גמר תכנית הריאליטי "אקס פקטור" גרף אמש תשומת לב רבה, אבל לאו דווקא מהסיבות הנכונות. "גלובס" מפרסם הבוקר כי צופים רבים פנו לנציב תלונות הציבור של הרשות השנייה בתלונות על לבושה של הדוגמנית והמגישה בר רפאלי בתכנית. על פי "גלובס", הצופים "הזדהו כהורים לילדים וכצופים תמימים וטענו כי חשו מבוכה אל מול הביגוד החושפני של רפאלי".

נציב התלונות, דוד רגב, פנה הבוקר לזכיינית ערוץ 2 רשת, ואמר כי "ראוי שהגורמים המשדרים יכבדו את הצופים, בין היתר באמצעות הלבוש של המנחים והמגישים, שיהיה מכובד". מרשת נמסר ל"גלובס" כי "הרשות השנייה עדכנה בדבר 5 תלונות שהגיעו לידיה. לבוש הוא עניין של טעם, ואנו שמחים ש-942 אלף צופים אהבו את אשר ראו".

גם ברשת סערו אתמול הרוחות והדאחקות סביב לבושה של רפאלי.

אומייגד! בר רפאלי עשתה פיפי בפרסומות ולא הספיקה להרים את התחתונים עד הסוף, איזה פדיחותתת /:

‎Posted by Haim Aviram on‎ שבת 5 ספטמבר 2015

תרבות פופולרית.via בטוומן

‎Posted by ‎סטטוסים מרושעים‎ on‎ שבת 5 ספטמבר 2015

גם השמלה הראשונה שלבשה רפאלי באירוע לא עברה בשקט:

זה רק אני או שבר רפאלי לבושה כמו שבב של מחשב?

‎Posted by Ishay Jacobson on‎ שבת 5 ספטמבר 2015

איפה קונים בגד כזה בדיוק? חבר, צוללן שואל

‎Posted by David Verthaim on‎ שבת 5 ספטמבר 2015

הצופים האדוקים של סדרות ריאליטי השירה זיהו את השמלה הזו גם מ"אמריקן איידול", שם לבשה אותה ג'ניפר לופז בת ה-46, שגם היא עוררה מיני-סערה, אבל זכתה גם למחמאות רבות על הלוק הצעיר שלה. 

#MuglerWoman @jlo looking gorgeous in a #MuglerFW15 dress at @americanidol  #JLo #Mugler

A photo posted by Muglerofficial (@muglerofficial) on


אחד המגיבים המפתיעים היה ערוץ 20, שכתב על המתמודדת דניאל יפה ועל רפאלי בעמוד הפייסבוק שלו: "התביישנו בשבילן". אחד המגיבים, עומרי שפירא, ענה על כך: "שרון גל מזיין בשירותים של מועדונים, לכאורה. ישב בכנסת וירק וקילל שנאה לכל עבר. פרש אחרי חצי שנה משירות ציבורי בשביל בצע כסף – הבנאדם האחרון שאפשר לראות בו מודל לחיקוי והוא מקבל אצלכם תכנית. הבושה לא אצל הבחורות למעלה אלא אצלכם במערכת הצבועה והדוחה. עדיף להיות אמיתי למי שאתה מאשר להיות מתחסד צבוע שחוטא בסתר. תחסכו מאיתנו את היומרה שהשיפוט שלכם יותר טוב משל האחר. דוחה". אאוץ'.

פריים טיים ערוץ 2, מול אלפי ילדים.התביישנו בשבילן.

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ שבת 5 ספטמבר 2015

גם עמוד הפייסבוק של "אקס פקטור" הופיעו תגובות שקראו "בושה" ו"נסחפתם".

רפאלי עצמה העלתה תמונה בבגדים החושפניים לפייסבוק, וגם שם נרשמו תגובות מתרעמות ("מנחה בטלוויזיה היא מודל לחיקוי וילדות קטנות רואות את התכנית"). עם זאת, רבים הסכימו עם קביעות בנוסח "אפילו אם תלבשי שקית אשפה שחורה עם 2 הידיות הצהובות זה יראה עלייך מעולה".

Thank you for an amazing season @thexfactorisrael. I'm so proud and happy to be a part of such an incredible team!💜 and now back to reality ..

‎Posted by Bar Refaeli on‎ שבת 5 ספטמבר 2015