האודישן של שלמה עזרן
למנה הבאה שלי אצטרך הל, קפה ושכפ"ץ | תמונת AVI: mako
על הנייר, תכנית ריאליטי טובה היא זו שמצליחה להחזיק אותך על קצה הכיסא. מותחת, מלאת טוויסטים, עם מתמודדים שנחלקים לטובים ורעים. מאסטר שף היא בדיוק ההיפך: תכנית חיובית ואופטימית, נינוחה, באווירה משפחתית וקצת דביקה בה מתמודד יעדיף שהמנה שלו תישרף לפני שייתן לחבר שלו ליפול. מאסטר שף היא בריחה מהמציאות של תכניות המציאות. ובגלל זה היא לא מדורת השבט, היא הסקה מרכזית.

כמה טוב שבאתם הביתה, באמת. קולו המרגיע של אבא (חיים כהן), קולה הצרוד, החרוך והמתלחשש של אמא (אייל שני?), החיוך הרחב של מיכל אנסקי כשהיא לוקחת ביס ממשהו והטון הסמכותי של יונתן רושפלד. עונה רביעית, יאללה מתחילים.

את העונה פתחה הפעם משימת הסנדוויץ': רוצה שנטעם את המנה שאתה מכין כבר שנים או את זו שעמלת ותכננת מרגע שראית שהאודישנים לעונה הבאה נפתחים? סבבה. קודם תוכיח. תוכיח שיש לך יד טובה, הבנה בשילוב טעמים, מרקמים וכמויות. אז כן, אף אחד לא אוהב בוחן פתע, אבל זו שיטה טובה לגלות אם יש לך את זה באמת או שלא.

האודישן של טל קטורזה
בואו לחגוג איתנו באולמי דניס | תמונת AVI: mako
כצפוי, המשימה הזו הכשילה רבים, בין אם על ביצוע בינוני של פריקסה או סביח, ובין אם על יצירתיות על הגבול הדמנטי. לא באמת, בואו נדבר רגע על כריך השניצל עוף עם המנגו והשוקולד של אורן זוהר . שילוב של שוקולד באוכל הוא בהחלט לא חדש – אבל עם שניצל? יש דברים שיכולים לעבוד רק אם השטן בכבודו ובעצמו מבשל לך ארוחה. בעצם גם זה לא.

רוח היצירה המוגזמת הזו, לא נעים לומר, תוקפת בעיקר את בני המין החזק. כמעט כל גבר מחליט בשלב מסוים בחיים שהוא רוצה לבשל. שתקום האישה שלא נאלצה מתישהו בזוגיות שלה  לזייף קולות הנאה מחביתה עמוסת כמון פפריקה ושברי קליפות קריספיות, אותה הכין לה בן זוגה הנלהב. אז נכון, רוב השפים הגדולים הם גברים, אבל זאת ממש לא סיבה לערבב את הקינוח עם העיקרית. לא צריך ללכת רחוק, תראו מה אייל שני עשה מפיתה עם גלידה.

אבל לא רק טרוניות יש לנו. טל ונופר, המאורסים הטריים, קבלו ברכות גם מאיתנו. אין הרבה דברים רומנטיים יותר מהצעת נישואים שנייה אחרי שפילה הדניס שהכנת גרם לארבעה אנשים לזייף חיוך סימפטי בזמן שהם מתחננים מהוושט ההמומה שלהם לקבל אותו. שיהיה במזל ונקווה לטובת האורחים שטל לא יהיה אחראי על הקייטרינג בחתונה.

עוף בשומר ותפוזים של שפרי שפירא
לרגש בלי לראות. המנה של שפרי שפירא | תמונת AVI: mako
בינתיים, אם נהמר, התחושה היא שזו הולכת להיות עונה של נשים. מסרט וולדמיכאל והמנה המכושפת שלה, נוף עתמאנה-אסמעיל שהכינה את אחת המנות הטובות בתולדות התכנית וגם שפרי שפירא, האישה שאיבדה את מאור עיניה בפיגוע ואיכשהו הצליחה לצאת מהחושך הזה בחזרה לחיים, כולן נשים חזקות, משכילות ומעוררות השראה ועם יד בוטחת במטבח שהוא חלק גדול כל כך מהחיים שלהן.

הגברים שממשיכים כרגע לשלב הבא הם מעט שנויים במחלוקת ואין ספק שיצטרכו להוכיח את עצמם. עידו קרוננברג וג'וש סטיל עברו לשלב הבא אבל לא בלי סייגים, שלמה עזרן קיבל סינר רק כי רושפלד החליט שזה פשוט לא כיף לשחרר אותו כבר עכשיו. הראשון הבטיח להמם את השופט הקשוח במשימות הבאות, והוא מצידו נשבע למצוא עלבונות עוקצניים יותר מאשר "אסור לך להיכנס למטבח גם באיומי אקדח". נתראה בדו קרב הבא.

כמה מילים על מישהו שהשופטים לא העבירו הלאה וזכה למשפט שדה מחוץ לצילומים: משה אמסלם, בעל המפעל לפירוק עופות, סיפר כי במפעל שוחטים כאלף עופות ביום והוסיף חטא על פשע כשהגיש מנה עם בשר ראש וגידים של עגל צעיר. בתגובה, הטבעונים הציפו את הרשת בטוקבקים זועמים וקיצוניים. חשוב לזכור, שלמרות התחזקות המגמה הטבעונית בארץ והבאזז העצום סביבה, עדיין מדובר בתופעה שולית, וייקח זמן, אם בכלל, עד שהצגת מנת בשר בטלוויזיה תהפוך לתועבה. התדהמה של הטבעונים מהעובדה שאנשים עדיין אוכלים בשר היא תמוהה. ובכלל, אחרי שאכלתם לנו את הראש בפיד נראה לנו שאפשר להכריז על תיקו.

סנדוויץ' שניצל בציפוי שקדים של אורן זוהר
הסנדוויץ' של אורן זוהר. הצעת הגשה: לטבול בתוך מרק | תמונת AVI: mako
מאסטר ציטוט: "האוכל שלך דוחה", רושפלד, שנייה לפני שבכל זאת העביר את שלמה עזרן ואת הכנאפה טלה שלו הלאה.

>> בואו לפייסבוק שלנו