אין תמונה
עבד עם הגדולים מכולם. אנדריי קלרשו
היום העצוב שעובר על התרבות הישראלית נמשך עם עוד בשורה מצערת. במאי הטלוויזיה הוותיק, אנדריי קלרשו, הזכור כמי שביים את תכניותיהם של שלישיית "הגשש החיוור", וזכה אף לדמות המיתולוגית אותה גילם ישראל פוליאקוב ז"ל, הלך לעולמו.

קלרשו, חתן פרס אמ"י למפעל חיים ב-2011 , גדל ביאסי, רומניה והיה מניצולי טבע היהודים בעיר. לאחר עלייתו לישראל ב-1965 החל לביים בתיאטרון "האוהל" ולימד בבית הספר לאמנויות הבמה "בית צבי". לאחר שהחליט לפנות לתחום הטלוויזיה, קיבע את מעמדו כאחד הבמאים החשובים בתולדותיה עם קריירה שנמשכה למעלה מ-30 שנה.

במהלך תקופתו כבמאי, עבד קלרשו עם טובי השחקנים בישראל ובעולם, ביניהם: פרנק סינטרה, עפרה חזה, גולדי הון, רבקה מיכאלי, אריס סאן ועוד. ב"גבעת חלפון אינה עונה" זכה למחווה מיוחדת כששמו ניתן לדמות המיתולוגית של המילואימניק הרומני.

"אנדריי קלרשו היה איש יקר וחם, ומקצוען בכל נימי נפשו", כתב יו"ר אמ"י יענקל'ה מנדל, בהודעה לעיתונות, "תרומתו לתרבות הישראלית ולזיכרון שלנו את כל הרגעים החשובים, התכניות והטקסים לא תסולא בפז. אני שמח שהצלחנו להוקיר אותו עוד בימי חייו. אנו שולחים מכאן תנחומים לרעייתו".

אנדריי קלרשו היה בן 92 במותו. הלוויה תתקיים מחר ב 12:00 בבית העלמין קריית שאול, ת"א.