רוז פוסטנס- גמר אקס פקטור (צילום: טל גבעוני, טל קרן)
עשתה את זה בדרך שלה. רוז פוסטאנס | צילום: טל גבעוני, טל קרן

גמר העונה הראשונה של "אקס פקטור ישראל" שנערך הערב (שלישי), הכתיר את רוז פוסטאנס למנצחת הגדולה של העונה. בדרך לתואר גברה רוז על עדן בן זקן, אורי שכיב ולהקת פיוז'ן, שהגיעו אף הם לערב המכריע. דרכם של הפיינאליסטים לגמר הייתה עמוסה בתהפוכות, הדחות לא צפויות והרבה מאד ויכוחים בשולחן המנטורים שכלל את שירי מימון, רמי פורטיס, משה פרץ ועברי לידר. את הגמר, כמו את העונה כולה, הנחתה בר רפאלי, שהעבירה את רגעי הדרמה עם הפיינאליסטים על הבמה.

עדן בן זקן - גמר אקס פקטור (צילום: טל גבעוני, טל קרן)
מקריית שמונה עד לסגנות. עדן בן זקן | צילום: טל גבעוני, טל קרן

כזכור, לאחר האודישנים, חולקו המתמודדים לארבע קבוצות שעל כל אחת מהן הופקד אחד המנטורים. שירי מימון הובילה את קבוצת הבוגרים, משה פרץ את הבנים, רמי פורטיס את הבנות ועברי לידר את הלהקות. אל הערב המכריע של העונה הגיע כל אחד מהם עם נציג בודד מקבוצתו: מימון עם רוז פוסטאנס, פרץ עם אורי שכיב, פורטיס עם עדן בן זקן ולידר עם להקת הבנים, פיוז'ן, שהורכבה לראשונה בשלב האודישנים.

אורי שכיב- גמר אקס פקטור (צילום: טל גבעוני, טל קרן)
כוכב צעיר. אורי שכיב במקום השלישי | צילום: טל גבעוני, טל קרן

תכנית הגמר נפתחה עם ביצוע של כל מתמודדי העונה ל"Scream & Shout" של בריטני ספירס ו-Will.i.am. בשלב הסולואים ביצע אורי שכיב את "תודה" של ישי לוי, עדן בן זקן שרה את "(Only Girl (In The World" של ריהאנה, להקת פיוז'ן ביצעה את "Sweet Dreams" של יורית'מיקס ורוז פוסטאנס את "My Way" של פרנק סינטרה. בסיום השלב הראשון הודחה להקת פיוז'ן שסיימה במקום הרביעי.

פיוז'ן - גמר אקס פקטור (צילום: טל גבעוני, טל קרן)
הגיעו יחד עד המקום הרביעי. פיוז'ן | צילום: טל גבעוני, טל קרן

בשלב השני ביצע כל אחד משלושת הפיינאליסטים הנותרים דואט עם המנטור שלו. רוז ושירי מימון בחרו ב"If I Ain't Got You" של אלישיה קיז, עדן בן זקן שרה עם פורטיס את "ניצוצות" שכתב ביחד עם ברי סחרוף. אורי שכיב ומשה פרץ ביצעו את "לתת ולקחת" של שלמה ארצי ודודו טסה.

>> בואו לפייסבוק שלנו