון מחושב | צילום: Mark Schafer/yes
זה היה הפרק של: האנה

כל פעם שבחורה בת 20 פלוס בוחרת קריירה, מלאך מקבל כנפיים.

לא שכחנו מ: שושנה, שושנה, שושנה

נפתחה העצומה לתת לשוש ספין-אוף שיתבסס אך ורק על האינטראקציות שהיא מקיימת במסגרת חיפושי העבודה. הלוואי ואני הייתי יוצאת מכל ריאיון עבודה כושל עם דייט.

עוד ב-mako תרבות: