האם ח"כ ינון מגל מהבית היהודי מרשה לעצמו את מה שלכם אסור? לפי התמונה שפורסמה היום באתר "המזבלה" של דורי בן ישראל, נראה שהתשובה חיובית. בתמונה, אותה פירסם במקור עורך וואלה ברנז'ה דוד ורטהיים בפרופיל הפייסבוק שלו, נראה מגל יושב בנחת על ספה כשלפניו מה שנראה כשקית עם קנאביס וצלחת עם החומר.

התמונה – שהוסרה מאז מהפרופיל של ורטהיים – סחטה לפי "המזבלה" תגובות כמו "לא לימדו אתכם שלא מצלמים תמונות מפלילות? או שיש לו חסינות פרלמנטרית אז זה בסדר?", "בועז טופורבסקי הלך על פחות מזה הביתה", ו"מפצוץ מהתחת".

ינון מגל אצל דוד ורטהיים (צילום: דוד ורטהיים, פייסבוק)
ינון מגל אצל דוד ורטהיים | צילום: דוד ורטהיים, פייסבוק

מגל, יש לציין, לא הסתיר את העובדה שצרך בעבר סמים קלים. בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי" בדצמבר 2014 נשאל מגל אם עישן סמים וענה: "כן, אתה יודע... קרה, לא מזמן כל כך". בתשובה לשאלה האם מדובר היה בסמים קשים או קלים אמר: "הייתי גם בגואה, אבל זה היה לפני 15 שנה, מה שקורה בגואה נשאר בגואה, אבל סמים קלים".

בכתבה שפורסמה ב"הארץ" בפברואר סיפר כי "הפסקתי לעשן מאז הצטרפותי לפוליטיקה. אני מרגיש שאני כל הזמן מתראיין ולא יכול להרשות לעצמי לא להיות בפוקוס מלא, כל הזמן, ואני מתייחס ברצינות לעובדת היותי שליח ציבור". במפגש עם תלמידי תיכון בתל מונד בינואר השנה אמר מגל כי "אין כל סיבה לפתוח בתיקים פליליים נגד צעירים שמעשנים סמים קלים בלבד".

לפניית mako אמר מגל כי "בעיניי זה פשוט בדיחה. מה שרואים זה לא מה שכתוב (באתר "המזבלה" – המערכת) ומה שכתוב זה לא מה שהיה אבל אני לא מתכוון להצטדק בפני אף אחד. בטח כמי שדווקא מזדהה עם הנושא".

אז למה בכל זאת ורטהיים הסיר את התמונה?

"הוא הסיר אותה כי הבנו לאן זה הולך ולכן ביקשתי ממנו להוריד". 

הרשת, מצידה, כבר מגיבה:

גדול!! קרדיט: Niko Watts

‎Posted by ‎מזבלה - בלוג קריאייטיב‎ on‎ יום שלישי 4 אוגוסט 2015

הגרסה שלי לספה של ינון...

‎Posted by Yoni Barak on‎ יום שלישי 4 אוגוסט 2015