יואב זהבי (צילום: צילום מסך מתוך "ערב טוב עם גיא פינס")
יואב זהבי. נחשף לראשונה | צילום: צילום מסך מתוך "ערב טוב עם גיא פינס"
ברגע שמגלים שיואב זהבי הוא הבן של ירון לונדון, קשה לפספס את הדמיון. רובנו ידענו על קיומו עד היום, אבל הסדרה הדוקומנטרית "משפחות", של היוצרים תומר וברק הימן ("בדרך הביתה" המדהימה), שמתרכזת במספר משפחות עם סיפורים יחודיים (ותעלה ב-11.3) גם חושפת אותו בפנינו בפעם הראשונה.                              

זהבי, בן 26, הוא בנו מחוץ לנישואים של ירון לונדון ממפיקת הטלוויזיה של ערוץ 1 לאה זהבי, שאיתה ניהל רומן ממושך. וכן, גם הם מודעים לאירוניה שבשם זהבי (ירון זהבי, גיבור סדרת ספרי חסמב"ה, מבוסס - לדברי הסופר יגאל מוסינזון, על ירון לונדון בצעירותו).

הבוקר נחשף יואב זהבי בכתבת שער גדולה ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות, שבו הוא מספר על הקשר עם אביו, שבתחילת חייו היה קטוע אבל העמיק עם השנים והיום, דרך הסדרה וגם ככה בחיים, הם מנסים לתקן, להשלים פערי עבר ובעיקר לתת לזהבי את התחושה, לראשונה בחייו, שיש לו אבא. אשתו של ירון לונדון נפטרה לפני שלוש שנים, ומאז הוא חי עם בת זוג צעירה.

אין תמונה
ירון לונדון. מנסה לתקן

זהבי מספר בכתבה על איך זה מרגיש להיות מעין סוד. לדעת שיש לו אב, לראות אותו כל חייו על המסך, אבל לא להיות מסוגל לתקשר איתו ובטח שלא להגיע אליו הביתה. על איך זה מרגיש לגדול בלי אב, במיוחד בימים שבהם חד הוריות לא היו מראה שכיח, ועל חוסר הביטחון המתמשך בחייו כתוצאה מנסיבות התבגרותו.

הקשר של זהבי לא העמיק רק עם אביו, אלא גם אם אחיותיו למחצה, דניאלה ועדית (יש להן אח נוסף, אבל הוא בוחר שלא להיות איתו בקשר). בראיון ל"אנשים" מלפני שנה סיפרה דניאלה לונדון דקל על ההיכרות של אמצע החיים עם אחיה, ואמרה: "יש לי בחילה ממוסריות ומצביעות", אמרה בתכנית, "אני רק יכולה להגיד שהוא המתנה הכי גדולה שקיבלתי בשנים האחרונות".

יואב זהבי (צילום: צילום מסך מתוך "ערב טוב עם גיא פינס")
קשה לפספס את הדמיון, לא? | צילום: צילום מסך מתוך "ערב טוב עם גיא פינס"

היום בבוקר, בהתייחס לכתבה המדוברת, העלתה בחשבון הפייסבוק שלה את הסטטוס "האח הקטן וי.איי.פי". בפייסבוק של זהבי עצמו, אגב, הוא כתב: "ב-3\11 זה מתחיל בערוץ 8. יחסכו ממני הרבה שאלות שנמאס לענות עליהן. מוזר ואולי קצת מרגש"

כיום זהבי עובד כעורך בערוץ הספורט, וחולם להגיע אל המסך בתפקידים שונים, הוא יוכל להתחיל עם הדוקומנטרי, וסביר להניח שהחשיפה והשם "לונדון" שהוסיף לפני שבוע לתעודת הזהות, לא ממש יזיקו.