עידו רוזנבלום בקמפיין לרנו (צילום: עודד קרני)
רוזנבלום. עדיין מתרגש | צילום: עודד קרני
עבור רובנו, סמול טוק עם נהג מונית לא ניצב בפסגת השאיפות, ולרוב נעדיף לתקוע את הפרצוף בסלולרי במושב האחורי ולנהום בתגובה לשאלות טורדניות או הכרזות פוליטיות אקראיות. כמובן שכל זה לא תקף אם לנהג המונית קוראים עידו רוזנבלום, ובמיוחד אם הוא מחלק ערימות של מזומנים בכל נסיעה.

אז אפשר להפסיק להתגעגע, כי אחרי הפוגה של קרוב לשנתיים, רוזנבלום חוזר לתפקיד הכל כך מזוהה אתו בשעשועון "מונית הכסף" (שני הקרוב בקשת), ולמרות שמדובר כבר בסוג של עבודה קבועה עבור הטאלנט, אין יותר מתלהב ממנו להשיק עונה נוספת. "זה מרגיש כאילו לא היינו באוויר כבר איזה חמישים שנה", רוזנבלום נסחף, "האמת היא שחוץ מספיישל הבחירות שעשינו, לא היינו על המסך למעלה משנתיים ונורא התגעגעתי".

מה עשית בזמן שלא הייתה מונית הכסף?
"וואו, המון. אני עובד על סדרה עם אסף שלמון, הכותב הראשי של ארץ נהדרת, ובמקביל עובד על פיצ'ר עם אחותי עמליה ומפתח פורמטים לקשת. וזהו, בינתיים לפחות".

צפויים איזשהם שינוים בעונה הנוכחית?
"לא ממש. בסופו של דבר המונית זה המונית וזה העניין. הרעיון נשאר אותו רעיון, אבל אני חושב שהזמן שלא היינו במסך רק עשה לנו טוב. המון אנשים חיכו לתוכנית שתחזור ופתאום יש שוב את ההתרגשות של האנשים שמחכים להיכנס או קצת חוששים להיכנס למונית. אלמנט ההפתעה, שקצת נשחק אחרי שעשינו כמה עונות ברצף, חזר. בכל מקום רק שמעתי מאנשים כמה הם מחכים שתחזור המונית וכמה המשפחה אוהבת לראות את זה ביחד".  

אין תמונה
תכנית שהיא נורא כיפית ונורא בעד

אחרי כל כך הרבה שנים, עדיין מרגש אותך לעשות את זה?
"מאוד מרגש. יש המון חומרים שצולמו ומחכים כבר הרבה זמן לשידור. יהיו המון תוכניות מעולות והולכת להיות אחלה עונה. זאת תוכנית שיש לה מקום מיוחד מאוד בלב של אנשים כי היא נורא כיפית ונורא בעד".

צוחקים איתו, לא עליו

"מונית הכסף" עלתה לאויר ב-2007, והיא מבוססת על פורמט בריטי. מהרגע הראשון רוזנבלום בלט בה כהברקת ליהוק כריזמטית. שילוב של עממיות וחבר'ה עם אינטיליגנציה. רוזנבלום נתן תחושה של מישהו שמדבר עם אנשים בגובה העיניים אבל עדיין משדר איכות. הוא הפך אוטומטית לאחד האנשים האהובים על המסך וגם לתכנית, שרעננה קצת את סוגת השעשועונים העבשה, לאהובה במיוחד.

"להבדיל מכל התחרויות הענקיות על המסך מסביב, כוחה של מונית הכסף הוא בקטנות שלה", רוזנבלום מנסה להסביר את הקסם "הפורמט שלה אינטימי, וזה תמיד עובד".

תסביר.
"
אין שעמום כי זה תמיד אנשים חדשים כל הזמן. אנשים נהיו נורא מודעים ומפותחים טלוויזיונית, אבל בסופו של דבר לכולם קשה להיות מישהו שהם לא ברגע שהם במונית. הכוח של התוכנית הוא שכולם נחשפים בצורה מודעת ואינטימית וכולם מבינים שיש מצלמה. אגב, יש גם כאלה שלא מוכנים לעלות ברגע שהם מבינים שזאת מונית הכסף. לא לכולם זה בא טוב".

אין תמונה
לכל אחד יש סיפור

מה הכי חשוב לך למצוא באדם שעולה למונית?
"אייטם טוב במונית זה לא קשור לאם אתה חכם או אינטליגנטי, אלא לסיפור של הבן אדם. אנחנו לא איזה מגה שעשועון, סטייל 'אל תפיל את המיליון' או 'אחד נגד מאה'. אנחנו שעשועון קטן שבא לעשות שמח באווירה טובה, וזה הייחוד שלנו".

איפה עובר הגבול בין לצחוק עם הנוסע או לצחוק עליו?
"אם אתה לועג לבן אדם אז חטאת לעשייה שלך לגמרי. אני לא לועג על אף אחד, הם עושים את זה בעצמם. גם בגבולות הצחוקים בין אחד לשני אתה לא יכול לפגוע באף אחד. גם עליי בסופו של דבר צוחקים ותמיד הנוסע הוא הבוס במונית. בסופו של דבר אייטם טוב זה אייטם ששני הצדדים מרוצים".

אנשים, קונספט מעניין

לא רק "מונית הכסף" פצחה משהו בטלוויזיה, גם רוזנבלום עצמו פיצח משהו בישראליות. מצד אחד הוא תל אביבי ברנז'אי שחי בצפון תל אביב, בנם של העיתונאי והסופר אדם ברוך ז"ל והצלמת אריאלה שביד, ונשוי למגישת החדשות הלאומית שלנו – יונית לוי, שבעוד חודש תביא לעולם את בנם הראשון. אין יותר עילאי ומתנשא מזה. מצד שני  - נהג מונית עם גבות מחוברות שאוהב לצחוק ונותן לכולם להרגיש בנוח.

מה למדת על הישראליות בתקופה שלך במונית הכסף?
"
למדתי שכאשר אתה מקשיב לאנשים אז אתה לומד שאנשים הם הרבה יותר מעניינים ממה שאתה יכול לדמיין ושיש הרבה יותר גיבורים טלוויזיוניים. המונית היא שעשועון אבל היא גם קצת דוקו וגם קצת ריאליטי. זאת נסיעה אמתית לכל דבר ועניין, וברמה הזאת זה דוקו לכל דבר. ברמה אחרת יש בזה גם משהו אחר, וזה נורא תלוי בבן אדם ובאיזה סיפור אנחנו מצליחים לפתוח אצל האנשים האלו".

עידו רוזנבלום מקריא (תמונת AVI: mako)
כיף להיות מזוהה עם משהו שאוהבים | תמונת AVI: mako

ומה מחפשים בדרך כלל?
"הסיפור לא צריך להיות 'שר הטבעות'. זה תמיד הסיפורים הפשוטים והרגילים על הבחורה החננה שיודעת הכול, או  הזוג המצחיק או כל דבר אחר. אתה מצליח נורא לקבל פריזמה ישראלית בזה שהצילום והסינון נעשה באופן אותנטי. יש לפעמים ימים שלא יוצא אייטם שווה אחד בכל יום צילום, גם זה קורה. אבל בדרך כלל תמיד יש חווית וסיפורים מרתקים".

אין לך בעיה עם הטייפ קאסט הזה של ההוא ממונית הכסף?
"להפך. מתייגים אותי כנהג המונית כי נורא אוהבים את התוכנית. להיות מזוהה עם מישהו שכל כך הרבה אנשים אוהבים זה תמיד כיף. זה לא שאני איזה  שחקן בסדרת מתח שמזוהה עם הדמות של הרוצח או משהו כזה. זה הכול נעשה בחן והתגובות נורא טובות וזה תמיד בא טוב".

עידו רוזנבלום חוגג יום הולדת (צילום: ראובן שניידר )
עם יונית לוי. בקרוב בתוספת סל קל | צילום: ראובן שניידר

עד מתי תמשיך לעשות את זה?
"זה מה שיפה בזה שזה יכול להמשיך לנצח. המנגנון הזה של הדינמיקה שנוצרה עם העובדה של יורם זק הבימאי של התוכנית והבנייה המשותפת של שנינו מאפשרת לנו להמשיך את זה עד אין קץ, כל עוד נשמור על הקלילות והאותנטיות והשמחה של הדבר הזה".

טוב, בכל זאת עוד חודש בערך אתה צפוי להיות אב בפעם הראשונה בחייך. איך אתם נערכים?
"אתה יכול לכתוב שבקרוב אני אוסיף כיסא תינוק למונית".

מונית הכסף חוזרת בעונה חדשה - בשני הקרוב אחרי ״מה אתם הייתם עושים״