אורטל בן דיין ואור סיונוב
את מוכרת לי מהמחסום

שמאלנית? אני? איפה?

אז בעד מי אתם בביף בין אורטל בן דיין לאור סיונוב? אני עם אורטל. למי שפספס, אב"ד העלתה מספר פוסטים בנושא שבהם הודתה שלמרות שאור והיא חברות, היא לא תומכת בהתנהגותה בתכנית. הטענות שאורטל העלתה כללו ביקורת על התנהלותה החברתית בבית, אבל במיוחד על העובדה שאור נכנסה לבית על תקן האקטיביסטית אבל לא באמת חושפת את הדעות שלה. כלומר, לא באמת מדברת על מזרחיות או כיבוש כדי לא לדפוק לעצמה את ההצבעות. מאב"ד אפילו ביקשו בתחילת העונה לא לתמוך בה באופן פומבי כדי לא ליצור זיהוי ביניהן. אור נכנסה על תקן "זאת עם האג'נדות", אבל לא חשפה אף אחת מהן לאורך העונה, מלבד ברגעים שבהם התנגשה עם שי חי, שם יצא פמיניזם לייט. גם לאחר הדחתו, כשכן יצא לה איזה "הוא גבר לבן פריבילגי", היא לא באמת הסבירה את השיח המזרחי בתוך הבית, אלא הסבירה את הבית בעזרת השיח המזרחי. אור הייתה הקונטרה לשי חי, לא אלטרנטיבה מוסרית לכלום.

עכשיו, אפשר להבין את הערך שבלהביא אקטיביסט שמאלני פעיל לגמר "האח הגדול", אבל מה פעיל בו אם הוא לא מזדהה ככזה? בתקופה הקצרה של אב"ד בבית האח הגדול, היא העלתה למודעות הרבה יותר נושאים הקשורים להסללה ומיגדור משלושה חודשים של אור בבית.  כצפוי, אב"ד עכשיו חוטפת אש בפייסבוק מפמיניסטיות שקוראות לה "קנאית" ו"ממורמרת", שזה בדיוק השיח הכי אנטי פמיניסטי שיש. כאילו שהסיבה היחידה האפשרית לאישה להעביר ביקורת על אישה היא קנאה ומרמור, ולא, נגיד, עקרונות או אינטגריטי.

בסופו של דבר, טל גלבוע זכתה למרות שהייתה טבעונית קיצונית שדחפה לנו את כל האמת על תעשיית המוצרים מן החי בפרצוף (נו פן אינטנדד). נראה לכם שהיא שקלה לרגע להגיד לדיירי הבית שהיא בעצם לא טבעונית אלא רק צמחונית על מנת להיות קלה יותר לעיכול עבור הצופים? נכון שאור בכל מקרה היא לא טיפוס אהיב או קל לעיכול, אבל עקרונות דווקא יש לה. אז קדימה, יש עוד שלושה שבועות, שתעמוד מאחוריהם.

אין תמונה
ואז נסגר ההרסי

כל הזיפים בפרצוף

ברק גידל זקן. אמנם באיחור של ארבע שנים מהטרנד ההיפסטרי אבל גידל, ועכשיו נראה כמו קרבן לאפליקציית פייס סוואפ. גם יאיר לפיד עשה את זה לא מזמן, והאמת שזה היה קצת מוזר. כי יש סיבה לכך שפוליטיקאים שומרים על אותה חיצוניות לאורך שנים, שברק אובמה, מלבד להלבין קצת, נראה בול אותו דבר ושביבי, מלבד להסגיל קצת, נראה בול אותו דבר. פסיכולוגית זה משדר אמינות ועקביות, מי שמשנה את המראה שלו ישנה גם את דעתו. נכון, זה לא מוציא אותנו, המצביעים, יצורים מתוחכמים במיוחד, אבל אנחנו באמת לא. אנחנו בסך הכל מחפשים מישהו לסמוך עליו בתוך הכאוס הזה.

אבל זאת בדיוק הסיבה שבניגוד לכל פוליטיקאי אחר, הזקן דווקא אחלה לברק. הרי הציבור לא באמת מאמין לו וסומך עליו, הוא לא במשחק הפוליטי, הוא מעולם לא שידר עקביות. דווקא עכשיו, לקום כעוף החול מתוך ההריסות כאדם אחר, כזה שנראה קצת כמו אלי ישי, יכול רק לעזור לו. הרי הדבר הכי טוב שיכול לקרות לאהוד ברק זה שאנשים לא יזהו שזה אהוד ברק. עבור פוליטיקאי, לגדל זקן עבות באמצע החיים זאת המקבילה של להצטרף לתכנית להגנת עדים, לעשות ניתוח פלסטי ולעבור לעיר אחרת. עבור ברק זאת  הזדמנות להתחיל מחדש. אגב, אם זה לא יעבוד, נמליץ על עגיל בגבה.  

עוף דינוזאור
אפרוחוזאור רקס | צילום: unilad

ויצים

צבא האמת הוציא חוגרים. כבר ביקשו גימלים, פטורים מגילוח ותורנויות מטבח ולצאת על קב"ן.

סטודנט אמריקאי גנב פוסטר תעמולה בצפון קוריאה ונידון ל-15 שנות עבודת פרך. וללא קשר, משלחת ישראלית תצא בקרוב לסיור ראשון בצפון קוריאה. בואו ניזהר שם עם הברזים.

הצליחו לגדל עובר עוף עם רגלי דינוזאור. מצאנו כזה כבר לפני שנים בנאגטס.

ביבי חשף את תלוש המשכורת שלו. ויותר חשוב, כמה יש לו בתן ביס?

יש מתקן שעשועים המבוסס על "המתים המהלכים" בלוס אנג'לס.  תנו לנו לנחש, הוא מתחיל נורא מלהיב אבל אז מתברר שהוא בעצם איטי, פילוסופי ומשעמם.