תמונת עמוד תכנית טל פרידמן והחתולים השמנים
יוצא לדרך חדשה. טל פרידמן | צילום: מיכל אפרתי
אחד מהכוכבים הגדולים ביותר של תכנית הבידור של "קשת", ומי שהיה חבר בצוות השחקנים מיום עלייתה לאוויר, הודיע כי ביקש לעזוב את התכנית לאחר הפרק האחרון של העונה ה-11, שישודר בשבת הקרובה (21:00 בערוץ 2). פרידמן גילם לאורך השנים שורה ארוכה של דמויות מוכרות כמו: "לובה" ו-"רחל המתנחלת", והעניק את גרסתו לחיקויים של פוליטיקאים ומפורסמים רבים מאריאל שרון ועד רון קופמן.

פרידמן סיכם את תקופתו בתכנית כשאמר: "אני מצדיע למולי (שגב) ולכותבים המופלאים על שנים של יצירתיות, שיאים מקצועיים ושל הרבה צחוקים בחדר הכותבים. אני מצדיע לנבחרת הקומיקאים המובילה בארץ, מצדיע לצוות ההפקה הטוב והמיומן ביותר שיש – היינו משפחה במשך 11 שנה ונישאר חברים לתמיד. אני יוצא עכשיו לדרך עצמאית שבמרכזה מופע הסטנד אפ שלי שרץ בכל הארץ, וכמובן מפתח פרויקטים טלוויזיוניים חדשים – תודה לכולם מעומק הלב".

מולי שגב, העורך הראשי של התכנית, פרסם הודעה משלו בה נכתב: "טל הוא ללא ספק אחד הסמלים של "ארץ נהדרת". הוא היה האחראי העיקרי לפריצה שלה בעונות הראשונות ושימש עמוד תווך עד היום. הכישרון, הטירוף והכריזמה שלו הם חד-פעמיים וחסרי תחליף. חוץ מזה הוא גם חבר יקר שלי וקשה לי לדמיין את המשמעות של לעבוד בלעדיו".

"ביום הזה לא נותר אלא לחבק, לאחל הצלחה ולומר תודה ענקית על אינספור דמויות ורגעים קורעים מצחוק שאנחנו, כמו רבים מצופי הטלוויזיה בישראל, לעולם לא נשכח", המשיך שגב, "טל ממשיך הלאה. גם "ארץ נהדרת". פרישה של כוכבים ותיקים ואהובים היא תמיד הזדמנות לכישרונות חדשים לקבל במה וביטוי. אני בטוח שעוד ניפגוש את טל בהופעות אורח בעונות הבאות שלנו".