אריק ובנץ יוצאים מהארון
הסוד הגדול נחשף. אריק ובנץ על שער הניו יורקר
החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לאשר נישואים חד מיניים בשבוע שעבר, הביאה את עורכי אחד המגזינים החשובים בעולם להחלטה דרמטית משל עצמה. אחרי שנים של ספקולציות בנושא, שער גיליון הניו יורקר הבא יציג את כוכבי "רחוב סומסום", אריק ובנץ, כשהם ישובים מחובקים על הספה בעודם צופים בדיווח על ההחלטה ההיסטורית. בכך נחשפת למעשה לראשונה העובדה ששני גיבורי הילדים מנהלים מערכת יחסים הדוקה.

כצפוי, פרסום השער הביא לשורה של תגובות מעורבות מכל רחבי הקשת. השחקנית מיה פארו ויוצר "איש משפחה", סת' מקפארלן, מיהרו לחגוג את השער בטוויטר. פארו תיארה את השער כ"טוב ביותר בתולדות המגזין". אחד מעורכי העיתון, דן אמירה, הסביר את ההחלטה: יש לתמונה הזאת אפקט חזק הרבה יותר מאשר לעוד זוג "רגיל" שיוצא מהארון. יש כאן משמעות עמוקה הרבה יותר: מדובר ברגע אינטימי בביתם הפרטי, הרחק מעין הציבור, מרגישים התרוממות רוח שהחברה סוף סוף למדה לקבל אותם בעבור מי שהם".

בעיתונים אחרים ברחבי ארה"ב נרשמה התלהבות גדולה הרבה פחות. "אבדן התמימות", נכתב בכתבה ב-National Review. ב-Flavorwire הלכו רחוק אפילו יותר כשכינו את השער "אינפנטיליזיציה של התנועה הגאה". גם במגזין Slate התקבלה התמונה של אריק ובנץ במורת רוח. "את מבינה אמריקה? יש הבדל בין מאהבים גאים לחברים קרובים בני אותו המין", נכתב במאמר של כתבת המגזין, ג'ון תומאס, "האם ישנם מקרים בהם חברים טובים מוצאים את עצמם מביעים את קרבתם באמצעות חיבוקים וקרבה? בהחלט כן. אבל זה לא אומר שכל מקרה כזה נגמר בהכרח בלילה של שכרון חושים".

התמונה השנויה במחלוקת, מסתבר, כלל אינה חדשה. היא הופיעה לראשונה כבר בשנה שעברה כשהאמן, ג'ק האנטר, העלה אותה לטאמבלר שלו. בגרסה המקורית חגגו השניים את נצחונו של הנשיא אובמה בבחירות ותמונתו הופיעה על מרקע הטלוויזיה. על אף שהפקת התכנית סירבה להגיב לגרסה החדשה של התמונה, ניתנה אחת כזו ל"הוליווד ריפורטר" לאחר הגרסה הראשונה. "אריק ובנץ הם החברים הכי טובים. הם נוצרו כדי ללמד ילדים שבני אדם יכולים להיות חברים טובים גם אם הם שונים מאד זה מזה. אף על פי שהם מזוהים כגברים ומחזיקים בערכים אנושיים רבים, הם נותרים עדיין בובות, ולכן אין ביניהם משיכה מינית".

>> מי הם האנשים שגילו את רוני וגילי מיילי מהאח הגדול?
בואו לעמוד הפייסבוק שלנו