בין הח"כ בארון לשיילו פיט

"האם בתם הביולוגית של בראד פיט ושל אנג'לינה ג'ולי היא טרנסג'נדר"? עלתה השבוע הכותרת במדור הגאווה, בהמשך לרמיזות של כמה שנים במדורי הרכילות שעוקבים אחרי הילדה המהממת בת השמונה. שיילו פיט תמיד רצתה להראות כמו בן, ולהורים שלה אין שום בעיה עם זה. הם נותנים לה להתלבש איך שבא לה, להסתפר קצר ונענים לדרישתה לקרוא לה ג'יימס, כי הם חמודים וסבבה ורוצים שהבת שלהם תהיה מאושרת, לא חשוב באיזה מין. ומוכרחים להגיד שאם אין למדורי הרכילות בעיה להכריז על ילדה בת שמונה (שאף אחד לא יודע מה יהיה איתה בעוד שש שנים אבל יש אפשרות שזה יכלול פפראצי ביקיני עם הארי סטיילס) כטרנסג'נדר, לא באמת צריכה להיות בעיה  לדבר על ח"כ בגיר שכבר סיפר פעם שהוא הומו, אבל חזר לארון על מנת לקדם את עצמו מבחינה פוליטית. אני לא חושבת שנטייה מינית, של כל אחד, היא משהו שהתקשורת צריכה להתייחס אליו בקדושה, אבל בטח שלא כשמדובר בנבחר ציבור. אם כבר להגן על מישהו בתקשורת עדיף שזה יהיה על ילדה מבולבלת בת שמונה, מאשר על חבר כנסת שכל העסק הזה של ההומואיות פחות משתלב לו באינטרסים.  

alonaaviar (תמונת AVI: mako)
עוגוניות | תמונת AVI: mako
 

אל תגעו לנו בקאפקייק

מדי פעם מציעה לנו האקדמיה ללשון עברית כל מיני מילים עבריות לביטויים לועזיים, וגורמת לנו לתהיות רבות. למשל, מי הם האנשים האלה מהאקדמיה ללשון עברית? למה משלמים להם כסף? האם זה יוצא מהמיסים שלנו? וכמה קאפקייקס הם נאלצו לאכול במהלך סיעור המוחות שבסופו החליטו לקרוא למאכל "עוגונית", שנשמע פחות כמו פיתוי רד ולווט מצופה בקרם חמאה ויותר כמו כינוי אטרף כושל? כאילו, באמת חשוב שנגיד פמפמת במקום פומפה? זה אפס ביצירתיות, אפילו לא טרחתם לשנות את השורש. וגם "מצלה" במקום על האש. למה? מה מדויק יותר מצירוף המילים "על האש" ובכלל, מה הבעיה שלכם עם מנגל? ושוקולדאי במקום שוקולטייר? כי שוקולטייר זו מילה כה שגורה והכרחית לחיינו שחייבים לעברת אותה, ועוד למשהו שנשמע כמו שיתוף פעולה חגיגי בין חולדאי לרולדין? למה לא עוזבים אותנו בשקט עם הג'אנק פוד והטוסטר והקונדיטור שלנו? כרגע עושה רושם שמי שזקוקה באופן בהול לתחדיש לשוני היא  דווקא האקדמיה ללשון עברית. נגיד, "טרחנאים", יכול לעבוד.

מתלוננת על החום

קצת הדיבור של שבוע שעבר, אבל עדיין שווה להגיד משהו על פאר טסי. עד לפני מספר שבועות טרול אינסטגרם עלום שפתאום קיבלה פרצוף  נאה וקול נחמד ושיר מעולה. "דרך השלום" קליט וכיפי ולמרות שהמילים הן לא בדיוק העיקר בו, עדיין יש בהן קטע מעניין ופמיניסטי. כאילו, איזה קוגרית עם גלי חום אוספת בחור בבית קפה, מכריחה אותו לשתות הפוך ומעלה אותו אליה לדירה. באווירת הפותמוביל של השנים האחרונות ובצירוף כל מיני שירים שקוראים לנשים "ילדונת" ושאר כינויים מעולמות המרכז לאמנות הפיתוי, נחמד שיש גם את הצד הזה, שבו האישה לוקחת שליטה (אם כי, בואו נודה, אפשר לקוות שלפחות על ההפוך הוא שילם) ומעמיסה בחור אליה הביתה לסטוץ. ופאר טסי? אולי מתישהו נכיר עוד שיר שלו, בינתיים הוא יכול להתחיל לסגור נוקיות, להעלים מס ולחרוש על כל הדירות השכורות ממש קרוב לדרך השלום.

יהודה לוי (צילום: אביב חופי)
טוב ביי | צילום: אביב חופי

ואנחנו חשבנו שזה יימשך לנצח

הסיפור בין יהודה לוי ללי לוי, שעכשיו רבים על מי ניצל את מי, הוא ההוכחה הסופית לכך שהמציאות תמיד מעפנה יותר מהטלוויזיה. במציאות אין מלצרית חמודה ואינטיליגנטית ודיאלוגים יפים, אלא סתם אנשים מפורסמים ואנשים שרוצים להיות מפורסמים. כל סיפור אהבה הוא בסך הכל מקפצה ל"האח הגדול" או לקמפיין לנעלי פח, והעונה השנייה תמיד, אבל תמיד, תהיה מחורבנת.

אביב גפן (צילום: דוברות מד"א)
משאית או אביב גפן? סקר יומי | צילום: דוברות מד"א

ויצים

אביב גפן הציל את חייו של פועל בניין שנלכד מתחת למשאית. לא יודעים מה אתכם, אבל בבחירה בין להיות לכוד מתחת למשאית ובין לשמוע כל הדרך לבית החולים את אביב גפן מדבר על הקריירה שלו בלונדון, המשאית לוקחת.

תקרית בני ערובה בבית קפה באוסטרליה. אז בסוף התברר שזה בנט עם זקן, נכון?

הפצת סרטם של סת' רוגן וג'יימס פרנקו על התנקשות בקים ג'ונג און בוטלה בגלל איומים של האקרים צפון קוריאנים. שמישהו יעשה את זה ל"מירוץ למיליון", כמה אפשר להיתקע בגיאורגיה.