רואים את העונה השביעית של "מחוברים+" עם חנה רטינוב, בת 23 מחולון, קוסמטיקאית, השתתפה בעונה הראשונה של הסדרה ("מחוברות"). בעונה החדשה משתתפים אשת יחסי הציבור ציפי רומנו, השחקן והמוזיקאי ניר פרידמן, השחקנית טל טלמון, הכדורגלן תומר ירוחם, אשת התקשורת דנה פאן לוזון והמוזיקאי אורן ברזילי

***

בעונה שבה השתתפת המוטיב המרכזי היה אהבה. במקרה שלך – הרומן המשולש שלך ושל החברה הכי טובה שלך, אנג'לינה, עם רועי. הפרסום שינה משהו ביחס שלך לאהבה?

"אני לא חושבת שהפרסום שינה את היחס שלי לאהבה, אבל ההתבגרות שינתה אותי. אני עדיין מאמינה באהבה. מאוד. אבל אחרי שנגמרה העונה, כל מי שהיה רואה אותי ברחוב הרגיש שהוא חלק מהחיים שלי: 'מה קורה עם אנג'לינה?', 'את עדיין בקשר עם רועי?', 'מה עם המשפחה שלך?', 'איך אבא שלך מרגיש?'. כל מיני שאלות שהשאירו אותי המומה. מי אתם, אנשים? אתם חושבים שאתם באמת מכירים אותי? עברה שנה בין הצילומים לשידור של הסדרה, ופתאום אני יושבת בבית עם המשפחה והחברים ונזכרת ברגעים שבכלל שכחתי מהם, והרגשות צפים. זה גרם להרבה ריבים שכבר 'מתו' לחזור לחיים".

זה יכול לקרות גם לזוגות שאנחנו רואים עכשיו. למשל, אנחנו רואים את ניר ושחר בשיאו של ריב שהם כבר התגברו עליו – השידור של הסדרה עלול לערער את הזוגיות שלהם.

"אני מודה שקשה לי עם הקשר ביניהם. דבר ראשון, היא מעניינת אותי כאישה הרבה יותר ממנו. הוא מתעסק בעצמו כל הזמן ומדבר על המוזיקה שלו ועל 'ההקרבה' של הנסיעות למרכז. גם כשהוא מדבר אליה הוא תמיד מסתכל למצלמה. הוא מרגיש לי מאוד אגואיסט, בא לי להכניס לו כאפה (צוחקת). היא, מצד שני, מאוד מעניינת. היא קצת קורבן עכשיו, כשהוא השאיר אותה שם בחד נס כשהיא אמא טרייה ואין לה שם אף אחד. אני לא בטוחה שהזוגיות שלהם תשרוד".

אפשר לומר כבר עכשיו שהזוגיות באופן כללי עומדת במרכז העונה. כל אחד מהמחוברים מגיע עם בן זוג או בת זוג דומיננטיים. יש מישהו שתפס אותך מההתחלה?

"הראשונה שתפסה אותי היא ציפי רומנו. היא דוגרית וכנה, ומרגיש לי שהיא פחות משחקת למצלמה. גם האהבה שלה לבת הזוג שלה רימה נראית מאוד כנה ומיוחדת. מעניין מאוד לראות את הזוגיות שלהן מתקדמת ככל שהעונה תתקדם. גם דנה פאן לוזון הרשימה אותי מאוד. היא וגיא הם זוג מקסים שמתמודד עם קשיים אמיתיים. דנה היא אישה חזקה ואמיצה, למרות שאני לא הייתי חוזרת על הבחירות שלה. לעזוב ככה את כל המשפחה והחברים ולנסוע עם בעלך לבלגיה בשביל הקריירה שלו? לא בשבילי".

ומה עם האחרים?

"אל טל טלמון לא ממש התחברתי, זה מרגיש לי כמו ניסיון שלה לקדם את עצמה ואין שם הרבה מעבר, חסר שם אומץ ופתיחות מעבר לעניין של דימוי הגוף. אורן ברזילי מציג דמות מאוד מסקרנת, הוא באמת מביא לשם משהו אחר. הכדורגלן, תומר ירוחם, לא תפס אותי עדיין, אולי בהמשך. באופן כללי אני יכולה לומר שבשלושת הפרקים הראשונים ראיתי מצד כולם יותר מדי עבודה למצלמה ולא מספיק רגש, אבל אני בטוחה שזה ישתנה״.

אין תמונה
משחקים למצלמה. משתתפי העונה השביעית של "מחוברים+"

"כשניסיתי לעשות הצגות למצלמה זה לא עבד"

העונה יותר מתמיד כל המשתתפים הם בעלי ניסיון תקשורתי, מרומנו ולוזון ועד הכדורגלן תומר ירוחם. אפשר לטעון שההיכרות שלהם עם המצלמות מביאה דמויות הרבה פחות תמימות.

"אני הגעתי בעונה הראשונה מאוד תמימה - לא היה לי ברור איך זה הולך להיראות, ואם ומתי הסדרה תשודר. אני זוכרת שברגע שהפעלתי את המצלמה בפעם הראשונה והתחלתי לדבר, הכל הרגיש לי מאוד טבעי. דורון צברי (יוצר הסדרה – ב.ב) דיבר איתי כל הזמן, ואמר לי: 'כשאת מרגישה שאת בשפל אז את הכי מעניינת. תמיד תפעילי את המצלמה ברגעים האלה, כי אז קורה איזה קסם'. אני מסכימה איתו. אם ניסיתי לעשות הצגות למצלמה זה לא עבד, לא מעניין לשמוע בנאדם משחק את עצמו.

"אני חושבת שמה שאנשים אהבו בי זה את הכנות. מה שהפתיע אותי אז – ואני היום נותנת על זה קרדיט לדורון כי זה גאוני בעיניי – זה שגם אנג׳לינה וגם רועי קיבלו מצלמות לתעד את עצמם. הייתי בשוק - אני לא רואה רק את עצמי על המסך, אלא גם איך הם רואים אותי בעיניים שלהם, וזה מראה שהוא לא תמיד נעים ולפעמים גם מכעיס״.

זה פגע ביחסים שלך עם אנג׳לינה ורועי?

״זה לא באמת שינה את היחסים. באותם ימים הסדרה גם ככה שינתה לכולנו את החיים, ואני לא חושבת שהייתי יכולה להתנהג אחרת. רועי חזר בתשובה ואנחנו כבר לא בקשר. אנג'לינה, שהיום נקראת סיון, היא עדיין החברה הכי טובה שלי ואנחנו מדברות המון. לא כמו אז, כולנו התבגרנו".

את רואה את עצמך חוזרת על זה שוב? מתעדת את החיים שלך מול כל עם ישראל?

״אני רוצה לומר שלא, אבל אני לא יכולה להבטיח. יש בי עדיין צד שמאוד רוצה ליצור דוקומנטרי, ולכן גם הלכתי לפני כמה שנים לבית הספר לקולנוע סם שפיגל. הייתי שם שנה עם ציונים מאוד גבוהים, אבל דווקא בקורס הדוקומנטרי נכשלתי. המורה שלי, ד"ר דן גבע, ידע שהשתתפתי ב'מחוברות' וציפה ממני למשהו שהוא כנראה לא קיבל וירד עליי נורא. לא התחברתי לבית הספר ובסופו של דבר עזבתי אחרי שנה. היום אני רואה את עצמי חוזרת על דבר כזה רק מאחורי המצלמות. להיות במקום של עמי טיר או דורון צברי וליצור דבר כזה זה משהו שאני מאוד רוצה לעשות״.

כבר הבנת מה עדיף: לאהוב ולהיפגע או לא לאהוב בכלל?

״עדיף לאהוב ולא להיפגע, אבל זה בלתי אפשרי. בשורה התחתונה - לגמרי עדיף לאהוב״. 

הצצה בלעדית לקטע מתוך "מחוברים+" באדיבות HOT:


העונה השביעית של "מחוברים+" החל מיום ראשון, ימים א'-ד', בשעה 20:15 וב-HOT3