איש גלי צה"ל דני קרפל הלך הבוקר לעולמו בגיל 61. קרפל, ששידר בתחנה למעלה במשך יותר מ-30 שנה, אובחן ב-2002 כחולה במחלת הפרקינסון. בשנים האחרונות הידרדר מצבו, והבוקר הוא נפטר בביתו שברמת גן.

קרפל נולד ב-1954 בכרכור, גדל במושב עין עירון ובהמשך עבר עם משפחתו לרמת גן. בהמשך הצטרף קרפל לגלי צה"ל והפך למזוהה עם מוזיקת הג'אז. החל משנות ה-80 הגיש וערך קרפל את התכנית "קול הג'אז הזה", בה השמיע ואירח מוזיקאי ג'אז מהארץ ומהעולם. ב-2002 הפסיק לשדר את התכנית בשל מחלתו, אך הוסיף לערוך אותה.

במשך שנות עבודתו בתחנה ערך קרפל תכניות נוספות, ביניהן "כאלה היו השירים שהיו", "יופי של שירים" ו"לבקשת הקהל". הוא גם היה בין עורכי תכנית המוזיקה העברית "ארבע אחרי הצהריים".

קרפל סייע גם בעריכת הגרסה העברית לספר הצרפתי "ג'אז", ושימש כיועץ מוזיקלי בתכניות טלוויזיה, כמרצה, כמנהל האמנותי של פסטיבל "ג'אז, בלוז ווידאוטייפ", כמבקר ג'אז ב"ידיעות אחרונות" ובמקומון "תל אביב", כחבר במדור למוזיקה של משרד החינוך והתרבות. ב-2006 זכה בפרס שר החינוך, התרבות והספורט על תרומתו בתחום המוזיקה.

דני קרפל מתארח עם רפי רשף ודובי לנץ אצל רבקה מיכאלי:

מגלי צה"ל נמסר כי "בנוסף לידע הרב שלו בתחום המוזיקה, אפיינה את דני קרפל הנחישות ללכת עם מה שהאמין בו, להשמיע גם שירים ואומנים פחות מוכרים והמשיך להכיר ולחקור לעומק כמה שיותר סגנונות ותחומים בעולם המוזיקה. השידור והתכניות בגל"צ היו תמיד לנגד עיניו של קרפל, גם בימי המחלה הקשים וכשכבר לא יכול היה עוד להגיע לתחנה מפאת מחלתו, הוא אירח בביתו את החיילים הצעירים עופר חזות, תמר עמית-יוסף ונוגה קליין,  ששידרו את תכנית הג'אז שערך בביתו ויחד הם עבדו על התכנית".

איתן גור מספר על מאבקו של קרפל בפרקינסון ב-2010:

מפקד התחנה ירון דקל מסר: "דני קרפל היה דמות ייחודית בתחום המוסיקלי, ולא בכדי היו לו אוהבים ואוהדים רבים בכל הארץ, שהאזינו לתכניות שערך והגיש. דני תרם תרומה חשובה לתרבות הישראלית משך ארבעה עשורים ויותר, מאז היה חייל גל"צ, והוכיח שהאנשים בתחנה הם סוד הצלחתה והשפעתה. דמותו הייחודית ותרומתו הרבה למאזינים ולתחנה יחסרו לכולנו".

קרפל הותיר אחריו אישה ושני ילדים. מועד הלווייתו טרם נקבע.